Ако не ме сакаш, зошто ме гледаш толку многу?

Ако не ме сакаш, зошто ме гледаш толку многу?

Визуелниот јазик е најважниот што е користен како оружје за заведувањеНа Толку многу снимки од контакт во колоквијален разговор помеѓу пријатели или многу pryубопитни очи, без да ми текне, н leave оставаат со неодлучност дека ако сакате да отидете многу подалеку од обичен изглед.

Зошто го прават тоа? Дефинитивно, неизвесноста е присутна во сите овие ситуацииНа Womanена ве гледа постојано, а вие сфаќате дека длабоко во себе не ви се допаѓа толку. Дали вашата претпоставка е добро наведена? Или има нешто друго позади што би сакале да погодите?

Кога жената те гледа толку многу

Има неколку прилики кога ќе ја сретнете таа жена и секогаш те гледа. За она малку за што можевте да зборувате, не изгледа дека таа е многу заинтересирана за вас, но таа продолжува да ве гледа.

Со цел да разјасниме многу од овие хипотези, ќе разгледаме малку повеќе како се однесува таа жена. Мажот ако е заинтересиран за жена сака да ја допира косата, ги допира ракавите на кошулата или се прилагодува јакната или вратоврската постојано. Истото го прави и една жена си ја поправа облеката, се допира и постојано ја гали по косата.

Друга индикација е кога го забележуваме тоа телото и главата се свртени кон нас. Во овој момент мислите дека тој ве гледа, но што може да се случи ако главата и телото не се свртени кон вас? Па, набудувајте од време на време, бидејќи сигурно е гледајќи те странично и тоа е добар показател за привлечноста.

Ако имате разговор, погледнете како ве гледа во очи, дали се загледува во вас и не ги раздвојува под никаква причина дали без сомнение му се допаѓаш. Ако, пак, се соочувате еден со друг, ја набудувате и таа го свртува погледот од вас: овој пат може да нема голем интерес, или таа личност е многу срамежлива и се чувствува непријатно кога гледа некого во очи (тој е несигурна личност).

Ако не ме сакаш, зошто ме гледаш толку многу?

Има жени кои зборуваат само со очи, започнете со овој гест кога тие се заинтересирани за вас. Но, дали навистина може да биде гест на привлечност? Во многу прилики, може да се меша, бидејќи може да значи големо восхитувањеНа Исто така, погледнете дали погледот е постојан или од време на време. Ако те гледа само еднаш во некое време тогаш не го привлекуваш неговото внимание, кога те гледам од време на време може да значи iosубопитност.

Знам дека не ме сака и многу ме гледа

Знаеш дека не те сака и во многу од средбите се зачувуваат погледитеНа Се сомневате дека тоа може да биде нешто друго и за да ги одржите вашите индиции во живот, видете дали ќе одговорите со очите и ќе останете фиксни. Ако погледот го сврти погледот и се смее, тоа се показатели дека му се допаѓаш. Ако го задржите погледот, можеби е малку неодлучен момент, може ве предизвикува и ве става на тест, да видам како ќе реагирате.

Или ако продолжите да барате и се насмевнува тогаш значи емпатија, сака да ве запознае и е iousубопитен за вас. Ако го почувствува твојот поглед, те гледа, но одеднаш ја свртува главата насмеана, ова е знак дека има нешто друго.

Од друга страна, забележете ако таа девојка веќе е верена со некого. Секогаш кога ќе се сретнете, започнуваат погледите.Сигурно тој чувствува восхит кон вас и неговото момче не го надополнува во многу аспекти.

Кај многу луѓе е вродено да се однесуваат вака, кога вашиот партнер се расправа со вас и врската е ретка, секогаш бараме да се возбудиме со некој надворешен. Така, ние ја бараме таа средба и таа започнува со малите погледи, фокусирајќи се на неговите бидејќи е заинтересиран за тебе, но на крајот тие не претпоставуваат ништо.

Ако не ме сакаш, зошто ме гледаш толку многу?

Таа жена може да го искористи целиот свој потенцијал за да ве заведе, иако многу пати реалноста не е како што изгледа. Погледнете добро како што рековме, од сите детали, ако е сериозна и изгледа различно, нема што посебно да се алармира. Ако се смее, таа е среќна и се обидува да остане подолго каде е, тогаш има нешто друго.

Заклучоците се јасни, девојка која не чувствува ништо и премногу гледа во вас, нема јасна основа. Ако ве гледа многу, тоа е затоа што постои некој вид восхит и ityубопитност кон вас. Можеби не сака да попушти поради други околности, можеби има момче или можеби е премногу несигурна за да напредува.

Луѓето ја имаат таа мала интуиција дека може да ни дозволи да погледнеме ако има нешто друго, но понекогаш ни играат трикови.Ако ситуацијата е неверојатно возбудлива, седнете, погледнете ја, возвратете со поглед и користете емпатија. Во рамките на таа емпатија е вашата насмевка и ако ништо друго поздрав. На овој начин ќе одите многу посмирено и само треба почекај за втор пат. Со индиции што ги дадовме ако жената ви се допаѓа, таа треба да продолжи да покажува интерес и во одреден момент ќе може да се сретне.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.