COS, најексклузивната марка на H&M, ја отвора својата прва шпанска продавница

Веќе го очекувавме пред неколку месеци, COS (Колекција на стил), најлуксузната марка на H&M, за малку ќе слеташе во Шпанија. Конечно дојде денот, шведската фирма го отвори својот прв бутик COS во Шпанија. Избраното место е амблематска зграда во Барселона, лоцирана на бројот 27 Пасео де Грација.

Новата водечка продавница КОС зазема привилегиран простор во срцето на Барселона, со повеќе од 600 квадратни метри комерцијален простор распореден во два спрата. Црната и белата боја се доминантни бои на продавницата, дело на архитектот Вилијам Расел, како во декорацијата, така и во модните колекции. Колекциите на машка, женска и детска облека ќе се продаваат на новото продажно место на таканаречената „скапа линија од H&M“.

И, што има COS (Колекција на стил) што го нема H&M? Па, главната разлика помеѓу фирмата ниска цена и нејзината „луксузна сестра“ е концептот за дизајн „готов за носење“ и цените, што ќе биде значително повисоко во COS. Новата линија H&M се роди како идеја за приближување на модата кон пошироката јавност, со пософистицирани дизајни и поквалитетни ткаенини и завршни работи.

Со продавницата во Барселона, брендот Collection of Style додава ново и ексклузивно продажно место на своето европско коло. Од лансирањето на COS во 2007 година, брендот не престанува да расте, отворајќи продавници на најдобрите комерцијални локации во земји како Германија, Белгија, Холандија, Велика Британија и Данска.

Преку: Мода за жени


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Мартина7981 dijo

    Кога е COS во Севилја или Андалузија?