Што носам за да одам на плажа? Изгледа да стапне на песок со стил

Г-дин Портер

Ако мислите дека тие би биле добри за вас неколку идеи за тоа како да се облечете на плажа Ова лето, дојдовте на вистинското место.

Ви предлагаме четири погледи дека тогаш секој може да реинтерпретира повеќе или помалку на свој начин во зависност од нивниот стил и облеката што ја има:

Кошула со отворен врат + скроен костим за капење

Кошулите со отворен врат се одличен избор за одење на плажа. Повеќето се многу пријатни и кул. Ако се обложувате на принтови, не заборавајте да го комбинирате со неутрален костим за капење. Морнарската сина боја е безбеден облог во овој поглед.

Кошула со јака од мандарина + печатен костим за капење

Ако избереме печатен костим за капење, како овој со геометриски мотиви, горниот дел треба да биде мазен. Кошула со бела јака од мандарина не само ќе донесе рамнотежа во вашиот изглед, но и многу класа.

Основна маица + маскирен костим за капење

Камуфлажата е една од модерните обрасци. Високо машки, секогаш е пожелна опција за сите видови облека, вклучително и костими за капење. Негов најдобар придружник е А. природна маичка со кратки ракави или една од нијансите на костимот за капење (секогаш мазно).

Поло кошула во риги + бел костим за капење

Направена со тери крпа, оваа поло маица Орлебар Браун е идеална за носење на плажа или базен. Thatе ви одговара и таа поло маица со флексибилен и опуштен врат што ја имате во вашата гардероба. Принт во риги во комбинација со бела понуда за костими за капење чиста и супер летна слика.

А обувките?

Идеалната обувка зависи од тоа што ве натера на брегот. Да се ​​натопиме и да се сончаме, најдобра опција е Флип Флопс од гума или кожа. Бродарите немаат конкуренција за едрење. Еспардите и сандалите, во сите нивни варијации, се стиловите што треба да ги земете во предвид за други активности, како што се јадење во ресторан или малку туризам.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.