Забава со Томи Хилфигер и „тоа мажи“ во моментот

Томи Хилфигер Фиеста ЛЦ: М.

Совпаѓање со Колекција во Лондон: Мажи, американската фирма Tommy Hilfiger одржа забава на која обедини многу добра претстава за тоа мажи на моментот. Настан во соработка со магазинот GQ на кој се дискутираше за модата и се шеташе со срторијални дланки.

Меѓу гостите на оваа вечера-коктел забава беа Дилан onesонс, директор на магазинот GQ, пејач и музичар Даги Појнтер и манекенките Оливер Чешир, Дејвид Ганди и Андрес Веленкозо, меѓу другите. Ние ги анализираме облека на гостите на овој ексклузивен настан. 

Поводот го заслужи тоа и сите го изнесоа својот најепикурски стил. Повеќето од нив го одбраа костумот како starвездена облека, иако многумина играа за да комбинираат блејзер и панталони за облекување. Факт е дека воздухот прилагоди триумфираше на оваа забава што го прослави успехот на машката мода во А. модна недела посветен исклучиво на предлози за машка облека и тоа заедно со Париз и Милано ги претставуваат трите големи стандарди на трендови за мажите на глобално ниво.

Помеѓу моето Изгледа фаворити, се држам со класичниот облог, но со еден допир повеќе пресреќен од Јоханес Хуебл. Бизнисменот и моделот се одлучија за прозорец костум во антрацит синкаво сива боја комбиниран со свилена плетена вратоврска.

Исто така, се издвојуваше од толпата, танчерот на класичен балет, Ерик Андервуд, со многу томи комбиниран ансамбл Томи со електричен блејзер со две гради, црвени панталони и тренери.

Останати облека многу успешна беше онаа на супермоделот Дејвид Ганди, Англичанецот избра извонредна три парчиња костум во морнарица со финиш на хедер и двобојна шаховска ревер.

Од своја страна, шпанскиот модел и актер Андрес Веленкозо избра да ја остави вратоврската дома и избра ласкаво морнарско одело плус илјада кошула во риги, на врвот е А. нели чешлање со разбушавена коса и вистинито манипулирање Со што го погоди самото место и се истакна во медитерански и машки клуч.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.