Чевли во Минхен, новини есен-зима 2011-2012 година

Една од најпознатите брендови на чевли во нашата земја го претставува својот нов предлог. Минхен веќе ја има својата нова колекција есен-зима 2011-2012 во продавниците, заложба за разновидноста, бојата и дезените.

Минхен има намера да ги облече забавните нозе со потпис со избор на оригинални модели со отпечатоци и разновидни комбинации на бои. Метални тонови, детали за коса, бои со флуор, завршетоци на старост… Сè има свое место во колекцијата.

„JC Boot“ е изработен со „Crosta delave ardesia“, завршен во кожа и внатрешност од крзно од мерино лисица. Во црна луксузна кожа, со златни детали, го имаме „Сотил 32“. И моделот „Lasarte 15“, со валкана кожа и кожни облоги.

Со многу ретро стил, „Целта 888“, комбинирајќи различни нијанси со финиш од велур. Моделот „Меркур 16“, завршен во аквамарина кожа и валкан ѓон. И, конечно, „Офсајд 11“, изработен со висококвалитетна кожа од теле.

Моделот „Акропол 224“ е посветен на металик, сребрени и сиви тонови, кои се комбинираат со сини велурни завршувања. „Акси 36 Пело“ се издвојува по поставата со крзно од лисица. И за најсмелите, „ROC ES 40“, експлозија на интензивни бои во истиот чевел.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хоакин Рајас dijo

  @itstimetogetcrazy Не сите, златно-црната или лакираната кожа ми изгледаат како хонис, но има многу оригинални 🙂

 2.   МекГрего79 dijo

  Со текот на времето тие станаа многу хонис. Можеби тоа беше она што брендот го бараше.