Безвременска софистицираност во новата кампања на Giorgорџо Армани

Кампања Giorgорџо Армани 2016-17

Шлаг на добра колекција е обезбеден со подобра рекламна кампања. Правило кое никогаш не пропаѓа на денешен начин. Значи, ништо подобро да се обиде отколку еден пример свеж надвор од рерна. Зборуваме за спектакуларниот кампања на италијанската фирма меѓу италијанските фирми: Џорџо Армани.

Дизајнерот уште еднаш му верува на уметничкиот дует Мерт Алас и Маркус Пиггот за реализација на оваа извонредна, трезна и софистицирана сцена.

Мерт и Маркус ја потпишуваат кампањата Giorgорџо Армани

Во главните улоги се три од најбараните модели во моментот: Андре Бона, Julулијан Шнајдер и Андреј Захаров. Кампањата користи едноставност на портретот во класичен формат и црно-бело. И до квалитет на студиско фотографирање. Ништо не е потребно освен неутрална позадина, неколку Изгледа Исклучителна и добра уметничка насока за да се постигне овој совршен резултат.

Мода во својата најчиста форма. Кампањата совршено ја прикажува работата за шиење на Армани, деликатесот на неговите материјали и неговите луксузни финиш. Најдоброто мотивационо писмо за оваа колекција есен-зима 2016/2017 со обележан ретро воздух и вкус за традиционалната силуета на машка кројачка. Силуети одвоени од телото, облека со многу драперија и опуштени кроеви кои се значително претерани, особено во долните делови.

Предлогот е рафиниран и епикурален, оддалечувајќи се од изгледа канцеларија иако преовладуваат парчиња кроење. Тие се прикажани во шифра вкупниот изглед, Со прекрасни костуми со елегантни силуети за лежишта и лелеави. Или, напротив, тие се наизменично со облека повеќе стил спортска облека во кои владеат парчиња лежерен стил, но богати со детали. Големи капчиња со широк обод на борсалин, палти инспирирани од империјал и дамаскини ткаенини се клучевите на оваа безвременска колекција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.