Салон за бели зајаци, ограничено издание на Jackек Даниел

Минатата недела можевме да уживаме во една многу посебна вечер и бевме поканети на 120-годишнината на легендарната забава Салон за бели зајаци во Тенеси на добро познатото Џек Дениелс, создадено во 1902 година. Карактеристично место за Jackек Даниел, бидејќи таму се сретна со неговите пријатели за да ужива во најавтентичниот вкус на виски во Тенеси.

Салон за бели зајаци уживаше во сите видови удобности, од еден бар кој преседаваше со целата просторија, неколку сливови за одржување на чистиот под и електричен вентилатор на таванот за да се создаде свежа и пријатна атмосфера.

Оваа дневна соба мораше да се затвори во 1909 година поради спроведувањето на забраната во Тенеси.

За да го прослават ваквиот настан, групата на Jackек Даниел нè покани да патуваме во минатото на едно многу карактеристично место во Мадрид, што ве носи добро на Дивиот Запад, часот, каде можеме да уживаме во еден типичен оброк во Тенеси и каде што од прва рака можеме да го видиме шишето „Бело зајак салон“, чие ограничено издание Само 1.800 ексклузивни шишиња ќе се продаваат во Шпанија.

Каков е салонот за бели зајаци?

Danielек Вајт зајак салон на Даниел доаѓа во шише 70cl и е докажано за 43.
Ова ограничено издание има особеност во споредба со нормалното на Jackек Даниел. Вашето шише е создадено единствено и исклучиво за оваа 120-годишнина, со етикета пресечена со логото на митскиот салон Бели зајаци лоциран во Линчбург. Danielек Даниел е единственото виски со двојно омекнување на јаглен, што доаѓа од едно буре со целосно занаетчиско производство.

Можете да ги најдете сите овие информации и многу повеќе во нејзините официјална страница на Фејсбук Шпанија и во неговиот веб-.

Ако сакате виски, не можете да престанете да го пробувате. Сега е достапно, но запомнете, На продажба има само 1.800 шишиња.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.