Брендови за шминка за мажи

шминка за мажи

Шминкањето за мажи е нешто што исто така постои во торбата за тоалети кај многу мажи. Тоа е разноврсна опција, Па, ако следите рутина, тоа завршува да биде нешто од суштинско значење од ден на ден. Многу мажи веќе го пробуваат и го набудуваат тоа ја исполнува желбата да го подобрите вашиот изглед.

Со оглед на широкиот спектар на пазарот и брзата и ефикасна дистрибуција на овие производи, многу мажи веќе се лансираат да го испробаат иновација за исправување на дамките и подобрете ги вашите карактеристики благодарение на квалитетните производи. Ако треба да знаете повеќе за тоа како да ги користите и кои марки се достапни на пазарот, продолжете да читате сè што сме подготвени.

Шминка за мажи Кои производи главно ги користите?

Основните производи за ефективна шминка се основата за шминка, коректор за темни кругови и некои пудра за тонирање. Ова се 3-те производи кои се користат најмногу и со кои Нема да ви одземе 5 минути да ги примените.

На пазарот има големи брендови кои веќе се обложуваат затоа што мажите сакаат да изгледаат елегантно и софистицирано. Тоа е случај на Шанел кој се обложува на модерен човек, дека сакате да бидете привлечни во секое време.

шминка за мажи

Голти е неверојатен, секогаш скандализира во сите свои новини и создава мода со сè што е предложено. Овие два бренда создадоа темели за шминка, прашоци за бронзирање, коректори, ајлајлери, маскара за очи и веѓи и мелеми за усни.

Совети пред да се нашминкате

Еве неколку чекори или серија рутина што жените ги користат и кога се шминкаат. Мора добро исчистете го лицето со гел за чистење и потоа користете добар не-сјаен навлажнувачки крем. Willе користиме подоцна коректорот во оние области што мора да се коригираат особено, нагласувајќи ги темните кругови.

Тогаш ќе ги примениме нашите основа за шминка и резултатот ќе го квалификуваме со некои компактни прашоци. Последниот чекор ќе биде да се примени а поправка на усните, иако некои мажи решаваат да ги поправат трепките, веѓите или малку допир на руменило.

Ако имате брада, не е проблем да користите шминка. Важно е да се обидете да не ја сочинувате областа каде што се наоѓа косата и да не оставате траги од основата или пудрата.

База за шминка

Важно е да изберете сенка што личи на до бојата на вашата кожа, Мора да биде многу течен и се чини дека совршено се меша со вашата кожа, без да изгледа вештачки. Основите за шминка обично се произведуваат за сите типови на кожа, но ако е можно изберете ја најсоодветната за вашата кожа, ако е мрсна, сува или комбинирана. Е се нанесува со прстите на рацете или со помош на специјален сунѓер за шминка.

Машката кожа е различна од женската. Произведува повеќе колаген, а лојните жлезди се поголеми, така што вашата кожа е помалку чувствителна и може да издржи посилни производи. Како препораки, се претпочита кремот да содржи некаков вид на точни анти-навремено, некои креми за сончање и ако не може да содржи парфем.

шминка за мажи

Ја избравме брендот Loreal, со основа за шминка што се користи униксекс и за сите типови на кожа. Други брендови кои се избрани се брендот Шанел со совршена кожа и тон, Канебо Сенсаи, кој е производ од јапонска марка. И брендот Елизабет Арден со течност во форма на мус.

шминка за мажи

Коректор

Таа е слична на основата за шминка, но со многу пофлуидна текстура за да може да се сокријат специфични области како мозолчиња, лузни, дамки и црвенило. За да го нанесете, подобро е да користите сунѓер за да не се формираат топчиња, а доколку е можно, не користете коректори што содржат осветлување или сјај, бидејќи тоа ќе даде одличен изглед.

шминка за мажи

Прашоци за матирање

Тоа е последната завршница на целата шминка. Тие мора да обезбедат тон еднаков на вашата кожа и мат финиш, за да не се појави сјај на лицето. Прашоците се неопходни ако сакате основата за шминка да трае уште многу часови на крајот од денот. Може да се нанесува со мек сунѓер или густа четка.

Примероците што ги имаме се проlирни компактни прашоци од марката MMUK и бронзени прашоци со теракота тон од Guerlain.

подлога за мажи

Други производи за шминка за мажи

Прашоци во боја: тие се оние што содржат штавени ефекти или црвеникави бои, но даваат прилично лесни завршетоци. Прашоците треба да имаат мат ефект и може да се нанесат со широка четка или четка со кабуки.

Маскарата: Препорачливо е да ставите про aирна маскара за да го дадете тој природен допир на вашите трепки. Ако треба да ги завиткате, постојат специјални curlers, но не ги навивајте повеќе од потребното.

Поправач за веѓи: Можете да се грижите за веѓите со специфични производи за да ги оставите чешлани и грмушки. Препорачливо е да се користи јасен фиксатор или кафеаво-кафеав молив за да се полнат лесно грмушки веѓи.

Како краен заклучок, останува само да се каже дека машката шминка ya е дел од рутина. Мажите исто така треба да сокријат некои несовршености или да сакаат многу позгодни отколку што се. Како совет, секогаш би било идеално користете производи со добар квалитет и дека наликуваат на тонот на вашата кожа, па резултатот ќе биде многу поприроден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.