Ајкери, машки дуксери за секојдневно

Ајкули морнарица и бела качулка

Кога барате облека за облека, особено за да уживате во нашиот бесплатен тип, или исто така за ден за ден, ако нашата работа ни дозволува, препорачливо е секогаш да се земат предвид широкиот спектар на можности што можеме да ги најдеме на пазарот, оставајќи настрана некои предрасуди.

Машките дуксери, веќе некое време, престанаа да бидат облека наменета за спортување или носење со спортска облека. Во моментов на пазарот можеме да најдеме голем број производители кои ни нудат ваков вид облека, меѓу кои мора да ја истакнеме фирмата Sharkers, фирма која ја насочи својата линија за облека на линија дуксери и за ден за ден и за спорт.

Она што ни го нуди Ајкерс

Sharkers ни нуди широк спектар на sudaderas para hombre за сите прилики и периоди од годината, дуксери направени од различни ткаенини што ни овозможуваат да бидеме заштитени во ладни денови или во денови кога времето започна да ни дава пауза и можеме да започнеме со употреба на полесни и поразновидни облеки. Покрај тоа, различните модели дуксери што ни ги нуди оваа фирма, ни овозможуваат комбинирајте го со чинос, класични фармерки или кој било друг крој, дури и со обични панталони со обични пикадо.

Суичери со ајкули

Суичери со ајкули

Овој производител ни нуди различни стилови на дуксери, стилови што ни овозможуваат да ги користиме во секоја пригода, како и ни нуди широка разноврсност при изборот на типот на облека што сакаме да ја носиме и на ден-за-ден, како на состанок со пријателите, неформална вечера ...

 • Худи со џебови. Ова е класичен дуксер што сите го знаеме и кој сигурно некои од вас го имале или го имале во одреден момент.
 • Суиче со качулки со џебови и патент. Овој модел ни нуди широка разноврсност во оние денови кога времето не знае каде да се повлече. Благодарение на централниот патент, можеме да го земеме и отворен и затворен, во согласност со нашите потреби и оние од тоа време.
 • Суичери со качулки без џебови. Овој модел има поелегантен допир, со елиминирање на џебовите за податоци, така што избегнуваме да го користиме како да е ранец, нешто што во повеќето случаи, облеката ја прави грда покрај тоа што го формира производот.
 • Цврста дуксерка со качулка со два патенти на страните. Овој конкретен модел на дуксер е оној кој стана попопуларен, во рамките на овој вид облека, благодарение на фактот што ни нуди удобност и пространост што не можеме да ги најдеме во другите модели.
 • Без качулка или џебови. Класик што беше икона во 90-тите и денес е сè уште една од најкористените облеки кога станува збор за облекување на елегантен, но неформален начин. Тие никогаш не излегуваат од мода и се совршен додаток за денови кога термометарот не може да најде фиксна позиција.

Преглед на ајкули Zip Hoodie

Ајкули морнарица и бела качулка

Бидејќи сум редовен корисник на овој вид облека, никогаш не сум имал можност да пробам дуксер од оваа марка и морам да признаам дека Јас бев пријатно изненаден, не само за дизајнот и удобноста што ни ги нуди, туку и за квалитетот и на завршниците и на употребените материјали.

Нудејќи ни патент од предната страна, тој е идеален модел за пролет, оној период од годината кога јакната почнува да е тешка облека, како и топла, и во која не можеме да одиме во ракави на кошули, бидејќи овој дуксер најдобрата облека што можеме да ја користиме и во пролет и во есен.

Ајкули морнарица и бела качулка

Овој модел е достапен во комбинација на темносина на горниот дел, вклучувајќи ги и ракавите до лактот, каде лево го наоѓаме името на марката, и белиот на долниот дел, каде страничните џебови се наоѓаат без патент . Во централниот дел имаме патент кој ни овозможува брзо прилагодување на неочекуваните промени во времето. Целиот дуксер, не сметајќи го хаубата, е направен од памук и еластан, нудејќи ни а руно внатре што ќе не заштити од студ.

Патентот со кој можеме да го затвориме дуксерот покрива до вратот, затоа е потребно да носиме дополнителна шамија кога студениот воздух ќе почне да се појавува. За разлика од другите дуксери, патентот е зашиен на таков начин што во ниеден момент нема да мора да ги лупиме рабовите каде што поминува, нешто многу честа појава кај овој вид облека.

Ајкули морнарица и бела качулка

Страничните џебови ни нудат доволно простор за складирање на клучевите или малку пари покрај рацете кога ќе почне да се лади или сакаме да бидеме поудобно, нудејќи ни доволно простор за складирање мобилен телефон без да ризикувате да го испуштите благодарение на нивната висина. Само по себе, кога седите или станувате, препорачливо е да ја ставите раката во џебовите за да бидете сигурни дека нема да испуштиме ништо од неговата содржина во текот на процесот.

Што се однесува до хаубата, многу важен дел од дуксерите, ова е прилагодливо и е изработено од полиестер и еластан и ни нуди доволно простор да ја заштитиме целата глава, но оставајќи ги нашите лица изложени, да им дадеме погрешно чувство на луѓето околу нас.

Ајкули морнарица и бела качулка

За да ја држиме хаубата, овој модел на Sharkers ни нуди рамен бел кабел со сребрени заковки на крајот, давајќи му многу оригинален и личен допир што не можеме да го најдеме кај другите производители. Областа за кабелот што ви овозможува да го прилагодите аспираторот на нашата глава, има темносина занитвам, иста како и горниот дел од дуксерот.

Дуксерот е направен од памук во а 60%, 35% полиестер и 5% еластан, така што совршено одговара на обликот на нашето тело. Тој е достапен во големини S, M, L, XL и XXL, така што нема да имаме проблем да го најдеме моделот што најдобро одговара на нашите потреби. XXL моделот, кој го тестирав за оваа анализа, е доста широк, нема никаква врска со типичните големини покрај облеката што можеме да ја најдеме во трговските центри.

Каде да купам?

Шејкерс ни нуди а веб-страница каде што можеме да ги најдеме сите модели на дуксери што ги става на располагање. Моделот што го анализиравме во оваа статија Има цена од 30 евра. Трошоците за испорака за сите производи се бесплатни и можеме да платиме преку PayPal или кредитни или дебитни картички.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.