Луј Витон или Гучи? Вие избирате

Луј Витон и Гучи се две фирми што ги сакам, но, lyубопитно, нивните отпечатоци ми изгледаат класици кои и едните и другите експлодираат малку уморен кога тие ќе бидат претставени на навредлив начин, затоа темата денес е за отпечатоците. Луј Витон со својот класичен монограм и Гучи со своите типични Г-а… кој ви се допаѓа најмногу? Дали опцијата „Ниту едно“ ќе триумфира за прв пат? Ајде да гласаме!

[id анкета = "36 ″]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Еторе dijo

  Печатењето што најмногу ми се допаѓа е LV, но брендот е Gucci. Лофери, чевли со брод, ремени ... но еј, единственото нешто што ме спречува да купувам ЛВ и Гучи истовремено е цената ... хаха

 2.   Дејв dijo

  За мене, Гучи успеа да создаде дизајн што го крие логото, и го губи во заплетот, додека Луј Витон ги злоупотребува симболите што работат толку добро, на пример, на задниот дел од часовникот. За мене Гучи е повеќе скриен и затоа е подобар.

 3.   Ентони dijo

  Па, ниту едната ниту другата не е вистината. Тие отпечатоци воопшто не ги наоѓам машки или на патни торби или чанти. Исто така, со количината на фалсификати тие се веќе многу обични. Истата работа ми се случува со класичниот печат на бели карирани Burberry, кој веќе е во супа и има повеќе фалсификати отколку starsвезди на небото.

 4.   Eu dijo

  Повеќе ми се допаѓа логото на Гучи, затоа што дава да се види или вермело (црвено) или зелено. ЛВ е позаморен.

  О блог е муито бом
  (Многу добар блог)

 5.   Каракас Венецуела dijo

  Гучи е најдобар оној што го облекува Гучи каде и да оди, тие му се восхитуваат и привлекуваат внимание. ако не гледате архангел, Кристијано Роналдо, птичар. и уште многу познати личности .. !!!!