Каква ќе биде машката мода есента годинава?

машка облека

Летото е добро напредно. Време е да погледнеме напред и да го откриеме тоа Тоа ќе биде тренд во машката мода за време на есента а остатокот од оваа година.

Како е машка мода доаѓа оваа есен?

Креативна слобода без бариери

La апсолутна креативна слобода можеби ќе стане една од најистакнатите карактеристики во сè што ќе изгледа модерно за мажите. Комбинација на очигледно непомирливи елементи. Концепти кои се споени во еден единствен елемент.

Диференцијалниот код помеѓу спортскиот изглед и формалниот стил дефинитивно е оставен настрана, за да се даде влез тотално неинхибирани тенденции. Класичните стандарди се претпоставуваат како синоним за здодевност и недостаток на храброст.

Родовите бариери исто така се оставени зад себе, дозволувајќи нови форми на декларирана двосмисленост, без никогаш да се откаже од машкиот дух.

Есенски елементи

ПатикиИнспирирани од активности на отворено, како што се пешачење, тие ќе служат како придружба на целосно извезени целосни костуми.

Преовладување на широки панталони, фиксиран на половината, надополнети со рачно изработени џемпери, богати со рачно изработени детали. Големи обложени палта Тие завршуваат современ стил, кој не ја занемарува утилитарната функција наспроти ниските температури на облеката.

Бои во машка мода

На живописни бои ќе имаат силно присуство во есенска облека оваа година, и во кошули, панталони, џемпери и палта. Конфигурацијата може да биде вградена основа на геометриски фигури, со упатувања на животинскиот свет или на линиите на слободно движење.

мода

Камиса

на кошули со верзија на пижами тие ја прават својата дупка, друг пример што служи за илустрација како застарената имагинарна граница помеѓу неформалното и елегантното. Облека со минималистички детали, без занемарување на работата на сложени ткаенини и мали везови.

На ист начин, кошулите може да се прошират за да формираат големи туники со јасно ориентално влијание, бесрамно додавајќи екстензии на ткаенини кои можат да ја надминат висината на колената и да дојдат решително до глуждовите. Облека изработена од свила, памук или постелнина, за да не се ограничи движењето или удобноста на мажите со модерен и урбан стил, без издавање на лежерни форми.

Извори на слика: YouTube /

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)