Лофери: како да се носат модерни обувки оваа пролет

Лофери

Разновиден и стилски, мокасините се меѓу главните трендови на пролетта 2018 година. Дизајнери како Алесандро Микеле или Giorgорџо Армани, да наведеме само неколку, силно се определија за нив во своите колекции пролет / лето 2018 година.

Научете како да ги вклучите вашите мокасини и во секојдневен и во паметен изглед, и кои стилови (нивниот голем број може да биде збунувачки) најдобро функционираат со секој од нив.

Лофери + костум

Farfetch, (одлево надесно) 1.820 €, 1.370 €

Заменете ги обувките од Оксфорд или Дерби со мокасини да им дадете личен допир на вашите лични изглед оваа пролет. Во овој случај, ние предлагаме тенок костум од ситно цвеќе од прада и рафинирани црни кожни лизгачки чевли, направени во едно парче, од Lон Лоб.

Моделите на велур или ресни, или со обете карактеристики, нема да се судрат ниту со вашите костуми. Сè зависи од сликата што треба да ја проектирате во секоја пригода. И овие од он Лоб, без сомнение, тие ќе ви помогнат да издвоите некои многу професионални вибрации.

Лофери + чиноси

H&M

H &, 16.99 €

Да се ​​подигне Newујорк

Источен Данец, 92.86 евра

За вашите чинови, препорачуваме кафеави велурчиња од велур.. За горниот дел имате многу можности: на пример, кошула со јака од мандарина, поло кошула или лесен плетен џемпер. Завршете го изгледот со темно сив блејзер или свечена јакна.

Лофери + фармерки

Г-дин Портер, (одлево надесно) 660, 320, 495 €

Обувките што нè засегаат во оваа пригода се многу разноврсни, што значи дека работи добро и со панталони за облекување и со чиноси и фармерки. Некои кафеави мокасини за коњи од кафеава кожа се одлична идеја да создадете опуштен, а сепак софистициран изглед, користејќи ги вашите омилени фармерки. На врвот, размислете за додавање на неструктурирана јакна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.