Очила за сонце на Ферари, последни кои одат на последни

Ферари класични очила за сонце

Не е доволно да се има одлично Скудерија Ферари и да се кандидира на шампионатите Формула 1, дека покрај тоа што го шета неговиот неконтролиран коњ, овој добро познат бренд укажува и на најактуелната мода, изнесување на виделина во боите на тимот, Ферари Очила за сонце 2011 година.

Со цел да ги задоволи најфанатичните од Формула 1 трки, компанијата Ферари, има низа ексклузивни производи инспирирани од мешавина на гламур и спортски стил, со одлики на брзина што ги карактеризираат овие раси.

Значи, можете да најдете очила за сонце за сите вкусови, со логото на брендот, на сите модели, како што е Ferrari FR, спортски очила што може да се видат како се носат на сите поголеми трки, како Колото на Каталуња.

Слично на тоа, со линија Gran Turismo, нешто покласично, давајќи му допир на златното време на мотоспортот, ќе најдете Ферари очила изработени од материјали како што се челик или јаглеродни влакна, Како едносед и полуседло, давајќи им елеганција, страст и стил само за најактуелните мажи.

Очилата на Ферари се разликуваат во стилот
Но, ако барате и ваш сопствен стил, екстремен и различен од останатите, најдобра опција што можете да ја изберете се моделите најимпресивно од Ферари, FR 67-Gran turismo California, за приближна цена од 280 евра. Исто така, ако сте од оние мажи кои се натпреваруваат од педесеттите години и се сретнаа со светскиот шампион во Формула 1, Хуан Мануел Фанџо, нема да можете да ја пропуштите можноста да имате моделот „Нанини“ за Ферари, на спектакуларен дизајн таму каде што постојат.

На кратко, очила со аеродинамичен стил, со суштински линии, инспирирани бои во светот на Ферари и кои се прицврстени на лицето на обвивен начин.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.