Како да везете паметен секојдневен изглед во сино

Избрана Homme Blazer + Blue Blazer

Избрана хома

Сините костуми се во мода и, како што веќе видовме овде, предизвика вистински фар кај славнитеНо, што е со оние чиј стил повеќе се склонува кон паметно лежерно? Дали тие сè уште не можат да уживаат во оваа боја?

Се разбира да. Ако сте повеќе блејзер и фустани за панталони / чинови, следете ги следниве совети до добиете фантастичен паметен лежерен изглед во сино ова лето.

Првото нешто е да набавите блејзер со светло сина боја. Важно е да е лето (памук или лен и без постава), како двата модели што можете да ги видите на овие редови.

Комбинирајте го со a панталони од сина боја, неколку нијанси потемни. Запомнете дека тие можат да бидат и панталони за облека и чино, бидејќи и двете спаѓаат во паметната лежерна филозофија.

Формирање паметен обичен изглед во сина вага ќе ви помогне да оставите одличен впечаток во интервјуата за работа со бела кошула од Оксфорд и чевли за облекување. Се подразбира дека истата комбинација е идеална и за одете во канцеларија секој ден или излезете на вечера со вашиот партнер.

За време на викендите, додајте маичка со риги во морнар и обувки за бела кожа за бранч. И не заборавајте да ги ослободите вашите мангали, давајќи две или три вртења на дното на панталоните, за да му дадете супер модерен и актуелен допир.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.