Апчиња против предвремена ејакулација веќе се продаваат

прилигијаПред неколку месеци објавивме во Стилски мажи за него лансирање на нова пилула да се контролира предвремена ејакулација повик Прилигија.

Сега, Шпанците кои страдаат од ова нарушување од вчера ќе можат да ја набават оваа таблета, која за да стапи на сила, мора да се пие од 1 до 3 часа пред да имаат сексуална врска.

Предвремена ејакулација е нарушување кое се карактеризира со тешкотија на мажот во контролирање на ејакулацијата за време на сексуален однос. Иако во повеќето случаи постои психолошка компонента, постојат и многу физиолошки причини.

Priligy помага да се продолжи времето за ејакулација и да се подобри маката поврзана со овој проблем, иако не дефинитивно му става крај. Според раководителот на Уролошката служба во болницата Ла Зарзуела, Игнасио Монкада, лекот делува на ниво на мозок со модификација на количините на невротрансмитерот во хипоталамусот што се менува за време на сексуалниот однос. Затоа, лекот „Користено по желба“ секој пат кога пациентот смета дека ќе има сексуална врска, не може да земе повеќе од една таблета на ден. Неговите ефекти се брзи, како и последователната елиминација од крвта и се препорачува да се зема со вода, избегнувајќи консумирање алкохол.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

150 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хорхе dijo

  други одлични информации!
  ако барем овде во Перу повеќе луѓе страдаат од ова!
  поздрав и постојано информирај не!

 2.   leonardo dijo

  работи и работи многу добро ако страдате од предвремена ајакулација кажете му збогум на тој проблем консултирајте се со вашиот лекар и кт препишете им играчка сигурно к ќе бидете првиот пат кога кт ќе видите дека ужива во сексот без предвремена ејакулација е прекрасно

 3.   БЕРНЕБЕ ЗЕЛЕДОН ВИЛАЛОБОС dijo

  ЗДРАВО, МОЕ ДА МИ КАELLИШ КОГА ОВОЈ АПИЛ WЕ БЛАГОСЛОВИ ПРЕД РАНАТА ЕАКУЛАЦИЈА ВО САН OSEОСЕ КОСТА РИКА, ВЕРУВАМ ДЕКА ДЕН ДЕН ДОКОЈ ДА ГО ЗЕМАМ, BEЕ БОАМ ДА СЕ ЧУВСТВУВАМЕ КОМПЛЕТЕН ЧОВЕК, ТЕШКО Е ДА СЕ ЧУВСТВУВАМЕ КАКО ЧОВЕК КОГА СЕКОГАШ СЕКОГАШ БИДАМ ЧОВЕК. БЛАГОДАРИМЕ ГО БОГ ШТО ИМ ПОДАРИЛ НА ЧОВЕКОТ ИНТЕЛЕГЕНЦИЈА ДА ГО ИЗМИСЛИ ...

  1.    едгар ј. м dijo

   Здраво, како си, дали ја зедовте пилулата?

 4.   престанува dijo

  Здраво, би сакал да знам каде да ги најдам таблетите во Богота.

 5.   Марко Беличе dijo

  Здраво, би сакал да знам кога таблетите пристигнуваат во Костарика, имам депресија и дисфункција и ќе станам геј ако не добијам нешто што ме прави да се чувствувам како маж и да уживам во добра блискост со девојче и да бидам во можност да ја задоволи.
  благодарение

  1.    едгар јм dijo

   Би сакал да видам дали веќе ја продавате оваа пилула во фармасиите на Костарика

 6.   победник ромеро dijo

  Јас сум Венецуела и би сакал да знам кога ќе бидат на продажба во Венецуела или како може да се купат преку Интернет

 7.   Гилберт dijo

  Дали овој лек може да се купи преку Интернет? Кој антидепресив ми препорачувате да ми помогне да се контролирам.

 8.   Луис Казанова dijo

  Би сакал да ги испробам како што правам за да ги купам, живеам во Венецуела

 9.   rober dijo

  Би сакал да знам како да го набавам тука во Богота-Колумбија и трошоците

 10.   американско dijo

  Каде ги продаваат во Мексико?

 11.   alfredo dijo

  Во кој дел од Венецуела се продава апчето?

 12.   ЛУИС ЕНРИКУ dijo

  Ме интересира лекот, ќе биде тоа што во Колумбија ќе го најдам, ви благодарам многу

 13.   rafael dijo

  Може ли да ме известите ако веќе го продавате во Перу? и каде можам да го купам?

 14.   среќен ејакулатор !! dijo

  ТОА АПИЛА Е ЦИЦА! НАЈДОБРИОТ РЕШЕНИЕ ПРЕДМЕТ! SIIII Q ME !! ЈА ТЕСТИРАВ.: (ПА СООУ) ИМАМЕ МНОГУ ПИВО ПРЕД ДА ЈА ЕБАМ СТАРА !!!ЕНА !!!!!!!! САМО ТОА ТЕШКО ШТО МО ДАВА ПОБЕДАТА И ДАЛИ ПА МЕ ПОМИРУВА ОМРАЗОТ МНОГУ ДА СЕ ДОБИЕМ! Се надевам дека мојот совет ми служи за нешто ^^

 15.   Деивис Хернандез dijo

  Можете ли да го набавите овој лек во Венецуела? Поточно во Каракас, ако можете, ве молам, информирајте ме, ви благодарам.

 16.   ОСВАЛДО dijo

  КОГА ЧИТАТЕ ПРИЛИГИЈА ПРИСТИГУВА ВО КОЛОМБИЈА И КОЛКУ ВРЕМЕ ВО КОЛОМБИСКИ ПЕСОС

 17.   JANET dijo

  Сакам да знам каде се наоѓаат во Перу, ве молам
  благодарение

  1.    Фернандо Дијаз dijo

   Каде или во која аптека се продава овој производ

 18.   дарл dijo

  Би сакал да знам дали пририџија во Перу каде можам да го купам и благодарам за целото поле

  1.    доцнење dijo

   бранови k можеби еј мора да добиете прилигија во Перу е тоа што јас го барав и до сега не го најдов xfa ако требаше да ја пронајдете таа пилула мојата пишувате CDT честитки

   1.    Марсело dijo

    во miraflores во cantuarias 140 office 130 го продаваат но не знам дали ќе бидат оригинални доаѓа 4 чини 80 табани до паркот Кенеди

 19.   Перси dijo

  Јас би сакал да знам дали оваа дрога прилиги веќе се продава во Перу

 20.   Алонсо dijo

  Каде можам да ја купам камењарката во Перу, благодарам

 21.   матадор dijo

  Јас сум од Синалоа Мексико и ги продаваат во која било позната аптека, на пример има некои познати наречени Бенавидес и 422.00 мг чинат 30 пезоси. и носи само 3 единици.

 22.   Кардени на арагон од Мелки Фелипе dijo

  Би сакал да знам дали продаваат во Пору и каде можам да најдам

 23.   oseозе Агустин Чакон dijo

  Здраво, јас сум доктор по традиционална кинеска медицина MTCH и би сакал да експериментирам со некои пациенти кои имаат предвремена ејакулација. Ако ви е на дофат, испратете ми некои примероци или место во Венецуела каде што можам да купам наведеен лек за да можам да ги упатам моите пациенти за нивна набавка.

 24.   џонатан dijo

  Во Колумбија тие веќе се продаваат каде и по која цена

 25.   Хозе Хеберт Санчез Гомез dijo

  Како можам да набавам апчиња?

 26.   Педро dijo

  каде можам да го купам овој производ во Венецуела

 27.   фреди урибе естебан dijo

  Би сакал да знам зошто тие не одредуваат време за да можат да пијат таблети и се надевам дека ќе работи благодарение

 28.   август dijo

  Би сакал да знам колку чини, ако е потребно купете го на рецепт

 29.   Мајер dijo

  Јас, моето момче од Шпанија, не треба да го земам тоа затоа што е многу мачо, благодат еа

 30.   антонио христијанин dijo

  Сакам да ја испробам оваа пилула и да знам каде можам да ја купам ако сум лоцирана во Перу, одделот inунин, за да бидам точен бидејќи сакам да чувствувам поголемо задоволство во сексуалниот однос.

 31.   Мигел dijo

  мојот телефон е 629286960, сакам да го купам вашиот производ, јавете се на телефоните

 32.   Јован dijo

  како се вика пилулата

 33.   Јован dijo

  Како се вика таблетата или што можете да препорачате за Перу?

 34.   Карлос dijo

  каде што може да се набави во Перу

 35.   хернандо пинзон dijo

  Би сакал да знам во Кали Колумбија каде можам да ја набавам пилулата, благодарам

  1.    Едвин Арл Луго dijo

   Би сакал да знам каде во Колумбија можам да го набавам лекот за предвремена ејакулација благодарение

 36.   Пченка dijo

  Би сакал да знам дали веќе продавате овде во Перу

 37.   Едгар dijo

  во Венецуела каде можете да ја набавите оваа пилула

 38.   орнолдо dijo

  Како да ги купам пастиите Priligy. Јас сум од Венецуела ако купуваат преку Интернет или како правам и колку излегуваат ми требаат итно

 39.   фабио рикардо dijo

  Би сакал да знам дали можам да добијам дапоксетин во Богота, каде или како можам да го набавам, дури и ако е надвор од земјата

 40.   Даниел dijo

  Здраво, како можев да направам за да го добијам тука во Перу?

  1.    JOSE dijo

   Продажба на апчиња КАКО /. 30, ПИШИ МЕ.

   Честитки

   JOSE

   1.    Јоши dijo

    Здраво пријателе, додади ме на msn, сакам таа пилула.

    1.    Гузман Хуан Мануел dijo

     и за Мексико?

   2.    Фернандо dijo

    Брат каде можам да ја набавам пилулата

   3.    Едуардо dijo

    Сакам да купам апчиња, но како да ве контактирам? Мојата е-пошта е ey7878@outlook.com

    1.    Едуардо dijo

     Го заборавив Хозе, јас сум од Лима.

   4.    џеки dijo

    брат како пред да ми ја испратиш таа пилула контактирај ја мојата е-пошта jechi_aries27_elsolitario@hotmail.com Ви благодарам многу

   5.    Јорсан dijo

    Продолжувате да ја продавате пилулата мирна

   6.    Јован dijo

    Како може да ве контактираат?

   7.    Педро Луис dijo

    Здраво, би сакал да знам дали сè уште имате апчиња Priligy, за колку продавате ако е по единица или кутија, чекам одговор, поздрав.

   8.    Хозе dijo

    сеуште ја продавате таа пилула пририлиги

   9.    Луис Фелипе dijo

    OSEОСЕ КАДЕ МОЕ ДА СЕ ЛОКОТИРАМ, ВЕ МОЛИМЕ КОМУНИЦИРАТЕ ДО МОЈАТА ИТНА ПОРАКА Благодарам

   10.    Луис dijo

    Здраво Хозе, како можам да те контактирам, те молам остави ми го твојот cl.

    1.    Луис dijo

     04249069783

   11.    Луис dijo

    остави ми го твојот број те молам ……… ..

 41.   ОМАР КАМАРГО dijo

  КАДЕ ДА ДОБИЕТЕ ДАПОКСЕТИН ВО ВЕНЕЗУЕЛА

 42.   Јули dijo

  Каде е дапоксетин достапен во Венецуела?

 43.   паркуис dijo

  1.-Би сакал да знам дали ејакулирав за 5 минути колку ќе биде земањето на оваа таблета.

  2.- Се продава со рецепт.

  3.- Произведува пот на телото.

  4.- Дали произведува нечувствителност во пенисот?

 44.   Даниел dijo

  каде се достапни во венецуела?

 45.   Здраво dijo

  Здраво, јас би сакал да знам ако апчињата се благословуваат во хуануко и од кои фармацијата ќе се заблагодарам во анкетираниот, ве молам да сум очајна 🙁

  1.    JOSE dijo

   ГИ ПРОДАВАМ ВО ЛИМА, НО МО CАМ ДА ГИ ИСПРАТАМ НА ХУАНУКО, ТРОШУВА С /. 30.00 часот Пилулата.

   Честитки

   JOSE

   1.    Густаво dijo

    Здраво, страдам од предвремена ејакулација.Би сакал да знам каде во Лима можам да ги купам овие апчиња.
    благодарение

   2.    el_gringo_10 dijo

    На колку ги продавате во Лима?

   3.    дик dijo

    Здраво, може ли да ми дадете е-пошта да купам пилула. Ви благодарам

   4.    Џими dijo

    Дај ми ја твојата е-пошта, апчињата се оригинални.

    1.    Јован dijo

     Сакам апчиња, како можам да ве контактирам, испратете ми ја вашата е-пошта, ви испратив е-пошта juanrios101010@hotmail.com

   5.    Даниел dijo

    пренесете ми ја вашата е-пошта Хозе за да ве лоцира

   6.    хрнан dijo

    Здраво Сакам да купам, живеам во Лима дајте ми број за да ви се јавам мојот број е 964155680, мојата адреса за е-пошта е ha_gallardoa@hotmail.com, Го чекам твојот одговор

   7.    imим флорес dijo

    Joseозе, дај ми го твојот број на мобилен телефон. Сакам да ми ја земеш пилулата Прилиги, јас сум од покраината, мојот е-пошта jafs1979@hotmail.com

   8.    Јован dijo

    Сакам апчиња, како можам да те контактирам? Мојата е-пошта е juanrios101010@hotmail.com

   9.    CARLOS dijo

    Здраво, како ја продавате Prilligy? интересно затоа што гледав во аптека и нема. Јас сум заинтересиран, поминете ми го лицето за да разговарам таму

   10.    CARLOS dijo

    Ме интересира да ја набавам таа пилула ... Јас сум од Перу, кој дел од Перу можам да го набавам? Мојата е-пошта е jeansabato@outlook.com.благодарам

   11.    Хозе dijo

    Кажи ми како да те лоцирам или да те контактирам

   12.    Хозе dijo

    здраво oseозе, можеш ли да ми додадеш да испратам порака до мојот е-пошта joserosasgamboa@hotmail.com Каде се наоѓаат продавниците ако е со рецепт - колку чинат и дали можат да го испратат со достава јас сум од Лима

   13.    Joss dijo

    Како ве лоцираше Хозе, мојот е-пошта е josesanchezjara2015@gmail.com
    Треба да ги купам апчињата.

   14.    ангел која dijo

    мојата е-пошта е angelcoya@hotmail.com Јас сум од Лима, имате апчиња, одговорете ми

 46.   ПЕПЕ dijo

  Оваа таблета е чудо, ја пиев и трае како никогаш порано, препорачувам да ја пиете откако ќе се консултирате со вашиот лекар.

  Со почит

  Пепе

  1.    џеки dijo

   брат каде можам да ја набавам таа пилула во Венецуела за да ја купам

 47.   Дејвид dijo

  Овој производ веќе се продава во Перу

  1.    Марсело dijo

   во лима во miraflores cantuarias 140 office 130 чини 80 стапала 4 апчиња

   1.    искрен dijo

    Здраво, како си, сè уште си во канцеларијата за чудовишта за да одиш на шопинг, но јас сакам само 2.

   2.    Даниел dijo

    Марсело, дали сè уште ги продавате апчињата?

   3.    Jt dijo

    Дали продавате, дали оди заедно или нешто слично?

   4.    Joss dijo

    Здраво, Марсело, тие сè уште ја продаваат таа пилула во Мирафлорес.

 48.   JOSE dijo

  Ве молам, испратете ми ја адресата каде ја продаваат на кого во Каракас, бидејќи страдам од предвремена ејакулација

 49.   el_gringo_10 dijo

  ги продаваш во Перу 

 50.   Хозе dijo

  Ве молам, каде ја продаваат таа пилула во Перу?

 51.   Хозе dijo

  Како ги добивате апчињата во Колумбија? и колкава би била превозот
  ?

  1.    AЕЈМИ РУИЗ ГОНЗАЛЕЗ dijo

   Добивам германски апчиња, ги испробав и тие се чудо да траат долго без да се ејакулираат, затоа задоволството на девојчето е од небото. Цел 3213361946.

 52.   joaquin dijo

  каде што ги наоѓам во Венецуела

  1.    џеки dijo

   брат веќе го продаваат во Венецуела кажи ми да го купам пиши ми на е-пошта jechi_aries27_elsolitario@hotmail.com

 53.   нејзиниот dijo

  некој во Венецуела кој ја најде таблетата прелиги може да ме извести

 54.   alex dijo

  Продавам пилули на апчиња во Колумбија

  1.    пекосбил dijo

   Каде си? Колку ги имаш? инфо а pecosbill69@hotmail.com

  2.    Јован dijo

   Контактирајте ме на мојата е-пошта Jucs07@hotmail.com , Јас сум заинтересиран
   е на овој производ

  3.    Луис Морено dijo

   Треба да ги купам тие апчиња, е-пошта ми е luismoreno_210263@hotmail.com Испратете ги сите информации по пошта за да ги купите Јас сум од Венецуела

  4.    alex dijo

   Пријателски пријатели ми снемаа ,,, Имам сексуални засилувачи KAMAX SEX увезуваше американски 10 капсули 26000 американски долари, сексуален ревитализатор за мажи 60 капсули 24000 американски долари, продажба во Колумбија ја испраќаме до Венецуела, информации opitavirtual2040@hotmail.com

  5.    Хектор Андрес Лејтон dijo

   Дајте ми го вашиот телефонски број дека ме интересираат таблетите ... Мојот број е 3123173203

  6.    жуан карлос dijo

   Каде ги продавате и дајте ми го бројот на ќелијата?

  7.    бето dijo

   МОLDЕ ДА МЕ КОНТАКТИРАТЕ ЗА КУПУВАЕ ПРИЛИГИЈА БЛАГОДАРАМ

 55.   Зеус dijo

  здраво некој што ги продава тие апчиња во Перу

 56.   Manuel dijo

  Каде можам да ги купам тие пилули во ПЕРУ ЛИМА, молам итно да ми требаат

 57.   педрито dijo

  Би сакал да знам од каде да ги најдам во Колумбија, би било одлично да ги испробам .. тоа е она што секој маж сонува да може да ја продолжи ерекцијата за долго време

  1.    Диего dijo

   Ги продавам во Богота, пиши ми по пошта diegoge010@hotmail.com

 58.   Јован dijo

  Каде можам да ги купам во Венецуела?

  1.    гузман dijo

   Здраво, успеавте да ја добиете привилегијата тука во Венецуела. Дајте ми ги информациите, ве молам

 59.   Диего dijo

  Продавам Priligy од 60 мг во Колумбија, заинтересирани пишете ми по е-пошта diegoge010@hotmail.com

  1.    леле dijo

   Здраво Диего, ме интересира да ги купам, може ли да ми кажете колку чини секоја пилула?

 60.   joaquin dijo

  Купувам прилиги во баранкилја

 61.   Луис dijo

  Во кали каде го продаваат и дека е оригинален и која е цената

 62.   јафро dijo

  Здраво Диего, јас сум од Доминиканската Република и сакам да го набавам лекот како што би ми го испратил, ако го купам.

 63.   дабан dijo

  Јас сум од кањонот, од каде да ги набавам? Или како можам да ги купам?

 64.   Роберто dijo

  Интересна вест, многу убаво е да се знае дека постои лек што може да ја третира оваа болест затоа што јас сум еден од оние кои страдаат од предвремена ајакулација и би сакал да знам дали веќе може да се набави во Костарика?

 65.   santiago dijo

  каде можам да го купам во баранкила, ова е мојата е-пошта sagu.i@hotmail.es

 66.   Алберто dijo

  Продавам пририги во Венецуела по добра цена

  1.    Кармело dijo

   Добро утро Алберто, како комуницираме, ми требаат тие апчиња

   1.    Алберто dijo

    Albertobap.2901@gmail.com ова е мојата е-пошта, можете да ме контактирате таму Кармело

    1.    КарлосГ dijo

     Otherе бидеш сè уште ги апчиња. 04244108483. Потврдете тука

  2.    Феликс dijo

   Алберто, добра ноќ… .. Ја чекам мојата нарачка… .. благодарам

  3.    HОСИ dijo

   Добро утро АЛБЕРТО сеуште продавате PRILIGY во кој дел од венезуелата се наоѓате и каков е притисокот ...

 67.   JHONATAN CC dijo

  ВО ЛИМА МО CАМ ДА ЈА НАЈДАМ ТАЈА ПИЛА .... МО CЕ ДА МЕ ЛОКИРАТЕ АДРЕСА ОД XFA

 68.   Карлос dijo

  Како да ги набавам тие апчиња што ги сакам сега

 69.   жуан карлос dijo

  ВО ПЕРУ КАДЕ МОANЕ ДА ЈА КУПАМ ОВОЈ АПЛЕК

 70.   блас dijo

  Еј Алберто, брат, колку е цената и начинот на плаќање, јас сум од Сиудад Боливар

  1.    A dijo

   Ова е мојата е-пошта Блас albertobap.2901@gmail.com контактирај ме таму

 71.   Хуго dijo

  Здраво Хозе, јас сум заинтересиран да купам апчиња, ти ми пишуваш на оваа е-пошта благодарам.

  1.    Жозе dijo

   На кој е-пошта брат ми е мој, контактирај ме таму albertobap.2901@gmail.com

 72.   Helder dijo

  Здраво, како си, како комуницирам со тебе или во која насока?

 73.   Џозе Лопез dijo

  Продавам ретардантен крем базиран на лидокаин 100% докажан без несакани ефекти, ви овозможува да имате сексуални односи повеќе од 30 минути без ејакулација, Венецуела. 04125997811

 74.   Карлос Мехијас dijo

  Ме интересира прилигија mejiascarlos2000@Hotmail.com

 75.   Xavier dijo

  Каде можам да добијам пририџија во Богота Колумбија, мојата е-пошта е quark1814@hotmail.com

 76.   џобани dijo

  Каде можам да ги набавам тие апчиња во Венецуела?

 77.   КВИСПЕ ФРАНЦИСКО dijo

  Сакам да купам скапоцени места каде што можам да најдам во Лима

 78.   КВИСПЕ ФРАНЦИСКО dijo

  Сакам да го купам Priligy

 79.   Ангел Торес dijo

  ми требаат 4 апчиња пилиги

 80.   Израел dijo

  Некој што продава прироза во Лима?

 81.   дворот dijo

  Би сакал да знам колку чини таблетата, дали е со лекарски рецепт и дали можам да ја најдам во сите аптеки.

 82.   Aldo dijo

  Поминете го контактот на привилигија

 83.   Луис dijo

  Каде можам да купам буква во Гвајакил

 84.   Хозе dijo

  Каде можам да го набавам овој добар производ во Колумбија?

 85.   Елиас Санчез dijo

  Здраво, како можам да ги набавам овие апчиња, контактирајте ме ...

 86.   Луис Ангел dijo

  Би сакал да знам во моментот каде можете да купите ваква пилула или дапоксетин апчиња во Лима Перу? Ве молам, советувајте, не бидете себични, сепак ми е потребно итно. мојата е-пошта е elunicoavefenix@gmail.com

 87.   мачка dijo

  Здраво, би сакал да го пробам овој garmaco, прашањето е тука во Еквадор, дали постои или не

 88.   Gabriel dijo

  Здраво, би сакал да ја испробам оваа дрога и да знам дали може да помогне во овој проблем. Прашањето е тука во Кито, Еквадор, дали постои или не