Во средината на месецот Movember, научете како да ги поправите и да се грижите за мустаќите

Поправете мустаќи од Movember 2013 година

Ние сме во последниот дел од месецот на Ммберт, чие движење веќе сте Зборував пред неколку недели и дека поддржува истражување на машки карцином - и тестиси и простата -. Ммберт (Мустче + ноември) собира средства преку своите соработници, Мо-Брос, кои во текот на целиот месец ноември ги пуштаат своите мустаќи.

Искористувајќи ја оваа интересна и поддршка на акција, и бидејќи сме во третата недела од месецот, вреди да погледнеме како се грижат нашите мустаќи. Во овој пост ви даваме неколку корисни совети до поправете го и одржувајте го до совршенство.  

Поправете мустаќи од Movember 2013 година

Куќи специјални ножици за мустаќи и чешел Твизерман.

За да ги задржите мустаќите настрана, потребно е, особено кога е веќе многу густо и лиснато, исечете го барем еднаш на секои две недели. За да го направите ова, ќе ви требаат некои специјални берберски ножици, Никогаш не користете ножици од друг вид како што се ножиците за канцелариски материјал. Пред да започнете да цените, мора да натопете го со многу топла вода.

Основно е пред сечењето, дека е мал фризура со чешел со ситен прст, секогаш во насока на раст на косата. Кога сечете, започнете на горниот дел од горната усна, потстрижувајќи ја целата вишок коса, ова ќе служи за дефинирање на мустаќите и оставање на усната без влакна. Следно, време е да ги нацртаме страните. Кога ќе завршите, повторно исчешлајте ги мустаќите и исечете ги повторно доколку е потребно и има вишок коса.

Поправете мустаќи од Movember 2013 година

Исто така е важно, особено ако сте вие изгледа мустаќи или брада е вообичаено, затоа што ги миете мустаќите или брадата со специјални производи. Тоа е со специфични третмани за коса на лицето. Една од најдобрите специјализирани фирми е англиската Бердсли, со низа шампони, балсами и специјални третмани, како што се ексклузивни тонери за машка нега на лице.

Повеќе информации - Мовембер: одгледување мустаќи за добра причина


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)