Пет кошули со дезен за да го зачините вашиот секојдневен изглед

Печатена кошула во стил на работна облека

Ако ви треба дајте сјај на вашиот секојдневен изглед оваа зима, кошулите со шема се одличен начин да се постигне ова, благодарение на нивните дезени и бои.

Племенско, цветно, Пејсли ... Ова се пет шарени кошули кои ве охрабруваме да размислите да одговараат на вашите фармерки.

Кошула за печатена работна облека

Фахерти

Г-дин Портер, 175 евра

Фаерти предлага племенска кошула во стил на работна облека. Greatе работи одлично со друга работна облека, како што се обични фармерки со права нога и чизми со мокасин. Може да го носите и закопчано и отворено над основната кошула.

Цветна печатена кошула

H&M

H&M, 24.99 €

Црн и розов отпечаток, идејата за H&M е одличен начин да излезете на пијачка после работа. Комбинирајте го со црни слаби фармерки, моторџиска јакна (или бомбардер) и чизми на Челзи. Работи и со спортски обувки.

Кошула за печатење на Пејсли

Zara

Зара, 29.95 €

Облогот на Зара е класичен печат на Пејсли. Колку е побогат дезенот, толку е поголема едноставноста што се бара во остатокот од облеката на изгледот. Избегнувајте создавање поголем фокус на внимание со тоа што ќе се одлучите за обични и темни фармерки и чевли кои се исто така мазни, како што се црни чевли на Дерби.

Течна печатена кошула

Сен Лоран

Г-дин Портер, 750 евра

Кошулите од Сен Лоран се одликуваат со нивната елегантна флуидност, и ова не е исклучок. Со јака од мандарина и многу шарен принт, ова е уште едно парче што ќе формира одличен тим со вашите црни слаби фармерки, моторџиска јакна и чизмите на Челзи.

Кошула со отпечатен врат

Албам

Г-дин Портер, 165 евра

Ако претпочитате отворена јака, размислете за оваа кошула од Албам. Ставете го на бела маица. Формира многу лежерна и стилска комбинација. На дното можете да вклучите светло сини фармерки со права или зашилена нога и вашите омилени спортски обувки. Добро работи со секаков вид палто.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.