Избледениот пресек на човекот

Избледениот пресек на човекот

Веќе многу години бледот сече кај мажите сепак е една од најбараните кај сите фризери. Типот на избледено сечење се чини дека е единствен, како да е ексклузивен рез, но во неговиот состав тие произлегуваат многу варијанти.

Неговата форма го има тој издржан изглед, со добро избричени страни и малку подолга коса на горниот дел од главата. Сите овие кроеви се многу популарни и нивната колекција е многу барана од сите фризери и професионалци за сечење.

Ниско исчезнато сечење

Ниско исчезнато сечење

Willе ги откриеме различните типови на исчезнат крој, сите тие се кратки како стил Ниско бледнее, но овој особено има многу резови пониски и бледнеат. Врвот е многу подолг, со голем волумен и неговите странични исечоци се сечат со бледнее кое започнува од долниот дел на главата.

Овој пресек беше во главите на мажите многу генерации, стана тренд во осумдесеттите и денес сè уште означува многу добра енергија.

Средината бледнее

средината бледнее

Овој пресек е исто така во избледен стил. Тој нуди исто така совршен рез кој може да се користи многу добро со добар брич. Совршено одговара дури и со негувана брада што одговара на волуменот со избричениот дел од косата.

Неговата форма сече е градиент каде што нејзината нерамномерност се вклопува подолу од храмовите и над увото, совршен рез за овални форми на глава. Совршено згаснување на средината Можете да започнете со градиент на средна висина на тилот, продолжувајќи ја својата линија до областа на веѓите. Може совршено да се комбинира со брада каде што можете да изберете различни стилови како што е тридневна брада или брада во стилот на Хипстер.

Висока бледнее

висока бледнее

Тоа е тоа Фаде сече но повисоки од претходните варијации. Тоа сигурно ги потсетува сите мажи со тој висок рез кои се кавкаски, африкански или азиски стил на неговиот рез. Многу го носи современиот човек и градиентот е многу висок.

Горниот дел од главата се издвојува со волумен каде што е многу поголем. Оваа фризура ја носат млади мажи, актуелни и кои сакаат да бидат модерни. Можеме многу да го забележиме тоа кај фудбалерите, бидејќи дава многу помлада, посуптилна слика, проектира свежина и му дава поголема светлина на лицето.

Избледената кожа

Избледениот пресек на човекот

Неговиот стил обично се наоѓа како зависник, што не исчезнува со текот на годините и без намера да го стори тоа во следните што продолжуваат. Овој пресек започнува на различни висини на главата: висок, низок или среден, давајќи многу помодерен рез од претходните. Овој стил оди силно и со оглед на тоа исечени така избричени на косата што се меша со кожата.

Razилетот бледнее

лице со жилет

Неговата еволуција е многу понапредни и еволуирани од другите градиенти. Неговата работа е да ја избричи главата со жилет и да ја остави областа на избричениот дел на нула. Така е деградиран тоа е многу екстремно, достигнувајќи ја посакуваната висина на главата. Оваа фризура работи добро за сите типови коса, без разлика дали е исправена, виткана или брановидна. Брадата исто така го означува оној стил што го карактеризира со овој Razer Fade.

Bald

Bald

Оваа фризура оди до крајност на носење на пресек толку претерано краток што може да се види како еден вид деградирана ќелава глава. Започнува помеѓу оската на храмот и достигнува до почетокот на окципиталната коска. Носете го овој пресек е да се достигне границата на машка фризура и се карактеризира со одржување на изглед со голема свежина.

Како да го добиете тој исчезнат пресек?

Деградираната форма на Избледен пресек не е тешко да се добие. Ние можеме водете не со жилет и започнете со бројот 0 и на бабрините, и на страните и на задниот дел од главата.

Ние ќе ги исечеме останатите области со жилет до 0,5 и правејќи го замаглување со првото пресечено подрачје. Потоа можете да креирате водич број 1 и конечно да завршите со број 2. Секојпат кога одиме од едно на друго ниво, мора да ги завршиме редовите што одделуваат едно на друго ниво.

За да добиете Fade рез кој е посветен на вашиот стил, мора да одите кај вашата доверлива фризерка или бербер за да ви предложат каков вид на бледнее ви одговара.

Како веќе проверивте има расекотини со мала, средна или висока висина па дури и други намалувања одат во крајност. Не заборавајте дека играњето со нивните градиенти, па дури и цртежи, може да им помогне на некои мажи да покријат некои кранијални дефекти, како што се лузни или испакнатини.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.