Видови јаки на кошули, не класични.

Во претходна статија за јаки од кошулиВидовме типови класични кошули, имаше четири вида најчести јаки на кошули, сега ќе видиме уште четири, бидејќи има и други видови.
Важно е да се обрне внимание на јаките од кошулата, бидејќи има многу варијанти и еден ден кошулата со специјална јака ќе биде покорисна, а другите не.
  • Игла или американска јака
Ова е јака што има мала јамка или игла што ги спојува двата краја и има за цел да додаде малку украс на кошулата, помагајќи да се нагласи јазолот на вратоврската (оди зад ова, јамката е скриена и јазолот се држи надвор малку). Око овој врат привлекува многу внимание; Осигурете се дека ако изберете да го користите, запомнете дека ќе привлечете внимание.
Посакувани типови на лице: кружно, овално и квадратно.
  • Гулаб врат
Се користи за церемонии или гала прилики. Со него идеално се носи машна, лак или аскот. Нормална кошула за фустан нема да го даде истиот ефект како оваа елегантна јака.
  • Вратот на Мао
Оваа јака се носи без вратоврска; Висина е помеѓу два и пет сантиметри, без преклоп. Има два вида раб: прав или заоблен. Во моментов се користи како помладочна алтернатива, или на неврзан или поформален начин.
  • Скриено копче надолу или скриена јака на копче
Оваа јака е многу слична на јаката на копчињата, со таа разлика што копчињата што ги држат советите се скриени. Целта на ова е копчињата да не бидат видливи, но јаката да е безбедно прицврстена. Предност е што претставува почиста слика, дури и со вратоврска.
Се надевам дека ја најдовте најдобрата јака за кошули, во другиот напис зборуваме и за видовите на лица и кои треба да се користат со секоја кошула. Погледнете се во огледало и следниот пат кога ќе треба да купите кошула ...
Изберете го оној кој најмногу ви одговара!

https://hombresconestilo.com/moda/tipos-de-cuellos-de-camisas_9549.html


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.