Суштински јакни за изглед на полувреме, кој е вашиот омилен?

Како што напредуваат деновите и навлегуваме понатаму во октомври, нашите плакари почнуваат да ги трпат тие неизбежни промени на облеката што им отстапува место на џемперите и палтата. Но, во текот на овој есенски транзитен период потешко е да се достигне знакот. изгледа соодветно, но во кое несомнено ќе мора да вклучиме некаков вид јакни што мора да ги имате за ова облека полувреме.

на чакети тие стануваат неопходни во овој период од годината, бидејќи можат да нè спасат од ненадејниот студ во многу ситуации и да му дадат на изгледот поинаков допир. За да не пропуштите ниту еден тренд или јакните што триумфираат оваа сезона, ние правиме избор од најсуштинските кои ќе триумфираат во вашата полувреме изгледа.

Јакни од тексас

на тексас јакни тие се класика и главна храна секоја година. Вистина е дека секоја сезона тие се обидуваат повторно да се измислат и можно е сега во есен-зима, да видиме јакни во кои се вметнати ластари или крзнени облоги да се обезбеди поголема топлина на телото. За изгледот на полувремето, тие се совршена облека, особено за помалку ладни денови; Но, ако сакате да продолжите да го вклучувате како што напредува сезоната, можете да го вметнете под палта без никаков проблем.

Благодарение на нивната ткаенина и стил, тексас јакните се совршени за секојдневен изглед. Избегнувајте комбинирање на нив со облека во исти нијанси. Во црн или воен изглед тие добиваат совршен контраст.

Кожни јакни

Оваа сезона кожни јакни тие презедоа поголема улога. Ова се должи на обетките, еден од најсилните трендови на сезоната, кои се вклучени во моторџии да им даде сила и да го постигнат Изгледа повеќе шеќерна трска.

Можете да ги најдете во кафеава или црна. Со претходното ќе добиете повеќе моторџиски или авијатички изглед, комбинирајќи го со фармерки, основна маичка и чизми во иста боја. Но, црните се најуспешни, бидејќи успеваат да дадат многу посебна точка на секој изглед. Можете да ги вклучите во тотален црн изглед, со бела облека, фармерки, па дури и да додадете вратоврска.

Бејзбол

Тие беа откритие на годината, јакни во колеџ стил познато наречен бејзбол девојки, тие успеаја да бидат протагонисти во текот на пролет-лето, и сега одбиваат да нè напуштат. Тие се совршени за да му дадат американски и спортски шмек на вашиот изглед.

Со овој вид јакна ќе можете да и дадете многу младешки и забавен воздух до тебе облека. Вие не треба да се занесувате од стилот на бејзбол девојките и да го претворите вашиот изглед во вистински спортист на универзитетскиот тим. Поврзете го со фармерки, маички со низок клуч, карирани кошули со ниски клучеви и обични џемпери.

Ров

El воен стил го има добиено ровови палта биди една од основните облеки на есента. Многу разноврсна јакна која е совршена за овој есенски транзит, без потреба да вклучувате џемпери или подебели алишта под нив. Иако благодарение на неговата форма, во најстудените денови можете да ги вклучите совршено.

Класичните ровови палта што ми паѓаат на ум се долги и во боја сива или беж. Оваа година се вметнати црна и маслинеста или воена зелена боја. Нивната разноврсност ги тера да се прилагодат на скоро секаков вид на изглед, да ги вклучуваат во вашиот ден за ден, па дури и да излегуваат за време на викенд.

Палто

на блејзери Тие се класични меѓу класиците и веруваме дека никогаш нема да излезат од мода. Тие повторно се измислуваат секоја сезона за да се прилагодат на трендовите и различните климатски услови, па сега можете да ги најдете многу повеќе буцкасти отколку минатата сезона.

Иако благодарение на нивните различни стилови можете да ги прилагодите на вашиот ден за ден, пожелно е да ги изберете за да му дадете формален изглед на вашиот стил во одредени специјални прилики. Комбинирајте ги со обични фармерки и маици, кошула со вратоврска и џемпер е уште една добра опција, а облеката со обоени панталони ќе биде совршена.

Кардигани

Кога деновите почнуваат да стануваат постудени, тогаш палта или јакни во дебело плетено тие се најдобра опција. Благодарение на нивната ткаенина тие ќе ве заштитат повеќе од студот, покрај тоа што се топли и лесни за комбинирање во вашите изгледа. Овие типови јакни се оние што претставуваат најмногу варијанти, бидејќи може да ги најдете од типот блејзер, со копчиња, ровот или патент, меѓу другото.

Тие се совршена облека за облека неформални и дневни, обезбедувајќи стил и едноставност во исто време. Благодарение на неговата разноврсност, можете да го комбинирате со фармерки и чинос, со џемпери и маици, со кошули, со дуксери со качулка ... Изберете го изгледот што најдобро ви одговара и вклучете ја вашата совршена плетена јакна.

Каков вид јакна најмногу одговара на вашиот стил?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Лусио dijo

  Многу добар пост, сите се применуваат совршени за емисиите на оваа есен 2012 година.

  1.    Сабина матесанц dijo

   Ви благодарам многу Лусио! 😀

 2.   Сабина матесанц dijo

  Сметаме дека се неопходни за есенскиот изглед. Со толку многу разновидност тие секогаш ќе се прилагодат на вашиот стил;).

  Поздрав Хуан !!

 3.   Се облекувам сам dijo

  Колку добар пост !! И мислам дека имам сè! хахаха

  1.    Имајте час dijo

   Благодарам многу! 🙂

 4.   Бен dijo

  Сакам сакам сè, особено рововите палта, мислам дека никогаш нема да престанам да ја исполнувам соблекувалната со оваа облека хахахаха

  1.    Имајте час dijo

   Благодарам !! :) Вистината е дека тие се основи на гардероба

 5.   данилеми dijo

  Хооо сè е во ред и имам сè што не ме убедува се девојчињата на оние што ги немам