Новите очила за сонце Марк obејкобс

Плодниот дизајнер Марк obејкобс ни го претставува новиот предлог на фирмата што го носи неговото име. Во овој случај, кутуриерот одвои многу време од својот зафатен распоред за да дизајнира нова колекција очила за сонце во соработка со оптичката марка Сафило.

Многу шарени, и со многу поп дух. Така се и новите очила што ќе бидат вклучени во колекцијата на 'Марк од марко jacobs'за оваа сезона, кои ветуваат дека ќе бидат еден од најбараните модели за пролет. Кутурие е инспириран од трендовите за очила од осумдесеттите, со широки и аголни форми кои не остануваат незабележани.

Новите модели се изработени во ацетат, и тие доаѓаат во широк избор на бои кои се во контраст со црната боја. На моделот MMJ 096 / N / s, детали во тиркизна, обичка или портокалова боја. Во MMJ 287 / S, се издвојуваат биномите црно-зелена или виолетово-сина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.