Повеќекратни оргазми кај човекот?

Многу жени сонуваат да имаат lубовник кој може да трае и трае цели ноќи, да постигнат целосно задоволство и да можат да доживеат оргазам многу пати кога имаат секс. А, кој човек не сака да ги оствари своите соништа? Но, дали е можно да ги направиме?

Мажите се совршено квалификувани да го искусат тоа повеќекратен оргазам и ова не мора да биде поврзано со ејакулација. Мажот, откако ејакулира, поминува низ огноотпорен период кој може да трае од неколку минути до неколку часа. Тајната за постигнување на мултиоргазмија е учењето да се контролира ејакулацијата преку срамниот или пубокоцигеалниот мускул, кој ослободува или ја задржува урината. Штом се стекне потребната сила, можно е да се контролира ејакулацијата, одделувајќи ја од оргазмични реакции и избегнувајќи го огноотпорниот период.

Се чини лесно, иако не е и треба многу вежба за да се постигне тоа. Ако сакате да го научите, тогаш продолжете да читате.

„Важно“: Наспроти она што се мислеше многу пати, способноста на мажот да доживее повеќе оргазми нема никаква врска со големината на вашиот пенис. Сигурно ова верување е поврзано со светот на порнографското кино, но нема научна основа ... но ако сепак сакате совет да ја зголемите големината на вашиот пенис, ви препорачуваме да прочитате:  книгата на мајсторот на пенисот со кликнување овде

Непосредно пред моментот на ејакулација, некој се стега со срамниот мускул и го држи затегнат сè додека не помине желбата за ејакулација (околу 10 секунди). Така, можно е да се продолжи со сексуалната врска, множејќи го задоволството. Бидејќи нагонот за ејакулација ќе се појави повторно за време на односот, мажот може да ејакулира, како и обично, кога сака.

Ако сте здрав човек - сексуално - не треба редовно да ја правите оваа вежба, бидејќи овој метод ја хиперстимулира простатата. Не правете го тоа ниту долго време, бидејќи може да му здодеете на партнерот.

Сега ако страдате од предвремена ејакулација, оваа вежба е силно препорачлива за контрола на ејакулацијата.

Сте се обиделе? Ако било поволно, тогаш кажете ни. Ако не сте успеале да го постигнете тоа, кажете ни!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кристијан dijo

  Јас сум маж, како можам да доживеам повеќе оргазми во мастурбација?

 2.   КСАВИЕР ФЕРНАНДЕЗ dijo

  ВИСТИНАТА Е ДЕКА НАЈДОБРИОТ ПЛАASАЕ ВО IFИВОТОТ Е ДА СЕ СЕКСУАЛНИ ВРСКИ СО ВАШАТА ЕНА. Јас сум момче што научил да ја контролира ејакулацијата., Дури и затоа што не е лесна задача .., дефинитивно и вие ... WЕ THЕ THЕ БИЛАШ ФАЛА .., И ЗА НАЧИНОТ ПОГОДОЛНО, ПСС Она што ти го кажувам… »!» »» »ПОВЕЕ ОД КОНТРОЛА НА ЈАВНАТА МУСКУЛА, СЕ ОВАА ЗА ВЛЕГУВА AЕ НА МОМЕНТ НА ​​АПОСОЛУТНА КОНЦЕНТРАЦИЈА И РАЗМИСЛУВА ONЕ САМО ВАШЕ ЗАДОВОЛСТВО ВО ВЕЛИКА TOЕНАТА! »» »»… ЗАТОА ГИ ПОКАНУВАТЕ СИТЕ МОИ ПРИЈАТЕЛИ КОИ ГИ ПОСЕТУВААТ ОВА МЕДИУМИ .., ОБИДЕТЕ ГО ...

 3.   некој dijo

  Па, вистината е дека јас го сторив тоа и не постигнав повеќе оргазми, она што го постигнав со тоа е да имам помоќна ејакулација (т.е. со поголема сила, а не со повеќе сперма), морам да кажам, дека интензитетот на оргазмот за мене е постар и се чувствува повеќе од добро; многу добро!

 4.   Danny dijo

  прашање за да се разјасни сомнежот ... еден пријател вели дека мажите можат да ејакулираат совршено 10 пати во една ноќ! И тоа не е нешто што е невозможно, тоа е само да се има отпор и слични работи, мислам дека тоа не е биолошки можно, но јас навистина не знам како да го сменам тоа.

 5.   Дејвид dijo

  Оваа статија е многу интересна и е во негова разумност, друг начин да вежбате со овој мускул без да мастурбирате е дека секој пат кога некој ќе отиде во тоалет да уринира, уринира и запре, да уринира повторно и да застане и да го прави тоа, за многумина на почетокот е многу тежок, но за друг е лесен и затоа учите да ја контролирате урината, а исто така во моментот на ејакулација ја контролирате спермата и спречувате да излегува и на тој начин да можете да продолжите и на крајот да ејакулирате кога сакате и ќе се чувствувате многу подобро.
  Ова е метод одобрен од многу експерти и сексолози, најдобро е да уринирате и да застанете, да уринирате и да застанете и да продолжите да го правите тоа сè додека не сакам да уринирам.
  Ате: Давид, сексолог специјализиран за предвремена ејакулација (спроведување студија за ова)

 6.   Дејвид dijo

  За нашиот пријател Дени, некои мажи се способни да го изведат овој чин на ејакулација 10 пати, но се постигнува со многу вежбање и пиење многу течности, овие луѓе чувствуваат помалку задоволство бидејќи тоа го прават толку многу пати што е веќе многу природно за нив. Отпрвин ејакулираат сперма, а потоа продолжуваат да ејакулираат сперма, но во помало количество (сè уште е можно да забремените жени) и со повеќе вода и други течности.
  Ате: Давид, сексолог

  Пд: Било какви други прашања, со задоволство, ви благодарам.

  1.    Луис стана dijo

   Умот е 50/100 од контролата, времетраењето и ејакулацијата, така што и времетраењето или отпорот и во однос и во ејакулација, количината или множителите, задоволството што се постигнува да се даде и добие, итн., Зависи од нивото на концентрација Ако размислувате само за убавината на жената, или само и исклучиво во вашиот пенис, за вашето задоволство, итн., ејакулацијата ќе достигне светлост влакнест; Од друга страна, ако размислите да и пружите најголемо задоволство и задоволство на жената, да менувате ритми, пози и други итн., Ние ќе уживаме и контролираме сè и нашето тело.

 7.   пиеш dijo

  Здраво, би сакал да знам како побрзо да дојдам до оргазмот. Ópeq ми е тешко да стигнам таму.

 8.   Брајан dijo

  Здраво, може да ми помогнете. Она што се случува е дека имам предвремена ејакулација и како што знаете на жените не им се допаѓа толку брзо да завршат и овие денови ќе имам сексуална врска
  Можете ли да ми помогнете да ја задржам мојата ејакулација и кога ќе излезе, ќе излезе со поголема сила и поголема количина?

 9.   Gerard dijo

  Здраво, имам едно прашање ... кога сопругата и јас сме во сексуален чин, дури и по ејакулацијата на ерекцијата на мојот член не исчезне, забележав дека можам да издржам што повеќе ејакулации, ова е дел од она што тие го нарекуваат „мултиоргазмичен“?