Британски стил

Британскиот стил е еден од моите омилени. Има елегантен, класичен и неформален допир што привлекува внимание на секого. Некои од вас можеби се прашуваат Што треба да носам за да го имам тој британски допир? Па, вистината е дека добивањето англиски изглед не е ништо друго освен да се облече ровов капут со кардиган под него. Тоа е прилично јасна.

Да почнеме со облеката. Овој стил може да се постигне на многу различни начини: носење свечено палто со кардиган и секојдневна облека одоздола, со ровот и слаби фармерки, па дури и со многу формален стил и чизми или чизми до глужд под него. Кошулите се многу важни, тие ја одбележуваат елеганцијата и класата. Овие можат да се комбинираат со повеќе неуреден изглед за да се создаде интересен контраст. Панталоните не мора да бидат слаби и во фармерки, очигледно, тие можат да бидат и директно исечени и облечени, сè зависи од личниот стил на секоја од нив.

Врв на овој изглед се кардиганите и палтата. Кардиганите се многу лесен начин за веднаш да додадете едноставност и удобност на вашиот изглед. На Палта Тие можат да бидат на илјада начини: да се облекуваат, неформални, ровови палта, паркови ... Не заборавајте дека тексас јакните вредат исто така!

Ставајќи ги настрана облеката, приклучоците се исто така многу важни. Изборот на еден или друг додаток ќе ви даде една или друга слика. Во овој случај, чевлите се доста релевантни. Чизмите, чизмите до глуждот и чевлите за облекување се најрепрезентативни. Чизмите и чизмите до глужд се најкарактеристичните обувки на британскиот уличен стил, додека свечените чевли се оние што го карактеризираат добриот вкус и поформалниот англиски стил. Папучињата, како ConverseТие се исто така доста чести поради неуредниот изглед што го даваат.

На крај, би сакал да напоменам кожните чанти за рамоТие се многу важни бидејќи даваат одличен шмек на нашата облека. Во овој случај, примерот што го дадов е од англиската марка Компанија Кембриџ Сатшел. Оваа компанија е посветена на изработка на многу практични и класични крути паричници. За мене тие се успех!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Лаулау81 dijo

    Го обожавам стилот што го имате овде и модата е навистина фантастична !!