Пет начини да носите паметно поло оваа пролет

Набавете паметна поло маица (или подобро, неколку од нив) Тоа е стилска одлука што многу ќе ви користи оваа пролет / лето.

Следниве се пет начини да ги комбинирате овие фини плетени поло маици кои покажуваат дека станува збор за облека како ласкава (многу е kindубезна кон торзото), како и полна со можности при формирање на различен изглед.

Со сарторијални панталони

Брунело Кучинели

Паметните поло кошули се одличен пар со панталони за облекување. Придружувано од панталони за облекување е можеби кога оваа облека најмногу блеска. Рајан Гослинг е еден од многуте кои станаа зависни од тоа да го носат со сарторијални панталони. Одлична алтернатива за кошулите оваа пролет / лето.

Со шорцеви

Zara

Подигнете ја елеганцијата на типичниот изглед на годишниот одмор комбинирајќи скроени шорцеви со паметна поло маица. Демонстрација дека можете да бидете свежи и истовремено добро облечени.

Со џогери

Zara

Неразделна од нивните удобни џогери, ова е комбинација што најмладите може да ја сметаат за интересна. Спортско на дното и паметно на врвот, што резултира со модерен атлетски изглед.

Со американски

Гучи

Подготвени за во канцеларија. Користете го паметното поло за давање кул мал пресврт кон вашиот паметен секојдневен изглед. Работи и со најкласичните комбинации на бои (беж панталони и син блејзер) и со други посмели.

Со кинески

Манго

Оние кои имаат предиспозиција кон Кинезите немаат изговор да не ги испробаат фино плетените поло маици оваа сезона. Едноставна комбинација што може да испушти многу минимализам ако се определиме за неутрални бои и на горниот и на долниот дел.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.