Вклучете ја црвената боја во вашиот изглед овој Божиќ со овие идеи

Црвен кадифе смокинг

Црвена облека и додатоци ќе ви помогнат вашиот изглед е во согласност со вашиот Божиќен дух.

Од џемпери до смокинг, еве неколку идеи за носете најмногу Божиќ на бои со стил овој Божиќ.

Црвен скокач со патент

Лоро Пијана

Г-дин Портер, 750 евра

Скокачите по цип-ап се а одлична идеја за Бадниккако и за оброкот на Божиќ. Поврзете го со панталони за облекување или обични фармерки. Завршете го изгледот со чевли од бруга, чизми до глужд во пустина или патики.

Црвен кадифе смокинг

Берлути

Г-дин Портер, 3.700 евра

Еманати многу празнични и луксузни вибрации во црвена кадифена јакна од смокинг. Носете го на новогодишната ноќ и на состаноците со црна вратоврска за време на сезоната на празници. Може да го носите на традиционален начин (со кошула и машна) или да одите по нешто помалку свечено, како што се tелки и маици.

Црвен џемпер од urtелка

Zara

Зара, 29.95 €

Црвен џемпер од urtелка може да ви донесе многу игра овој Божиќ (и воопшто во текот на целата зима). Ако е светло, можете да го носите под смокинг или јакна од костум. Прави чуда и во секојдневен и паметен секојдневен изглед, на пример под класично кафеаво палто или темносина боја на бисер.

Плетен џемпер од црвен Jacакард

Гучи

Farfetch, 690 евра

На Божиќ има многу прилики да се носат плетени џемпери од quакард. Овој од Гучи има ист карактер на срце како и традиционалните божиќни џемпери, но несомнено е многу повеќе стилски. Поврзете го со фармерки.

Црвена вратоврска

Манго

Манго, 19.99 €

Во делот додатоци, малкумина се подобри од вратоврската за да се добијат суптилен божиќен допир кога мислите дека поводот повикува на одело. Поврзете го со светла кошула (бела или светло сина) за да се истакне.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.