ТОМС обувки за лето

обувки-човек

Сега кога доаѓаат жешки денови, тоа лето е скоро зад аголот, што подобар начин отколку да ви кажам за одлична обувка што покрај тоа што е оригинална по својот дизајн, е пријатна и свежа, ТОМС патики од платно, така што ќе одите совршено на кој било ден, секогаш комбинирајќи ја вашата дневна облека со најдобриот можен стил, носејќи разни додатоци.

На ист начин, кажете ви дека овие чевли, како што се еспадрили или еспадрили, се наоѓаат во најдобрите продавници за машки обувки или додатоци за мажи, со некои дизајни во разновидни боие, многу чуден и направен за сите типови на мажи, така што секој може да го најде вашиот модел на обувки TOMS, кој ве идентификува и можете да го носите секојдневно.

Така, треба да се забележи дека овие чевли се претставени и во обична боја и со риги, или карирани или азтечки отпечатоци, а овие еспадрили можат да бидат во боја. беж, сив, црн или белИако несомнено најкреативни за оваа сезона се морнарите, во бели и сини или бели и црвени ленти.

еспадрили-мода
Од друга страна, исто така треба да се спомене дека дизајните на овие обувки на ТОМС имаат приближна цена од 50 евра, идеална цена за да можете да ги носите овие уникатни модели и креативци на espardeñas лето, затоа што ќе се чувствувате пријатно и на најнова мода, имајќи рамен ѓон генерално изработен од гума и еспарото.

Исто така, треба да знаете дека оваа обувка е засилена во прстот, давајќи му го оној лежерен и природен допир на фирмата TOMS, така што веруваме дека ќе можете да успеете со некои модели како овие, за дневни или за викенди исто така, најдете ги со странични врвки или гумени лентиДа, да се чувствувам попријатно. На кратко, одете во најблиските машки модни продавници за да ги пробате овие модерни еспадрили.

Извор - имаат класа


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Патриша Фонтанила Мартинез dijo

  Каде можат да се купат? Или на веб-страницата на Томс се купуваат чевли? Дали ги испраќаат во Шпанија? Благодарам

  1.    Имајте час dijo

   На веб-страницата на ТОМС, тие се испраќаат без проблеми од Патриша

 2.   Елена dijo

  Здраво, во Шпанија тие можат да се купат во неколку продавници со повеќе брендови, како и во 17 продавници на Ел Корте Инглес. На веб-страницата на ТОМС ќе го најдете списокот на продажни места.
  Честитки!

 3.   Гленис dijo

  Здраво, би сакал да купам, каде можам да го направам тоа? може да биде во bsf? има пратки до венезуела?

 4.   гуштер dijo

  Можете ли да ми кажете дали ги продаваат во Лима- Перу ???

 5.   гуштер dijo

  Здраво, можете ли да ми кажете каде можам да ги најдам тука во Лима-Перу?

 6.   Бери dijo

  Тука има во Мексико еспадрили или може да побарам пратка? Се надевам дека одговори ви благодарам