Едноставен целосен изглед со топол акцент

Едноставен и зимски вкупен изглед

Иако е почеста за време на жешките месеци, овој тотален изглед ве учи а стилски начин на кој можете да носите црвена боја во текот на зимата.

Модерен изглед што може да се прилагодите на горните парчиња други топли бои нема проблем. Како што се портокалова, жолта или јоргована.

Албам

Г-дин Портер, 175 евра

Дандап

Farfetch, 203 евра

Пол Смит

Натпревари мода, 272 €

Uniqlo

Уникло, 59.90 €

Во центарот на изгледот ставаме црвен ребрест џемпер од Албам. Во живописна црвена нијанса, оваа облека додава убав топол акцент на изгледот, истовремено збогатувајќи ги нејзините текстури.

Ние додаваме на впечатливиот џемпер а сиви заострени набраздени панталони од Dondup. Неговиот неутрален тон обезбедува рамнотежа во палетата на бои на изгледот. Ние го користиме како алтернатива на фармерките (кои се вообичаена опција во овој вид на изглед) и на тој начин постигнуваме личен допир. Размислете за навивање на полите.

Некои бели кожени патики од Пол Смит тие ни помагаат да и дадеме на комбинацијата некои свежи и современи вибрации. Не мора да бидат монохроматски за изгледот да работи. Всушност, можете да ги замените со вашите омилени патики, без да изгубите ништо од стилот на изгледот. Спојувањето со бели спортски чорапи е одлична идеја.

За да го завршиме овој напорен изглед без напор и со топол акцент, предлагаме а разноврсен палто со облога од Uniqlo. Неговото оптимално вклопување, чистите линии и недостатокот на орнаменти го зајакнуваат едноставниот карактер на овој стил.

Ако треба да додадете кој било додаток (како што се капи, ремени или ранци), сметајте ја црната како прва опција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.