Pegase 50 од Луј Витон, летниот количка

Летото, дури и повеќе од остатокот од годината, е време на патување, и ако ние вложиме дел од нашето време во носење облека за која сметаме дека е најсоодветна каде и да одиме, исто така е важно да ги чуваме во стилски куфер . Без двоумење, мојот омилен куфер е количката Луј Витон Пегасе 50.

Има уште две големини поголеми, но јас се задржувам на оваа од очигледни причини. Како што веќе реков, Одбивам да проверам ваков куфер и оставете го во рацете на оние endeубезни аеродромски оператори На оние кои им посакувам ист третман како што им даваат на куферите, што претпоставувам дека е оној што веќе го добиваат. Значи, за долги патувања е подобро да се прибегнете кон друг вид багаж, но за викенд-бегства со вклучено, без сомнение сме пред еден од најпознатите стилски куфери во моментот.

Одам по платното Демиер, но има многу достапни верзии. Штета е што го нема во платното на Дамиер Графит, без сомнение мојот омилен отпечаток од Луј Витон. За повеќе пуристи, очигледно е достапен и со иконскиот отпечаток Монограм сопствен бренд. Која било опција е само совршена.

Но, ако сте од оние кои сакаат да се истакнуваат пред сè, ако количката Монограм веќе не се истакнува, таа е достапна и во кожа Монограм Вернис, најмногу кул од престижната француска фирма. Тоа е класичен печатење на монограм, но во бои на флуор; електрично сина, розова, портокалова, зелена, амарант и црвена боја. Сакам сина, а амарантот е релативно дискретен. Од друга страна, црвената и розовата боја несомнено се многу поп. Никој нема да ги тргне погледите од вас на аеродромот.

Најдискретно, оние што бараат квалитетни куфери, но кои не сакаат да се покажат, би сакале да го знаат тоа достапен и во кожа од тајга, во кафеава или чеша боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Живот dijo

  Здраво! Sorryал ми е што можам да кажам дека тој постои во послаб графит, јас го имам, има само една големина и е совршено да се носи во кабината!

 2.   Xavier dijo

  Не, не постои. Всушност, Pegase 50 се произведува само во Монограм Вернис. Во случај да имате еден, тоа ќе биде Pegase 55, кој ги заострува мерењата на кабината. Бидејќи другата мерка што постои, не постои само една, таа е 60 и е донесена.