Зелена армија, бојата на есента

Јасно е дека воената зелена боја е кралската боја на оваа есен И, само треба да го видите сезонскиот напредок на нискобуџетните фирми за да сфатите дека војската е помодерна од кога било.

Оваа маслинесто зелена боја е зелена измешана со жолта боја што и дава тон многу сличен на воените униформи.
Оваа боја е совршено комбинирано со тонови на земја, неутрални тонови и основни тонови како што се црни, сиви, темносини или бели.

Во какви видови облека можеме да ја најдеме оваа воено зелена боја оваа есен?

Палта

Ако барате палто за оваа наредна сезона, погледнете ги оние што можете да ги најдете со воениот зелен тон. Можете да го најдете во различни форми, како на пр parkas најпрактична и разноврсна облека, палта со двојни гради кои се поформални и можат да се комбинираат, на пример, со костум или типични јакни «пердуви«, Идеално за повесел и безгрижен стил.

Дресови

На плетени џемпери тие стануваат зелени во армијата и се одлични за спарување со зелени или темносини панталони или вознемирени фармерки. За да му дадете поинаков шмек, ставете црвена кошула од вино под овој џемпер, така што вратот ќе изгледа и е во контраст со воено-зелената боја. Завршете го вашиот изглед со кафеави чевли.

Панталони

Воените зелени панталони се одлична алтернатива на двете основи на есента, темносина и каки. Можете да ги комбинирате со бела кошула и црно или темно сиво палто.

Кошула

Армиска зелена кошула е а начин да додадете нешто поразлично на вашиот изглед, особено кога се комбинираат со јакна во неутрална боја и темни фармерки. Ако веќе вклучите кафени чизми, тоа е повеќе од совршено.

Што мислите за оваа воено зелена боја? Што најмногу сакаш? И најмалку?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Се облекувам сам dijo

  Навистина ми се допаѓа начинот на кој се чувствува воената зелена боја. Вистината е предлозите се одлични !! 🙂

  Поздрав од „Облекувам сам“ [Човек] - mevistosolo.blogspot.com

  1.    Имајте час dijo

   Ви благодариме!

 2.   Имајте час dijo

  Ви благодарам!! 🙂