Планови и подароци за Денот на вineубените

Денот на вљубените

Денот на Сан Валентин и постојат сомнежи за тоа што треба да му дадеме на нашиот партнер. Постојат многу луѓе кои претпочитаат да го поминат овој ден заедно без никакви подароци. Сепак, огромното мнозинство сака да го изненади својот партнер давајќи му некои детали што може да ги запомни со текот на времето. Иако Денот на вineубените има многу омаловажувачи и уште неколку бранители, овој напис ќе го посветиме на предлагање идеи за планови и подароци за овој датум.

Ако немате идеја каков план или подарок да му направите на вашиот партнер, ова е вашата објава.

Бранители и омаловажувачи на Денот на вineубените

Аргументот што го користат главните оцрнувачи на овој ден е дека loveубовта може да се слави секој ден. Не е потребен одреден ден за да покаже што сака парот. Сепак, секој слави и покажува loveубов како што претпочита. Овој ден може да биде совршен изговор за да направите план надвор од секојдневната рутина и да поминете пријатно време со вашиот партнер. Многу луѓе го искористуваат овој ден за да се препуштат сами на себе.

Проблемот со ова е што, од година во година, треба да размислувате што да направите план или подарок. Без оглед на нашиот план или идеја за подарок, таа мора да биде оригинална, да служи како бегство од рутината. Може да биде совршено детал кој означува убава меморија.

Друг интересен аспект е дека не ви треба партнер за уживање во Денот на вineубените. Можете исто така да изненадите некој член на семејство или пријател за кого имате голема благодарност.

Идеи за подароци за Денот на вineубените

Првото нешто што мора да го знаеме е какви вкусови или хоби има оваа личност. Врз основа на ова, можеме подобро да ги погодиме подарокот или деталите. На пример, ако нашиот партнер сака гастрономија, можеме да ве воодушевиме со добар коктел или вино, или да ве натераме да уживате во гастрономски пат. Можете да купите слатка или десерт направен од нас самите.

Следно, ќе дадеме неколку предлози за подароци за Денот на в Valentубените во зависност од вкусовите што може да ги има лицето што сакате да го изненадите:

Романтична вечера со музика во живо

Романтична вечера валентин

Ако вашиот партнер е musicубител на музика, совршен подарок ќе биде резервација во ресторан со музика во живо. Во оваа средина можете да уживате во друштво на добра вечера во идеално опкружување. За да го зголемите изненадувањето, можете да започнете со подарок за албум или статија за трговија од вашата омилена музичка група. Кога вечерта ќе заврши во ресторанот, ќе го изненадите со билет за концерт на групата за која отсекогаш сте сонувале или најмоќен фестивал во сезоната.

туризам во природа

Куќа од дрво

Ако вашиот партнер ја сака природата, идеалот би бил да му дадете нешто поврзано со неа. Дали сакате да поминете една ноќ во куќа од дрво? Сигурно е дека е волшебно искуство. Ако вашиот партнер е lубител на природата, тој ќе го обожава ова искуство. Куќи од дрва сега можат да се изнајмат за една ноќ на рурален туризам. Ако на ова додадете добра вечера под светло на свеќа, подарокот ќе зборува сам за себе.

За спортисти

Обука во парови

Ако вие и вашиот партнер сакате спорт, нема ништо како да започнете со приватен тренинг. Ова е местото каде што вашиот партнер ќе ве научи како да го извлечете максимумот од вашата физичка форма. За да го направите ова, прво мора да се информираме за тоа. Оваа задача за обука е онаа што има најголема важност, бидејќи мора да вклучува време пред Денот на вineубените. Кога тренингот ќе заврши, ние ќе ви дадеме комплет со сите додатоци за салата.

По изненадувањето што ќе го направи со комплетот, уште повеќе ќе го изненадите со резервација во Спа за парови. Ова е време да откриеме уште еден уште привлечен подарок. Додека сте на Спа сесијата, целосно опуштена, можете да му кажете дека имате билети за настан со исклучок. Овој настан може да биде игра на фудбал, кошарка, формула 1, мотоциклизам, тенис, велосипедизам итн. Ова ќе зависи од вкусовите на парот.

Сексуални играчки

Разновиден

Денот на вineубените е исто така доста страствен ден. Ако сакате да уживате во Денот на вineубените, можете да пробате играчки за секс. Овие играчки се користат за играње со парот и уживање со петте сетила.

Денот на вineубените е добар ден за тестирање на еротскиот ефект што го имаат феромоните. Со овие играчки можете да создадете поинтимна атмосфера преку стапчиња за темјан. Овие решетки помагаат во комбинирање на мириси кои служат за промовирање страст благодарение на феромоните. Дури и ако не ги гледате и не ги мирисате Овие феромони ќе ве усогласат.

Друга игра може да биде користење на нешто што ги стимулира очите. Иако најпиканата долна облека нема да ви трае долго, тоа е така еден од најдобрите детали за да започнете да го стимулирате вашиот партнер. Можете исто така да се одлучите за поромантична верзија во која се сеќавате на сите песни што ги одбележаа најдобрите моменти.

За гастрономски

Гастрономски подарок за в Valentубените

За оние кои сакаат гастрономија, користете го ова за Денот на вineубените. Првото нешто е да започнете со организирана интимна вечер во која ќе станете главен готвач. Тука е местото каде што можете да организирате различни јадења што вашиот партнер ги има како омилени и вие ги подготвувате со грижа и грижа. Можеш да користиш свеќи, чаши за вино, музика во позадина и неколку цвеќиња да ги зголемат деталите од табелата.

Откако ќе се создаде оваа средина, можете да уживате во гастрономијата дома. Откако ќе ги пробате десертите, можете да му го покажете неговиот долгоочекуван подарок: курс за готвење или работилница со еден од најпрестижните готвачи во моментот. Покрај тоа, можете да му дадете сите потребни додатоци за да можете да присуствувате на вашите часови. Овој детал може да биде нешто скап, но не е каприц, туку промоција на нивната креативност и обука. Со овој подарок никогаш нема да го заборавите.

Се надевам дека со овие совети ќе можете да смислите план или да купите одличен подарок за Денот на вineубените.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)