«Macril»: ​​антифунгални крем

Употреби на Макрил и неговиот леток

За жал ниту една личност не е безбедна од појава на габи на кое било место од нивното тело и дека можеш да ебеш каде и во кое било време, дури и без да сфатиш. На добра страна, и покрај тоа колку можат да бидат незгодни габи, особено ако не ги лекуваме на време, постојат стотици лекови за да можеме да ги направиме фронтови и да ги отстраниме целосно од нашето тело.

Еден од најпопуларните и особено ефективните антифунгални креми е Макрил, што е особено наменето за воспалителни дерматопатии комплицирани од бактериска, габична или мешана инфекција: дерматитис секундарно заразен од бактерии или габи, како што можеме да прочитаме во летокот што го наоѓаме во кутијата со овој крем.

Сигурно сите овие болести што ги прочитавте не ви звучат премногу познато, но сигурно сите го разбираме ако ви кажеме дека Макрил, Тоа е крем пар екселанс пропишан за сите оние чешања или црвенило што мажите можат да ги трпат на нашиот пенис. Може да се примени и на други места каде што можеме да претрпиме пад на страдањето од габи.

?Дали имате проблем со големината на вашиот пенис? Ако имате мал пенис е траума за вас, тогаш препорачуваме преземете ја книгата Пенис мајстор од тука со цел да ги откриеме најдобрите трикови за зголемете ја големината безбедно.

Иако тоа е само едноставен крем, кој исто така може да се купи на неверојатно едноставен начин без никаков проблем, Ние мора да препорачаме и да предупредиме дека никој не смее да го применува без соодветниот медицински рецепт, а особено без лекарот да го разгледа нашиот проблем. Многу е непријатно да се обратите кај докторот да му кажете дека имаме габи и дека тие се наоѓаат во нашиот пенис, но не грижете се бидејќи нашиот лекар сигурно веќе видел многу полоши работи.

Многу е вообичаено лекарите да го препишуваат за случај на баланитис, што е болест на чешање и црвенило на пенисот и што погодува многу мажи во одреден момент од нивниот живот. Но, оваа маст треба само се применуваат под лекарски рецепт.

Поврзана статија:
Баланитис: Чешање и црвенило на пенисот

Леток

Еве ги главните аспекти на летокот за пакување за овој крем:

 • ТЕРАПЕВТСКА АКЦИЈА: Антибактериски, антифунгални, антиинфламаторни за локална употреба.
 • ОБЈАВЕНО ЗА: Воспалителни дерматопатии комплицирани од бактериска, габична или мешана инфекција.
 • СОСТАВ: Секој 100 g содржи: Бетаметазон 17-Валерат 0.10 g, база на гентамицин (како сулфат) 0.10 g, микроназол нитрат 2.00 g. Помошни состојки
 • ПРЕЗЕНТАЦИИ: Контејнери со 20 гр.

Каде можеме да го купиме Macril?

Денес можеме да го набавиме Macril на неверојатно едноставен начин и иако е најдобро ако нашиот лекар го препише, ако одлучите да не одите на лекар, можете да го купите на Интернет, преку многу дигитални продавници. Неговата цена е прилично прифатлива, иако ако е висока, мислам дека вреди да се плати за да се види како исчезнува чешањето во нашето тело, како резултат на габите.
Уште еднаш Наша препорака е да не купувате Macril слободно, а уште помалку што го нанесувате на кој било дел од вашето тело, но вие сте слободни и можете да правите се што мислите дека ви одговара.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

100 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Фернандо dijo

  Тоа ми даде многу добри резултати во времето кога морав да го користам за габа на нозете и рацете.
  Денес го купив повторно за габа што излезе меѓу прстите на едната рака и се надевам дека ќе го имам истиот резултат како и секогаш.
  Сметам дека е малку скапо: 30.90 УСД (ARG)

  поздрав

  1.    Pablo dijo

   Прашање, може ли да се стави одозгора, бидејќи проблемот е што не можам да ја спуштам кожичката, бидејќи ме боли, како да ќе пукне: S

   1.    Андрес Фелипе dijo

    Јас ве советувам Man 1 Oil Man или INTIMA ги пробав и едните и другите служат многу добро за да го негуваат пенисот и да им дадат бебешка кожа. Во Колумбија го продава претставник на национално ниво. Секогаш ме испраќаше без проблем и 100% оригинално. Тие го наоѓаат во следната е-пошта: felpp@hotmail.com или целот мислам дека е 3102860240

    1.    Оскаросвалдо Алварез@yahoo.com.ar dijo

     колку пати се става мастата од кога излегува уринирање и чистење на препусио

   2.    ХУАН ПЕРЕЗ dijo

    ДЕНЕС 17-05-2017 СЕ 204.11 УСД, BEЕ БИДЕ ОВА ИМА ИНФЛАЦИЈА ЗА 7 ГОДИНИ

   3.    Маријано dijo

    Здраво Пабло, нешто многу слично ми се случи, но овој крем многу ми помага, иако ми помага и поговорката за миење со неутрален сапун без каков било вид парфем.

  2.    Кристијан dijo

   хахаха Фернандо, посакувам денес да беа 30 долари хахаха !! 600 долари, сега е!

 2.   сузи dijo

  Многу е добар крем. Што се однесува до цената, го купив со 18 пезоси. (Арг)

 3.   marina dijo

  Здраво, бремена сум и сакав да знам дали овој крем ми одговара, бидејќи имам осип на стомакот и многу чешање, благодарам

  1.    Лукас Ајоса dijo

   Здраво Марина, погледнете го кремот MACRILes за габи, антибактериски и антиинфламаторно за локална употреба, не знам дали може да ви помогне но препорачувам две многу добри работи, првата е добро да се консултирате со вашиот лекар ако или и другиот, јас силно го препорачувам хипоглос кремот дека е многу, многу добар и затоа е, овој крем се препорачува за бремени жени. Консултирајте се со вашиот акушер и се надевам дека мојот одговор ви послужил и за вашиот душевен мир жена ми имала нешто слично и и го дадоа хипоглосот. Бакнеж.

 4.   Хектор dijo

  @Marine:

  Консултирајте се со вашиот лекар. Игнорирајте го она што го читате преку Интернет.

 5.   искрен dijo

  многу добар лек ... Секогаш го имам сомнежот, бидејќи ме излечи неколку пати од габата ... благодарам

 6.   Александар dijo

  Извинете, имам мозолчиња на гланцот и сакам да знам дали можам да нанесам овој крем, со тие мозолчиња сум околу 4 месеци и ништо што ми одземаат јас веќе користам миконазол исто така кетоконазол и ништо што не можам да направам претходно , Ви благодарам

  1.    LILIANA dijo

   НЕ престанувајте да го консултирате вашиот лекар, тоа може да биде сексуално пренесено заболување.

  2.    Сантијаго dijo

   Тоа може да биде поради сапунот што го користите .. ми се случи неколку пати, на пример секој пат кога ќе купам некој рексон (сменете го сапунот и ако тоа не се случи, помислете на некој вид на габа или нешто друго ..)

 7.   fran dijo

  Јас го купив за 3 долари

  1.    Диего dijo

   може да се примени макурил кварема кај 4-месечно бебе?

   1.    нати dijo

    Моето бебе има осип на пелена и има 4 месеци. Може ли да користам крем од макрил?

    1.    Cardigan dijo

     Макрил ми беше препишан на моето бебе, поради осип на пелена. вашиот педијатар ви препиша, сега сакам да го направам тестот

 8.   Сонцето dijo

  Може ли да се користи макрил кај едногодишни бебиња?

 9.   Мигел dijo

  многу добро, го промовирам

 10.   Елизабета dijo

  Ве молам, треба да знам во кои аптеки се продава кремот макрил во Лима-Перу… ми го препишаа, но аптеките известуваат дека ги нема… тоа е итно. Благодарам.

 11.   Цезар Гутиерез dijo

  што излегува ?? тоа е ефикасно. Бидејќи на рацете ми се појавуваат плускавци од вода, а дерматологот вели дека тие се онго

 12.   Miriam dijo

  Имам дамки на раката и ми велат дека се габи и пробав сè што е кетоконазол, тербинафин и ништо не ми одговара. Одам да го купам овој крем и се надевам дека ќе ми даде добри резултати

 13.   Даниел dijo

  Дали е оваа маст корисна за хемороиди ??? .. ???
  Би сакал да знам .. зошто мојот лекар ми го препорача!

 14.   Chris dijo

  Liveивеам во Англија, но тука не можете да го купите Макрил. Кој знае дали можете да купите преку Интернет?

 15.   Лесли dijo

  Здраво, како си? Па, момци, јас обично не се само-лекувам, имам ...? Им велам дека користам крем наречен ЕЛОКОМ дека неговиот состав е мометазон и за тоа е одличен производ ... исто така не е како другите кортикостероиди кои создаваат кревкост на кожата е супер !!!!, но јас ќе се обидам да дознаам повеќе за овој лек наречен МАКРИЛ за да видиме кои други индикации, контраиндикации и интеракции си ги чувале и со среќа .. !!!

 16.   Celeste dijo

  здраво имам габа во прстот на гуатон отидов на лекар ми препиша антибиотик и крем за габа јас сум бил на третман веќе три недели и ништо, заглавил на подножјето и околу него и се чини дека И јас го имам на рака, ми треба поддршка што можам да ја земам, јас сум во Чиле

  1.    Адриана dijo

   Треба да пиете антифунгални таблети

   1.    Крис dijo

    Точно ... ако е габа, антителото не работи ... и третманот треба да биде орален и орален

  2.    анонимни dijo

   Ако го имате на повеќе од едно место во телото, препорачувам да земате флуконазол 150 мг, во форма на администрација пишува колку да се земе и колку често за различни видови на габи.

 17.   Хуан П. dijo

  За сите оние будали, ако вашиот лекар или дерматолог ви го препише тоа е затоа што работи и работи, не знам зошто тие прашуваат овде: С.

  1.    анони ... dijo

   uffff има толку многу лекари кои се далеку повредени!

 18.   Хавиер dijo

  Добра вечер би сакал да знам дали макрилот може да се користи за моето бебе кое има иритирана опашка, тој има два месеци.
  благодарение

  1.    Лукас Ајоса dijo

   Здраво Хавиер, макрилот може повеќе да ве иритира можеби ... Ви препорачувам да го купите кремот за лекување хипоглос кој крем е за овие случаи и мојата тримесечна ќерка го користи по препорака на мојот педијатар, купете го и кога ќе ставете го треба да го нанесувате обилно секогаш кога ќе ја смените пелената, но прво добро измијте ја добро погодената област и потоа ставете ја, останете смирени дека кремот ќе ви направи многу добро, тоа е за рецепт, но во аптеките и тие продаваат тоа за вас затоа што тие знаат дека е за иритација. Го користам и измешан со малку масло од бб јонсон за да се распрсне добро, а пишањето и измет не продолжат да предизвикуваат поголема иритација, купувањето е безбедно .. прашајте го вашиот педијатар.

 19.   МАРЦИЈА dijo

  НЕ Е БЕСПОЛНИК ОД КОЈ ВЕЛИ ДЕКА ДЕРМАТОЛОГОТ, ИСТО ИМ СЕ СЛУЧУВАВ НЕКОЛКУ ГОДИНИ И БИДАВ ПО ТРЕТМАН И БРАТ И ЧАУ ФУНГИ (МАКРИЛ) ЗАПОМНЕТЕ МЕ ЗОШТО ПОВТОР УМРАМ !! !! АРГ.
  Честитки

 20.   Гвидо dijo

  Внимавајте на бебиња и бремени жени. Кортикостероидите се повторно опасни. Тие имаат многу висок ризик. Тие се препорачуваат само ако придобивката е поголема. Тие се последната опција !!!

  Консултирајте се со докторот

 21.   Микаела dijo

  Здраво луѓе, ви велам дека пред 3 години имав габа на лицето и усните. Отидов кај дерматологот и тој ми препорача крем што не ми одговараше, пред 8 месеци се консултирав со друг специјалист и тој ми препорача МАКРИЛ, вистината е дека ми даде многу добри резултати ..! Бев очаен затоа што тие замислуваат дека одењето на работа толку многу претставително не одговара и за мене како личност се чувствував многу лошо, но ги препорачувам за сите видови мажи кои можат да дојдат до вас, сега во гениталните делови вистината е што не знам ... не би ризикувал да ти кажам нешто што не знам. Се надевам дека и тоа ќе ти помогне, поздрав

 22.   aleli dijo

  Имам едногодишно бебе со гранит на гланисот на пенисот и неговиот лекар ми го препорача, многу е добро

 23.   Jorge dijo

  Здраво, дали можам да го користам Macril за црвенило и чешање на главицата?

 24.   до макрил dijo

  Овој крем е многу добар, НЕМАМ ПОВЕЕ Габа на мојот пенис или на нозете

 25.   Марија Памела dijo

  Здраво, сакав да знам дали работи за моето бебе кое има 10 месеци

 26.   џунгла dijo

  Дали е корисно за вагинална микоза?

 27.   БАРБАРА dijo

  ЗДРАВО, ДАЛИ СЕ КОРИСТЕ ОВОЈ КРЕМ ЗА ФУНГИ?

 28.   ayајла dijo

  Па, ти поставувам прашање. После сексот со мојот дечко, горните усни на вагината почнаа да ме болат и забележав дека имам некои сурови исекотини. Би сакал да знам дали работи макрил или кој друг крем го препорачуваш?

  1.    Габриела dijo

   Секако, имав чешање на внатрешните усни на вагината за време на бременоста по губење на мукозниот приклучок и акушерот ми го препорача и на вториот ден сè се подобри

  2.    лало dijo

   Јас ти давам крепи

 29.   onонас Мело dijo

  Имам габа на мојот пенис, но макрилот што се вели е добар, во Колумбија не се добива, дека се добива друго хангенто со ист состав, благодарам.
  Jonонас мело

 30.   Вероника dijo

  може да се користи во вагиналната област?

 31.   клате dijo

  Имам чудни работи во пенисот од практикување анален секс, го имам суво, и гори, се фрла сиромашкото, но не можам да се вратам на животот што го имаше, со макрил ќе ме лекува? Сакам да ...

  1.    Маурициус dijo

   Клејт: тоа ви се случува да го ставите на погрешни места.
   Не паничете кога ќе почне да се распаѓа.

  2.    полото dijo

   најверојатна работа е дека имате ецеирихија коли, тоа е „вичито“ што се сместува во фекална материја и во овој случај во вашиот пенис, и ако потоа веднаш имате контакт со жена (ако беше така), без миење на пенисот со претходно веднаш да го заразите. Во случај да е со маж, тоа не се случи, но вие ако го зграпчите БЕЗБЕДНО ... за да го избегнете мора да ставите КОНДОМ !!!, со тоа избегнувате други болести како што се СИДА, ДОПОЛНИТЕЛ, ВО ДОЛГО ВРЕМЕ МО CЕ ДА СЕ донесе заразени со бубрези, црева и дури и болести од срце.АКО НЕ МЕ ВЕРУВАТЕ ВО ИНФОРМАТОР НА Интернет. WЕ ВЕ ПРЕПОРАЧАМ 1 °) ОДЕТЕ НА ДОКТОР, 2 °) СТАВЕТЕ ГО КОНДОН БОЛУДО !!!, И 3 °) СТОП НА МЕТЕРЛ КАДЕ НЕ ОДАТЕ ПОВЕЕ ОД САКАТЕ БЕЗ ЗАШТИТА ... НАЈДОБРОТО ОНА ШТО МОANЕ СЕ СЛУЧУВААТ ОВА Е ПУДРА ПЕНИСОТ И ПОДГОТВЕНИ ГО ОДВИСТУВААТ ТОА И ДЕКА СЕ ОБЕЗБЕДУВА ДРУГ JИ JИ !!

   1.    лало dijo

    да се избегне абортус преземе од страна на орто !!! и со редење на задникот не можеш затоа што се расипува

  3.    анонимни dijo

   тие се претерани. Јас поминувам многу време на ова прашање сега, но според мене аналниот секс не е „несоодветен“, но тој е друг вид на многу одржлив и пријатен секс за многу луѓе. Препорачливо е да се користи кондом за да се избегне контакт на пенисот со бактериите што се наоѓаат во целиот анален тракт каде што влегува пенисот, лубрикант за да не и наштети на жената, бидејќи анусот не е подмачкан како вагината и ве молам направете не користете ист кондом за обете области (анален и вагинален) затоа што ако и ’ставите пенис на жената во вагината после анален секс, можете да ја заразите со истите бактерии, а сиромашната работа ќе добие огромна уринарна инфекција. Па, овие работи можат да им се случат на мажи како тебе. Се надевам дека сте поминале и дека вашиот пенис продолжува да работи добро (и)!
   ПС: да се каже дека аналниот секс е несоодветен е како да се каже дека оралниот секс е несоодветен, и добро дека сите мажи сакаат да бидат добро цицани!

 32.   Пепе Мујица dijo

  Не бидете пргави, оние што го чешаат пенисот го гребеат и чао бубачка! Тие ја бодат мачката неколку пати на ден и воила!

 33.   Марија dijo

  Здраво, имам чешање на стапалата и прстите на нозете .. ме чеша многу, имам мали црвени дамки .. Не знам дали е габа .. Може ли да ми кажеш кој крем да го користам?

  1.    анонимни dijo

   дералбин, миконазол нитрат
   започнете
   земајте апчиња флуконазол
   Се надевам дека ова може да ви помогне!

 34.   Густаво dijo

  Многу е добро, го раширив со лебот ...

  1.    рисита dijo

   хахахахаха, смешно

  2.    лало dijo

   на појадок оди како лудо !!

 35.   Roc dijo

  Би сакал да знам дали можам да ставам макрил на мојот јазик ... Имам габа на мојот јазик или дали ми препорачувате да биде нешто слично на макилот крем

 36.   МИРТА dijo

  ГИ ПОВРЕДИВ УСНИТЕ ВО УСТА, МО CАМ ДА СЕ ДОБИВАМ САКРИ

 37.   alex dijo

  Имам многу чешање и чешање на кожичката и главата и станува црвено и почнав да имам пукнатини во кожата

  1.    Сантијаго dijo

   нека се одмори!

 38.   Рамиро dijo

  Би сакал да знам дали макрилот може да се користи за херпес?

 39.   Рамиро dijo

  Може ли да се користи макрил против херпес на усните?

  1.    анонимни dijo

   за жал, за херпесот нема ништо повеќе од ацикловир

 40.   Даниел dijo

  дали е овој крем добар за рак?

 41.   Слика на зачувување на Alejandra Garcia dijo

  Макрил е специјален за баланитис ... 2 до 3 пати во тек на 5 дена, прво измијте го местото со бел сапун и топла вода, па нанесете го на глансот (покито) ... единственото нешто што треба да направите е да бидете страсни, но повторете ја оваа постапка за 15 дена .. За употреба на хемороиди овој крем НЕ СЛУ SERУВА !!! најдоброто за ова е ХЕМОРОРОИЗАН (жолто копче). поздрав до сите

  1.    лало dijo

   Youе ве намачкам малку со цицките и таму ќе го мачкав пенисот по неколку минути ќе ви оставам богата кремапа на усните што е за јадење, богата со протеини и добра за кожата, тие содржат само 180 kcal на ејакулација , ако сте заинтересирани, известете ме

 42.   Серхио Парагвај dijo

  здраво ами таен Го сфаќам проблемот што ме зацрвнува и тие горат како никогаш да не ме палат како да се изгореници и сè се случи од таа вечер имав анален секс со другарка која ми препорача

 43.   јими dijo

  Здраво, може некој да ми помогне? Те молам, имам некои црвени дамки на мојот пенис и ми гори и гори и вчера мојот однос со мојата девојка ќе биде дека тој е веќе заразен. И ќе биде дека можам да го користам истиот крем што го користам и пловилото. Макрил

  1.    Непријатен dijo

   Мислам дека и двајцата треба да одат на лекар .. Му дадов габа на мојот дечко откако им го дадов во базенот и мојот гинеколог ми препиша јајца од гинкан и макрил, а дечко ми доби макрил, но тие не исчезнаа .. Тој беше принуден да се оди на лекар. Овие работи можат да се влошат ако не се третираат правилно.

 44.   јими dijo

  Здраво, може некој да ми помогне

 45.   јими dijo

  Здраво, може ли некој да ми помогне, имам некои црвени дамки на мојот пенис. И вчера имав секс со мојата девојка, тоа ќе биде дека таа е веќе заразена. И можев да ја користам истата грма што лебдам да ја користам. Макрил

 46.   Хуан Круз dijo

  Имам баланитис, горниот дел од пит е виолетова, и отечен, не боли и не гори или што било, може да ја истегнам и кожата, што ми препорачуваш?

 47.   Марсело и Ана dijo

  јас и мојата девојка имаме 17 години и имаме габа на гениталиите. Пред 1 месец направивме свој третман што ни дава повеќе од добар резултат. И наутро и навечер, го мачкам пенисот со макрил и го ставам во вагината на мојата девојка. Потребно е долго време, тоа е многу добар третман бидејќи не само што имате изговор да го земате цело време, туку исто така, постојат дури и можности габата да излечи. Со изговор за габа, и кажувам на мојата девојка дека и таа има анус, а и таму го правам третманот. Ако на која било дама и е потребна моја помош, ве молиме, не престанувајте да ме контактирате, јас би бил подготвен да го извршам мојот третман без никаков трошок.

 48.   Аилин dijo

  здраво прашање Имам 16 години и добив бели дамки на лицето мразам да се гледам вака): Дали некој знае дали овој крем ќе ме излечи? Благодарам

  1.    екохуман облека dijo

   Луѓе како вас цицаат… !!!

   1.    ел перо dijo

    и вашето семејство цица

 49.   мајара dijo

  Работи на дамките на лицето

 50.   @xccdcdd dijo

  феос

 51.   тригануг dijo

  Имам анален чешање и ректум дали се користи овој крем за тоа? Многу ме мачи и ме чеша.

 52.   Mayra dijo

  Едно прашање имам габа во ноктите на стапалата со тој крем мислат дека се маче xk пробав сè ибада х ве молам ако можете да ми помогнете ќе ви се заблагодарам

 53.   Mayra dijo

  Здраво, имам габа на ноктите на нозете и би сакал да знам дали со овој крем може да ме убиете, пробав сè и ништо ако можете да ми помогнете, многу ќе ви се заблагодарам.

 54.   ЛУЧАНО dijo

  Имам црвенило на главата на пенисот и многу чешање откако имав врска со мојот стабилен партнер! Може ли да користам Дералбин со МИконазол нитрат 2%?

 55.   Екбара dijo

  Затоа што не одат на лекар и престануваат да носат залудни заклучоци!

 56.   Од dijo

  Здраво. Јас добив печурки во мојата поронга. Јас го имам многу голем и кога ќе престане ме боли многу. Служат маркрил ?? Може ли да го користам како вазелин ??? Сакам да имам анален секс, па тој ја искористи предноста

 57.   Хорхе Блан dijo

  Макрил е добар за хилплаин?

 58.   Себастијан Ортиз dijo

  Здраво, сакав да знам дали кремот ми одговара затоа што ми даде габа во брадата и косата ми паѓа, но не добивам никаков вид на дамка, само ми паѓа косата и имам ореол без влакна и мрсна

 59.   Иван dijo

  Здраво, би сакал да знам дали можам да нанесам макрил, мојот пенис е црвен и сметам пати на ден на ставање

 60.   Karina dijo

  Здраво, сакам да знам дали овој крем е корисен кога бебето имаше обрежување на пенисот, ако овој крем се користи за лекување благодарение

 61.   Марија dijo

  Здраво, треба да знам дали Macril е 100% ефикасен врз габата на ноктите на нозете. НЕ ЗНАЕТЕ ПОВЕЕ ШТО ДА ПРОБАТЕ !!!! и не е излечен.

 62.   Abel dijo

  Имам пенис со габи и многу ме чеша многу грешам би сакал да знам дали кремот макрил ќе ги снема сите проклети габи

 63.   Пол dijo

  Здраво луѓе, ви велам дека имам и црвенило и многу чешање, да речеме на главата на пенисот и ставам макрил и свет лек.Ова е најдоброто што го најдов и истовремено смирува се

 64.   Јули dijo

  Здраво луѓе ,,, Имам сличен проблем ,,, мојата девојка секогаш сака анален секс… и се иритирам толку често. додека не ме повреди ... и користев крем од алое ,,, (внатрешната пулпа) со маслиново масло ,,, измешана со магдонос ... домашен лек на доша порота ... и воила ... немам повеќе габи ... немав однос поради Сомневањата. среќа

 65.   RODRIGO dijo

  На секои 12 часа, земете две капсули SPORASEC или ALBISEC (Во случај да не го знаете во аптека со тоа име, бидејќи во земјите составот се менува како Секнидазол 166,66 мг + Итраконазол 33,33 мг). Ова мора да се направи ТРИ (3) дена.
  При туширање, користете pH-неутрален сапун целосно. Ова е тоа, сапун за бебиња.
  По туширање, темелно исушете го местото со мека крпа, а не со тоалетна хартија.
  Нанесете Спреј наречен BACTROMAX или Рифамицин 1%. Тоа е соединение на Рифамицин. Ова мора да се прави на секои 12 часа, во времетраење од пет (5) дена.
  Оставете го Спрејот да делува малку и потоа ставете го кремот ICADEN (изоконазол 1%). Ова треба да се прави на секои 12 часа, за
  Простор од ПЕТ (5) дена.
  По 5 дена поминати, и BACTROMAX и ICADEN се суспендирани и a
  Супер крем кој завршува со заздравување и им дава сила на нашите гланови наречен FITOSTIMOLINE (L). Ова мора да се прави на секои 12 часа, за време од ТРИ (3) дена, или колку што сакате.
  Сето ова го направив на буква и по една недела бев добро, по препорака на кремот секогаш треба да користите лесен слој затоа што со поставување на голема телесна топлина кремот станува течен што создава влажност (амбиент погоден за печурки) ) и друга многу важна работа е да се остави шеќерот целосно (нула слатки, нула пијалоци со шеќер).
  Не можете да пиете алкохолни пијалоци од почеток до една и пол недела подоцна.

 66.   Yonatan dijo

  На главата на пенисот можете да го ставите овој крем макрил ... одговорете

 67.   Joel dijo

  Здраво, добар ден, каде можам да го набавам? Јас сум од Мексико, во која аптека има.

 68.   alberto dijo

  Здраво ... Крем макрил е многу добар, го користев пред некое време со лекарски рецепт за проблем со габа на стапалата, го олеснив убодот и ја обновив сувата кожа ... сега ми се врати проблемот, во Перу веќе Тие не го продавајте, го барав насекаде и не можам да го најдам, некој може да ми помогне да ги набавам, бидејќи тука нема сличен производ со ист состав, можеби лабораторијата што го произведува може да ми помогне, ве молам ... мојата е-пошта е oguraboy2970@hotmail.es Appreciateе ја ценам секоја помош.