Очила за сонце во кожа во рамка од Гучи

Ги видовме минатата недела во „Денес погледни“ и реков дека ме примамуваат, и засега сè уште ме примамуваат (ајде, уште немав време да ги испробам). Зборувам за една од најновите креации на Гучи во прашања од gafas de sol, чија посебност е во нејзината планина.

И тоа е тоа, покрај тоа што има авионски стил што веќе е интересен за мене сам по себе, во овој конкретен модел рамката е покриена со кожа. Достапен е во три верзии; светло-кафеава, темно-кафеава и црна боја.

Јас би рекол дека, априори, моделот кој најмногу ми се допаѓа е темно кафеав, иако ќе мора да гледам светло-кафеава во живо. Во прилог на овој модел има уште еден нешто повеќе квадрат, исто така, со кожна рамка. Неговата цена; 375 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Рафаел dijo

    Навистина ми се допаѓаат двата модели што ги прикажавте, имав 2