H&M лансира едноставна и монохроматска колекција инспирирана од Викенд

Викенд за H&M

H&M се здружи со една од најпознатите стилски пејачки од сегашната сцена, The Weeknd, да ни послужи едноставна и монохроматска колекција на капсули, која веќе е во продавниците.

Суичери, маици, јакни и други парчиња дизајнирани за пролетната сезона го слави лежерниот стил на Абел Маконен Тесфаје, попознат како Викенд.

Маици и дуксери

Една од тајните на неговиот безвременски и воодушевен стил е што изведувачот на „Старбој“ често носи обични дуксери и блузи. Колекцијата го опфаќа целиот спектар на атлетика, вклучително и од спортски дуксери до пике маици.

Кошули и џемпери

Како паметна алтернатива на дуксерите и маиците, H&M предлага џемпери и кошули во мешавина на постелнина (и со нормален врат и со мао).

Јакни, блејзери и палта

Во „Пролетни икони“ не можеа да ги пропуштат јакните, можеби најважното парче од стилот на Викенд. Двократно палто и блејзер ја комплетираат понудата.

Панталони

Фармерки, панталони за облека, чиноси и џогери за фустани. Шведскиот гигант не остава никаков стил недопрен во оваа колекција која се стреми да понуди безвременски најважни работи за современиот човек.

Обувки

Еден дел чевли се појавува во делот за обувки на „Пролетни икони“. Ноктите голи воени чизми со урбан третман што можеме совршено да го замислиме во подножјето на „Викенд“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.