Водич за персонализирање на тексас јакна со закрпи, иглички и столпчиња

Тексас јакна Dsquared2 со закрпи

Аплицираната тексас јакна доживува огромна популарност бидејќи фирми како Гучи му дадоа шик акцент и ги започнаа повторно како што треба да имаат за јакните од средината на сезоната.

Ако сè уште ги немаш твоите, можете да купите готов или сами да го прилагодите следејќи ги чекорите во следниот водич, добивајќи како резултат уникатно парче што ќе ви овозможи да ја изразите својата личност.

Изберете тексас јакна

Првиот чекор е да се одлучи која тексас јакна ќе ја прилагодиме. Може да биде темно сина, светло сина, црна, мазна, истрошена ... Ако имате неколку модели дома, најдоброто нешто што треба да направите е да го изберете оној кој најмногу ви одговара (што поради некоја причина е секогаш најстара). И, тоа е дека за да изберете треба да вложите време и пари, па најпаметно е да бидете сигурни дека ќе ја искористиме облеката подоцна.

Соберете апликации

Ако сте набавиле неколку закрпи со текот на годините, сега е време да ги ставите во употреба. Ако треба да започнете од нула, бидете трпеливи. Поминете онолку време колку што е потребно соберете лепенки и иглички за да ја украсите вашата тексас јакна. Не решавајте се додека не сте целосно задоволни со вашата колекција пред да започне во следната фаза на процесот.

Закрпи за облека во стилот на XNUMX-тите

Тајната за избор на вистински закрпи е дека тие кажуваат нешто за вашата личност (омилен бенд, град што никогаш нема да го заборавите, фрази или симболи со кои се чувствувате идентификувани ...). Друга опција е да ја прилагодите следејќи одредена тема. На пример, да се засноваме на 90-тите години, интегрирајќи се во нашата јакна смешковци, Нирвана, јин јанг, МТВ, зелен вонземјанин итн.

Што се однесува до обетките, на секој е да постави неколку или да стори без нив. Она што најмногу се истакнува се закрпите, па затоа тие се испаѓаат во споредна улога во форма на мали детали тука и таму. Ако мислите дека ќе ја подобрат вашата јакна, продолжете, но ако сметате дека тие навистина не додаваат ништо на облеката, подобро да не ги носите.

Пронајдете го совршениот аранжман

Поставете ја јакна на рамна површина и започнете да ги преместувате закрпите сè додека не го најдете аранжманот што ви е најестетски пријатен. Фотографирајте и повторете ја операцијата со другата страна на облеката ако сакате да ја декорирате од предната и од задната страна. Грешката што ја прават некои луѓе е ставањето на квантитетот пред квалитетот. Не пречи ако оставите некои без да ставате, бидејќи сигурно во иднина ќе најдете друга страница за нив. Ниту, пак, треба да се грижите ако имате чувство на незавршена работа. Всушност, тоа е добра работа. Да оставите дупки за работи кои подоцна ќе ви паднат на ум е одлична идеја.

Прицврстување на лепенка за облека

Завршете ја работата

Откако ќе ги имате апликациите и точно ќе знаете какво место треба да заземе секој во вашата тексас јакна, време е да преминете во последната фаза. Игличките и столпките се генерално многу лесни и брзи да се интегрираат во облеката. Закрпите, од друга страна, бараат дополнителни алатки. Сè зависи од методот што ќе го изберете. Топлото лепење (пеглање облека) е најбрзиот и најлесниот начин. Ако лепенката не е залепена, ќе ви треба игла и конец / машина за шиење или лепак за ткаенина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.