Бради: Како да добиете совршена линија на образите

Линија за образ за брада

За да покажете завидна брада, треба да ја одржувате скоро секој ден. Y една од областите каде треба да се посвети поголемо внимание се образите.

Ние немаме ништо против природните бради, но нема сомнение дека ја разграничува брадата на образите нуди почист изглед И, во очите на многу луѓе, таа веднаш станува попривлечна. Следните чекори ќе ве водат низ процесот на креирање и одржување на вашата линија на образите:

Дефиниција

Најважно е да се повлече имагинарна линија преку образот. За да го направите правилно, ќе треба да поставите две точки. Точка А каде што започнуваат проширувањето на бабрините и точката Б пониско, каде брадата се поврзува со мустаќите. Со приклучување кон А и Б, ќе визуелизирате која е совршена линија на образите за вашата брада. Можете да ја искривувате линијата онолку колку што ви треба врз основа на вашата генетика или вашите лични преференции (ако ја сакате повисока или пониска). Секогаш имајте во предвид дека станува збор за подобрување на најгустиот дел и елиминирање на лабавите влакна што прават брадата да изгледа невешт и нередовно.

Ласерски бербер од серија 9000 на Филипс

Создавање

Откако ќе бидеме јасно каде да го поставиме ограничувањето, ќе продолжиме да ја креираме линијата, ослободувајќи се од сите оние влакна што остануваат над неа. За да го направите ова, постојат различни методи: електричен бербер, класичен брич или конец. Оваа последна опција ви овозможува да ја одржувате совршената линија на образите подолго и без потреба да ја напаѓате кожата со сечила, што нè ослободува од несакани ефекти како иритација. Иако за тоа е потребен некој со искуство.

Одржување

Прилагодете ја рутината за одржување на стапката на раст. Во секој случај, запомнете дека ако оставите косата да расте премногу долго, линијата ќе престане да изгледа јасна и ќе мора да започнете од почеток следниот пат кога ќе одите да ги оцртувате образите. Најдобро е да го чувате барем еднаш неделно..


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.