Видови кратки панталони

гаќи

Гаќи се онаа облека што ја користи секој маж, секогаш дефинирана како долна облека, скриена од нашиот поглед и што ја дефинира личноста на човекот што ја носи. Моделот што човек може да го носи секогаш дефинира дали е удобен, невнимателен, практичен човек или сака да има елеганција со неговиот личен изглед.

Со сигурност не се знае кој бил сопственик на првите боксери, но знаеме дека Тутанкамон ги користел, како што им покажуваат нивните археолошки остатоци. Друг состанок што го имаме за вас е во римско време кога неговите жители тие носеа еден вид наречени пелени сублигакулум кои ги носеа под своите наметки. На овој начин можеме да запомниме слики на гладијатори со ваков вид облека пред да тргнеме во борба.

До денес тие еволуирале низ историјатаТие беа развиени и ориентирани како што поминуваа вековите. Неговата употреба е пред тоа повеќе како интимна облека, но секогаш како употреба повеќе кај мажите отколку кај жените.

Аранжманот на овој вид облека секогаш започнуваше со користете бел лен како материјал за неговото производство. Вообичаено беше да се користи овој материјал и да се чисти со строга хигиенска мерка, каде што се користеше топла вода за санирање на облеката.

гаќи

Видови кратки панталони

Боксерки

Овој вид облека има причини да се нарекува така и е тоа потекнува од зборот боксер. Тоа е најпознат вид краток и се издвојува по својата кратка форма на панталони што како заклучок обично не стигнува до колената.

Мнозинството од нив доаѓаат со мал отвор наречен мува така што пенисот може да се отстрани без да мора да ја спуштате кусицата или да мора да извадите облека. Најнормално е тоа овој вид отвор е преклопен со една ткаенина со друга, но некои брендови се обложуваат на поставување копчиња, велкро или некој вид затворање во некои случаи.

Лабавиот боксер Тој е еден од најпознатите модели, тој е лабав и широк и неговиот состав обично е направен од памук. Идеално е да се носат со широки панталони.

Багажникот на боксерот, е краток преглед со истите претходни карактеристики, но прилагоден. Можеби е верзијата што најмногу ја користат сите видови брендови и сигурно луѓето мислат дека е типичен класичен боксер, но оваа верзија се вика матно. Секако Тоа е стил на најмногу рекламиран од убави и мускулести познати личности. Во повеќе од една рекламна кампања ги има, бидејќи без сомнение многу ги сакаат. Обично можеме да го најдеме типичниот боксер во багажникот со тој тесен струк со голема еластична лента што се држи до него.

Кратко за боксерот Тоа е спој на другите два претходни кратка информација. Не завршува толку тесно или толку лабаво и се карактеризира со нешто пошироко во областа на колковите.

гаќи

Гаќи

Тоа е слично на стариот бриф од пред многу векови, кога мажите претпочитаа да носат ваков тип гаќички за да ја заштитат областа на гениталиите од традиционална облека. Ако сè уште се користи, очигледно е дека Направен е за сите оние мажи кои сакаат да бидат многу потопли, бидејќи е дизајниран да се облекува од половината до нозете. Нивната ткаенина е обично памучна, или мешавина од памук-полиестер или фланел. Некои од нив се дури и термички со комбинација до две ткаенини.

Суспензорна

Оваа долна облека ги има скоро сите карактеристики на традиционалниот бриф да не беше неговиот заден дел заснован на две ленти. Овие ленти го обиколуваат целиот заден дел од лево надесно и од горе до долу изложувајќи го целиот заден дел. Тие се дизајнирани да го штитат гениталниот дел цврсто затоа што се користат за активности со големо движење како што се спортот.

гаќи

 

Tanga

Не е вообичаено да се види човек со ваков вид облека. Ако овој модел постои, тоа е затоа што некои мажи претпочитаат да ги носат од причини што не оставаат траги на облеката. Тоа е прашање на култури и прашање на удобност е да се носат, бидејќи некои не можат да издржат да ја носат оваа облека толку тесна на грбот.

фиш

Тоа е тип на тесни или скоро тесни боксерки, без нозе, кои цврсто го држат делот на гениталиите и се вклопуваат скоро целосно на целото тело. Широко се користи за практични луѓе, спортисти, кои сакаат да се чувствуваат пријатно со ништо што недостасува и со ништо што не одговара премногу на нивното тело.

гаќи

Какви се идеалните гаќи?

Без сомнение клучот е внатре удобност што оваа облека може да ја обезбеди, што си замислуваш дека ти е втора кожа. За тоа мора да бидат изработени од удобни материјали како мек и органски памук, квалитетен микрофибер или полиамид и еластан. Нивниот дизајн исто така треба да биде клучен бидејќи е многу подобро да немаат никаков вид на цвест за можно досадно триење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.