Суштински парчиња за стилски празник Велигден

Неструктуриран блејзер од манго

Има помалку од еден месец до почетокот на Страсната недела. Ако сте планирале патување за слободните денови, овие идеи ќе ви помогнат да подготвите солиден и стилски базен багаж.

Кошули со отворен врат, лелеави панталони, еспадрили ... Типични парчиња за празниците, но во пролетен клуч, што значи помалку шарена и помалку изложена кожа отколку во лето.

Кошула со отворена јака

CMMN SWDN

Г-дин Портер, 220 евра

Кошулите со отворен врат не можат да изостанат од вашиот багаж. Но, пролетта може да биде прерана за шарени цветни отпечатоци и да не биде доволно топла за еден слој на врвот. Значи размислете за умерени отпечатоци (како овој бело-бел модел со бледа сенф и темносини ленти) и облечен преку основна маица.

Течни панталони

Dsquared2

Farfetch, 465 евра

До Велигден, пролетта штотуку започна, па затоа, од практична гледна точка, се претпочита да ги резервирате шорцевите за подоцна. Тенести панталони во светли бои се одлична алтернатива, бидејќи тие се ќе ги задржи нозете покриени додека сè уште ви овозможува удобност и вибрации од одмор.

Еспардењас

Кастачер

Натпревари мода, 169 €

Вклучувањето неколку еспардени во вашиот куфер за празниците е секогаш успех. Успех кој ќе биде двоен ако избереме квалитетни модели, како овие од Кастачер. Фирмата е посветена на стилот на мокасин за неговиот дизајн, додека како материјал користи рафинирано темносино велур.

Неструктуриран блејзер

Манго

Манго, 34.99 €

Неструктурираните јакни се неопходна облека со големи букви и за велигденските и за летните одмори. Сигурен трик за трансформација на вашиот типичен лежерен изглед на одмор веднаш во готов изглед. вечера во добар ресторан или излези на пијачка. Ако сакате да се обложите безбедно, изберете темносина боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.