Бомбардерите да ги носат оваа есен / зима

Бомбардерите ќе останат оваа есен / зима меѓу палта што мора да ги имате на машката гардероба, што не е изненадување, бидејќи неговото враќање пред неколку години доживеа огромен успех. Покрај класичниот бомбардер, кој е безбеден облог, постојат и други стилови што ве охрабруваме да ги земете предвид.

Поставени модели, велур или со јака за смолкнување. Овие се некои од најновите вести во бомбер јакни што стигнаа до г-дин Портер:

Пополнети

Прада

Прада ја обновува класичната јакна-бомбардер, давајќи a поелегантен ефект, иако не ја губи суштината на оваа облека. Модел со макси врат и минималистички вибрации, чие полнење ја истакнува неговата традиционална квадратна форма. Современ бомбардер, идеален за комбинирање и со свечени и со лежерни панталони.

Кожа

Ermenegildo Zegna

Ерменегилдо Зегна е уште една од фирмите што обложувајте се да го однесете паметно бомбардерот на терен, и тоа го прави преку кожен модел во многу есенска чоколадна боја.

Ante

Боглиоли

Боглиоли предлага сарторијален пресврт за оние кои сакаат удобност без да се откажат од добар фустан. Трезен бомбардер од велур во кој италијанската фирма ја заменува јаката и додава џебови со три краци, притоа држејќи ја еластиката на манжетните и половината.

Сатен

АМИРИ

Овој модел АМИРИ ги одржува воените детали, но сатенска текстура и сјај му даваат гламурозен допир –И донекаде ексцентричен–, во духот на Рајан Гослинг во „Драјв“.

Борего

Берлути

Овцата е детал што ќе биде многу присутен оваа зима во палтата и јакните, беа вклучени и бомбардерите. Ако се наведнувате кон овој стил, сметајте дека тие вклучуваат одвојливи јаки, како што е случај, што им дава поголема разноврсност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.