Барбисио, рачно изработени капи во италијански стил

Капа на Барбисио

И во зима и во лето. Морам да го признаам тоа капи нејзините моите омилени додатоци. Не можев да живеам без нив многу години. И тоа е тоа, иако на почетокот морам да признаам дека ми требаше многу за да ги прилагодам на мене изгледа Лично, сега, не можам да се одделам од нив.

Меѓу многуте фирми што продаваат капи, јас секогаш имав посебен интерес за оние посветени исклучиво на капаци за глави. Повеќе ако, како и во овој случај, тие ги произведуваат своите рачно изработени капи и користење старомодни техники кои преживеале од генерација на генерација. Ако сте еден од моите, не можете да ја пропуштите елегантната колекција претставена од италијанската фирма Барбисио.

капа од барбисио

Митската куќа со капа што е специјализирана и за машки капи, е една од тие фирми со традиција. Во 40-тите и 50-тите години, неговите рачно изработени капи во Италија беа револуција меѓу господата од моментот. Модели инспирирани од класичните англиски капи, но кои беа обновени во италијанскиот вкус.

Шапката му дава елеганција на човекот, вака од куќата го објаснуваат успехот на нивните капи. И тоа е дека Барбисио, како што многу добро објаснуваат од фирмата, е „име, бренд, гаранција“. Квалитетот е токму една од најголемите простории на фирмата, обложувајќи се на квалитет во суровината и со производство рачно.

барбизио капи мажи

до оваа пролет-лето 2013 година тие претставија a колекција инспирирана од Хемптонс. Впечатлив, весел и многу шарен предлог во кој можеме да најдеме секакви шапки. Од класичните борсалинос или федора, преку големи формати, за помали капачиња или дури и стилски капи засечена капа. Покрај повеќе класичните бои, оваа година ќе најдеме некои смели како портокалова или сина.

Повеќе информации - Оваа пролет-лето 2013 триумфира со капи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јули dijo

  здраво Имам капа од Барбијан изработено во ИТАЛИЈА, многу е старо, има код што е буква и четири цифри, тоа е збирка во совршена состојба. Би сакал да пресметам која година е мојот whatsaap 507 65475303 е-пошта kueka500@mail.com

  благодарение