Лондон се обложува на утилитаризам за следната есен

Утилитаризам

Утилитаризмот - збор што мора да биде подготвен да слушне многу оваа година - добива голема сила. Овој тренд штотуку се наметна на Лондонската модна недела, еден од четирите одлични модни настани, така 2018 година ќе биде одлична година за карго облека и груба обувка.

Оливер Спенсер, Белстаф, Вуд Вуд ... Постојат многу британски фирми кои се определија за изобилство на џебови и работна облека во нивните колекции есен / зима 2018-2019.

Оливер Спенсер ги комбинира утилитаризмот и кроењето преку овој костум за хаундстут, докажувајќи дека тие се два стила што можат добро да соработуваат ако им се пристапи на вистински начин.

Еден од предлозите на Белстаф е овој едноставен урбан изглед. Долниот дел од изгледот е составен од карго панталони и оригинални воени чизми. Местото избрано за сесијата не остава сомнеж во намерите на фирмата.

Покрај карактеристичното широко кроење, колекцијата на E. Tautz вклучува и товарни панталони со широк нога, чевли со тап ѓон и практична тексас облека и проверени кошули.

Облеките на Кристофер Реберн се прелеваат со функционалност. Парчиња каде што џебовите, патентите и велкро не се едноставни украси, но даваат чувство дека се потекло и причина да бидат исти.

Дрво дрво

БЕНД НА АУТСИДЕРИ

Карго јакната - како оние предложени од Вуд Вуд и БЕНД ОД СТРАНИЦИ - се појавува како алтернатива за работна облека за тексас и бомбер јакни со нетрпение ја очекувам следната есен / зима.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.