Вратоврските и машничките оваа есен / зима 2017 година

вратоврски и машна

Во машка мода, честопати ќе си поставите прашање на вратоврска или машна, кога присуствувате на прослави, настани, забави итн. Употребата на машна се наметна со сила.

Меѓу додатоците на денешните хипстери, машничката е меѓу најкористените. Иако може да изгледа поврзано со оваа урбана група, реалноста е дека сè повеќе мажи ги користат на сите видови свадби, настани, свечени и неформални состаноци, па дури и за на работа.

Предности и недостатоци на вратоврските и вратоврските

Врски

Вратоврската е идеално надополнување за нашиот ден за дена, и професионални и лични. Комплемент кој обезбедува елеганција, формалност. Покрај тоа, постои широк спектар на опции, ткаенини, бои, модели, итн. Вратоврската е секогаш во право, нема ризици.

Врзи Може да се комбинира на многу различни начини, и во сите нив ќе се интегрира со вашиот личен стил. Тој е елегантен, но без да достигнува граници, идеална машка картичка за оние акти во кои не е потребен премногу протокол. Доколку сакате да добиете повеќе младешки изглед, ќе ви помогнат отпечатоци и некои мотиви како што се ленти и мали точки на точки.

Комо недостатоци на носење вратоврска, тоа може да биде погрешен избор на боја, во комбинација со остатокот од избраната облека. Ако вратоврската не оди добро со кошулата, избраниот изглед нема да биде естетски.

Друг недостаток на носење вратоврска е недостатокот на оригиналност. Тоа е додаток кој го користи мнозинството. За да се спротивстави на ова, можете да се одлучите за многу можни модели. Не е препорачливо да носите премногу широки вратоврски или да имаат премногу сјаен ефект.

вратоврски и машна

Пајарита

Машничката гарантира идеален допир на оригиналност. Тоа е додаток кој гарантира дека има многу повеќе опции за комбинација отколку со вратоврската. Дури и настаните и приликите кога се користи машна се поголеми од случајот со вратоврската.. За свадби, забави и ноќевања, вечери и дневни настани.

Машничката е диференцирачко надополнување за да се истакне во оние моменти кога поводот го повикува тоа. Во моментов веќе има голем број модели, кои овозможуваат да биде дури и малку пооригинално.

Како недостатоци или недостатоци, машничката мора да се носи со јакна. Освен ако не сте вработен во хотел или гостопримство, машничката без јакна не е добар избор. Може да се случи и тоа дизајнот што го избравте е премногу смел да го носите на одредени настани. Накратко, тоа е непотребен ризик.

Во одредени дневни настани, употребата на машна не е препорачлива, иако постојат модели за тоа.

Трендови за вратоврска за есен / зима 2017 година

 • Широки и класични ленти, за човекот од денес едноставен, но кој сака да се грижи за неговиот личен стил.
 • Образени врски, за најсмелиот човек.
 • Зелени и розови вратоврски. Тие се две нијанси кои покрај тоа што се модерни, одлично се комбинираат.
 • Црвени врски од точки, за најсмешниот човек, кој сака да додаде многу личен шмек на неговата облека.
 • Со зелени допири. Како што видовме, зелената боја е знак на природата, а исто така и на здравјето, на енергијата. Зелената боја секогаш дава многу интересен контраст на изгледот.
 • Цветни и карирани врски. Сликите и цвеќињата на вратоврската претставуваат модерен дизајн, едноставен, но многу стилски.
 • Врежани врски. Тие се модели кои, покрај естетиката, можат да се почувствуваат и допираат. Добар избор за да интегрирате нешто различно во изгледот.
 • Сребрени врски. Како што видовме, еден од недостатоците на вратоврската е тоа што е широко користен додаток. Носејќи сребрена нијанса, ќе можете да се издвоите од толпата.
 • Боја на синап. Друга добра идеја за смели мажи. Бојата на сенф треба да одговара добро со костумот и кошулата. Таа е идеална за костуми со темносина боја.
 • Лосос. Да се ​​даде допир на свежина на целината.
 • El Морнарско сина боја Тоа е боја на вратоврска што мора да ја имате во плакарот. Класик што е обновен, со различни модели, текстури, тонови итн.
 • Големи врски од точки. Уште еден од моделите што можете да го земете ако сте смел човек. Несомнено ќе бидете во центарот на вниманието на вашите забави и состаноци.
 • La беж вратоврскаИако изгледа премногу рамна боја, таа всушност совршено ќе одговара на вашиот изглед, каков и да е.

Лак врски за оваа есен и зима

La лак вратоврска во црвени и сини акценти истакнете ја вашата облека и вашата личност. Покрај тоа, тој носи неколку интересни светли и шарени допири.

на црвени нијанси на машничките продолжуваат да се истакнуваат по својата интензивна боја. Еве ви оставаме интересна опција на црвена машна.

на класични вратоврски тие се елегантни и се идеално надополнување, кое не може да изостане во ниту една гардероба.

на традиционално деликатни ткаенини, како што е случај со кашмир и свила, тие нудат поинаква визуелна сензација. Неговиот дизајн може да биде во многу различни форми, од едноставни ткаенини, starsвезди, итн.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.