6 додатоци кои не можат да изостанат во вашата гардероба

дополнувања

Облечи се добро, со стил и елеганција, тоа е повеќе од само комбинација на бои. Постои широк спектар на додатоци, кои, прецизно користени, можат да претставуваат успех или неуспех на нова авантура, бизнис, освојување ...

Тоа е исто така прашање на практичност. Постојат додатоци и додатоци кои тие би ни ги олесниле работите и тоа, необјасниво, честопати го занемаруваме.

Суштински додатоци

додатоци

Џебови: мора да имате неколку, по една за секоја пригода. Многу пати немаме доволно џебови во облеката за да ги „влечеме“ сите гаџети и средства што ни се потребни во денешно време: телефони, клучеви, очила, паричник (ако е многу тежок, не е елегантно да го носите во задниот џеб на панталоните), пенкала ... Постојат многу стилови на торби: класични, спортски, извршни, итн.

Капи и капи: Ако нешто може да биде разноврсно, тоа е добра капа. Опциите и комбинациите, во зависност од потребите, немаат крај.

Очила за сонце: ги има од сите модели. Вие само треба да изберете го вашиот, оној што најдобро одговара на вашиот личен стил.

Паричници: ова е витален елемент. И, исто така, треба да има опции за користете ја соодветната според потребите на секој момент. Ако користите различен паричник во вашите спортски активности, кога имате сода, од оној што го користите во вашето работно кафе, ќе покажете извонреден вкус.

Види: Ерата на паметни телефони направи многу мажи да го превидат овој додаток. Но, сè уште е добро разгледано, покрај тоа синоним за елеганција и добро однесување, одговорете courtубезно и брзо ако некој побара време. За да започнете да го барате мобилниот уред во сите џебови, скоро е непријатно.

Додатоци за шал и врат. Ако е ладна сезона, додатоците за покривање на вратот можат јасно дефинирајте го личниот стил. Модните трендови ги обележуваат моделите, секоја сезона.

 

Извори на слика: Хромозомакс / машка мода


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.