Бели фармерки за мажи - знаете како и кога да ги носите

Треба ли мажите да носат бели панталони? Дали тексасот е материјал за мажи? Дали белите панталони им изгледаат добро на мажите? Ова се некои од прашањата што многу мажи ги сметаат. Барем оваа 2010 година во текот на целата година се воведува белото како многу добро примена мода и фармерките не биле исклучок од овој тренд, но ако некои сè уште се чувствуваат малку несигурни во врска со овој избор, треба да знаат дека овој тренд ќе продолжи, особено за сезоната пролет-лето.

Белите фармерки се дефинитивно соодветни за оваа сезона. Деним материјалот во бела боја им дава одличен изглед на елеганција на мажите од разни причини. Како прво, затоа што белото и дава свеж и чист изглед, а исто така и затоа што белата е неутрална боја, која може да се користи скоро со што било.

Комбинација:

Ако сè уште не сте сигурни како да носите бели фармерки, треба да знаете дека овие се скоро подеднакви како и обичните фармерки. Овој тип панталони можете да го комбинирате со разновидна комплементарна облека како бела и сина хоризонтална маичка во риги, идеално е да бидете во пристаниште, на јахта или како добра секојдневна облека но истовремено и елегантна, за попладне или вечер ако има малку ветер или е малку студено, овие бели панталони одлично се комбинираат со тегет блејзер, што се спортски тип на обувки во бела или црна боја за ноќ. Можете дури и да се покажете во светло обоена кошула или џемпер. Бидејќи белата е толку неутрална што може да се комбинира со многу бои.

Бидете сигурни дека не пропуштајте да го гледате и читате нашиот следен пост на најдобрите машки ревии.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Пиетро dijo

    Колку е добро да имате пријатели назад !! 🙂