Важноста на одморот во физичката активност

Добра физичка обука покрај загревање, рехидратација и урамнотежена исхрана вклучува и а добар одмор така што вашето тело ќе го опорави и асимилира тренингот.

Идеално време за опоравување по физичка активност е помеѓу 8 и 10 часа. Идеално време за одмор е ноќе. Не треба да се прави веднаш по вежбање затоа што тренингот може да биде толку стресен што можеби нема да можете да заспиете.

Не заборавајте да оставите простор од 2 часа пред да заспиете. Варењето исто така троши крв и енергија, па ако легнете после јадење ќе го направите заздравувањето неефикасно и варењето ќе трае подолго.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Себастијан dijo

  Здраво, сметам дека оваа страница е одлична, оваа страница дава многу совети и пред се да ја подобри сликата и да има многу подобра физичка, психолошка и ментална состојба, се надевам дека ќе прикачат повеќе на темата акни бидејќи бев на третман ми дадоа многу работи, не е толку сериозно, но ги комплицира иритациите на лицето и трагите што можат да останат, одлични поздрави

 2.   естефанија dijo

  Вие сте многу убав пријател, како и секогаш очигледен, сакав да знам кога можеме да се видиме

 3.   ааааааааааааааааааааа dijo

  * Вечерва личноста што ви се допаѓа ќе сфати дека ве сака, ♥ нешто убаво ќе ви се случи утре во 1 попладне каде и да сте: ако го прекинете овој синџир, немате среќа во 10 врски испратете го на 20 [не враќај]

 4.   Хозе dijo

  нема доволно информации

  1.    Ширли dijo

   не, затоа што вашиот ум не ви дава повеќе да изгледате неуки