Брадата со катанец: нејзината слава

брада-катанецВо изминатите децении на брада од катанец Тој беше поврзан со мажи со хомосексуална склоност. Тоа е дека во текот на годините на ослободување на геј движењето, многу од овие луѓе избраа да носат ваков стил на брада.

Сепак, денес се знае дека тоа не е така. Сите можеме да го користиме овој стил на брада сè додека расте толку брада за да ја затвори целата контура на устата.

Овој вид брада може да има и различна дебелина и заоблена или квадратна форма, во зависност од обликот на лицето. И, исто како и обичниот козар, овој стил постои во помодерни верзии пресечени еден до друг.

Брадата со катанец им одговара на оние мажи кои немаат многу брада. Значи, ако ви треба брада, оставете ја да расте! Youе ве направи многу помажествен и многу добро ќе ви одговара.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.