Фризури на Кристијано Роналдо

Денес ви претставуваме фризури на Кристијано Роналдо. Иако не е претходник на некои, тоа е јасен пример за стил и смелост, нешто што на другите смртници им недостасува. И тоа е дека меѓу фудбалерите можеме да видиме секаков вид на стил на коса, да, јас сум на мислење дека повеќето оставиле гламур дома, иако тоа не е она што се случува со Кристијано, или со Бекам или jунберг меѓу другите, примери за стил и класа.

Со кој остануваш? Јас со познатата «fauxhawk“(На сликата), варијанта на„ Мохавкот “направена толку славна од Дејвид Бекам. Еве повеќе примери за различните стилови на фудбалерот на Манчестер Јунајтед, кога ќе го видиме во Шпанија?

Бес за континуирана промена на изгледот

Фудбалерите веќе не се само фудбалери. Сè повеќе, тие се мода да се следат. Тие се икони на познати брендови и фирми за облека и тие се исто така слика на парфеми и додатоци како што се часовници. Таков е случајот на Кристијано Роналдо, што за многумина стана икона, каде едноставна фризура може за многу кратко време да стане најбараната во фризерите ширум светот.

Како што ви кажав, Дејвид Бекам беше пионер во поставувањето на овие типови трендови со своите фризури, имитирани низ целиот свет и сега има двајца наследници кои продолжуваат со сагата за фризури: Кристијано Роналдо и Нејмар.

И двајцата привлекуваат внимание каде и да одат. Кристијано Роналдо ја одржува истата линија, но тој иновира и ја менува својата фризура на големи состаноци, каде секогаш е во фокусот на вниманието.

Неговата еволуција е доста коментиранаСамо што пристигна во Манчестер Јунајтед, нè изненади сите со раб и русокоси нагласи кои никого не оставија рамнодушен, потоа помина низ светот на навивањето и лентата за глава за да ги контролира. Но, без сомнение, фризурата што предизвика најмногу бес е неговиот грб, икона за неговиот имиџ што тој ја смисли како се развива со текот на времето за да стане подискретен грб.

Кој од сите нејзини фризури ви се допаѓа најмногу?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

78 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кристијан dijo

  Овој пресек што го донесе Кристијано Роналдо е кул, но изгледа хомосексуалец со обетките што не се вклопуваат

 2.   sebastian dijo

  Ми се чини дека фризурата на Кристијано Роналдо е многу бакано, би сакал да знам како се вика фризурата на главната фотографија

  1.    Лало Роналдо dijo

   «Моикано» 🙂

 3.   Луифер dijo

  таа фризура се вика la creste… .. мора да го сториш тоа, но кратко имам крој и фризура на c.ronaldo

 4.   шмркаат dijo

  Здраво Кристијано Ронардо, те сакам

 5.   Алексис dijo

  Кристијано сте најдобриот играч на светот, го заслужувате тоа

  Продолжете вака, ќе успеете повеќе отколку што веќе сте успеале
  среќа

 6.   Еманоел dijo

  поезијата е кул фризурата на в. Роналдо,
  Јас ја имам истата фризура, но за да имаш опашки како него, треба да ја оставиш косата да расте околу 5 месеци, gcs: D

 7.   Еманоел dijo

  Мислам на главната фотографија gcs: D

 8.   ксимена dijo

  здраво вино само коментар за керија
  дека Кристијано Роналдо е еден од најпосакуваните играчи
  Знам повеќе за фудбалот е многу
  иновативен според неговите претстави знае да се справи
  нозете и водете го вашиот тим до победата.

  ОБЕДИНЕТЕ НАЈДОБРИ ЗА СЕКОГАШ МАНЧЕСТЕР

  Секој тим што го има Кристијано е многу среќен!

 9.   Александар dijo

  Верувам дека си кеда од пока оној корт и киро

  Што знаеш, јас ја чешлам косата на ист начин како што гледаш

  оди кул југуалк продолжувам вака cr7

 10.   Мигел dijo

  Те молам, фудбалер мора да се потстрижи со него, јас го имам истиот како неговиот. Јас сум фудбалер и имам иста коса.

 11.   jose_cr9 dijo

  Како се вика првата фризура што се појавува на главната фотографија?

 12.   леонидс стго Мигел dijo

  Еј Роналдо, се појавуваш на Интернет низ целиот свет и особено новата многу кул фризура, вистината е, сакав да го направам тој пресек за да влезам во средно училиште бр. 12 во тампон, но татко ми не ми дозволи да го повредам , но јас те посакувам најдобро бидејќи си добар играч, всушност си подобар од Леонел Меси, не е важно што тие ги изгубија шампионите збогум на грациозните ате леонидес стго Мигел …… ..

 13.   Кристијан Рејналдо Руиз Сотело dijo

  Здраво Кристијано Роналдо, го сакам овој суд, но овој суд го испраќа на мојата е-пошта

 14.   маариоо! :) dijo

  Но, како се вика пресекот?
  исто така, наведете само крилести и погоре
  но како е од позади?

  1.    Маурициус dijo

   Се вика моикано што ве исече уште малку на страните

   1.    JL17 dijo

    Мислиш дека се бричиш ПОМАЛКУ на страните, затоа што моиканото е оној што го носеа Индијанците, и тој е оригинален, а машината е поставена на 0 или 0.5!
    Salu2

 15.   Јоваз Цр9 dijo

  CR7 сега CR9 «ЕРЗ НАЈДОБРИОТ ФУДБАЛСКИ ИГРАЧ НА СИТЕ ЛОД ВРЕМИ» вашиот стил на игра е најдобар и никој никогаш нема да се разгали, а со таа фризура на pzzzzz уште подобар од Меси без сомнение !!

 16.   Даниел dijo

  Здраво, би сакал да видам како се нарекува фризурата од вториот ред
  благодарение
  esq ми се допаѓа неговиот стил.

 17.   бајрон dijo

  добро е бкн корте на ц коса. Роналдо нај bkn плеер
  исто така керо асерме што корте

  има стил на бифтек што xao

  а керо да знаеш комо се вика корте ??

 18.   амелија dijo

  rikoooo ..
  добро го гледаш, сè к е ага

 19.   змеј dijo

  фризурата е кул

 20.   carlo dijo

  Ми се допаѓа неговиот двор како христијанин, мислам дека е време да му дадат име

 21.   Луис dijo

  Тој пресек се нарекува грб .. Јас велам дека Кристијано игра добро, но тој не игра повеќе од Меси затоа што Кристијано е навивач кој е слаб што фрла додавање, но Меси игра со тимот кога ја додава топката што ја управува и дебитира и тоа е гол, но кога тој ќе ја зграпчи Топката што никој од тимот не ја следи секому, се врти во главата, но кога ќе ја фрлат одозгора тоа прави магија, но она што најмногу ми се допаѓа кај Кристијан е кројот е сртот, остави го долго позади и кога ќе го добиете тој пресек, земете многу elуел подобро кралско што ќе го прочитате ова, кажете благодарам xD

 22.   ГЕАРДО dijo

  Здраво c.ronaldo пред да сакам да ти кажам дека си најдоброто играње би сакал да знам каква е твојата фризура

 23.   Едгар dijo

  Здраво, што има !!

  бно пс мрежата имам едно прашање ..

  да ти си ласио нема проблем со таа фризура ??

  Одговори те молам..

 24.   Алексис dijo

  Па добро, имам тенка и средно тврда коса, но можам да манипулирам со косата, дали сепак може да го направам исекотинот ??????
  те молам испрати како што е, исечи одговор, те сакам

 25.   Дејвид dijo

  Па, Роналдо не секогаш го користи грбот на дебелината, тој го користи шпанскиот за задната опашка

 26.   Ренцо dijo

  Првата фризура ме двоуми повеќе од сите негови фризури, но сите тие се вакани, првата е со опашка, но мора да ја оставите да расте околу 5 месеци. Или на друго место, не ја пресекувајте таа страна и оставете ја да расте, но горниот дел е многу добар, но тој пресек подобро би паднал на еден со широко лице, а не на еден со долго лице и ако таа фризура падне во христијанството.

 27.   emmanuel dijo

  СЕ ГЛЕДА ПРВОТО ПЕРЕЕ, НО ПОДЕЛБИТЕ НЕ ТАКА

 28.   Стивен dijo

  сечењето е феноменално го имам но не одговара како твоето велам нејзината коса е убава

 29.   Дејвид dijo

  Исечокот што го има c.ronaldo е многу груб, го имам и ми изгледа одлично.

 30.   АЛАН ЛИЛ dijo

  прво сакам да кажам дека cr9 е најдобриот фудбалер ... подобро е што мееси и мрежата неговиот пејнадо е кул pzz и веќе ги гледам истите исечени честитки за него и мадрид

  1.    Луис dijo

   да, но како е тоа што сакам еден !!!
   Крој како Ц. Роналдо што се обидувам да го направам

 31.   гардероба за цреши .. !! dijo

  Па, мислам дека овој пресек што го погодив е премногу квалитетен, феноменалниот е тој што ќе го фрлам ако Бог ми дозволи .. !!! и тогаш дозволата на мајка ми за татко ми веќе е фиксна ..! !! 1

 32.   ел морочо xD dijo

  Јас ја имам истата фризура и воопшто не ми се допаѓа ¬ almost за малку ќе го убиев фризерот кога ми го направи xD

 33.   mOiZeZ dijo

  каква добра фризура има таа нога

 34.   пливање dijo

  Овој пресек се нарекува „моикан“ и се сече само косата од страните

 35.   леандро dijo

  Сакав да ве прашам што би ми дале детали за тоа како се прави фризурата на Кристијано Роналдо !!

  1.    Лисбет dijo

   Вие сте најдобриот играч на светот. Ви посакувам сè најдобро на светот и не само тоа, туку сте и супер богати. Премногу симпатични сте.

 36.   Диего dijo

  Здраво, јас сум Диего, мислам дека Кристијано Роналдо е добар играч! Секој сака
  биди како тебе и твојата фризура е неверојатна бр
  Дали мислите дека е добро, јас ќе ве плеснам додека е ова
  доаѓајќи на светскиот куп, чао чао

 37.   жуан карлос dijo

  Тој пресек изгледа на сите видови коса, имам многу добра коса, но ако имам, дали ќе биде исто?

 38.   карол dijo

  многу симпатична со која било фризура, многу симпатична гледате

 39.   Lazaro dijo

  Оваа фризура е добра, но не е максимална ок ја имам јас имам долга коса сакам исечок што сум изгледам барем во косата и затоа сакам да ја исечам

 40.   Карлос Едуардо dijo

  Тие резови се феноменална химба, посакувам да изгледам како него

 41.   Јован dijo

  Како се вика првата фризура што се појавува на главната фотографија? Ве молам, испратете ми ја

 42.   Ричард dijo

  кисиера к испрати ми како можам да ја чешлам косата како него и к треба да легнам да ја имам таа коса

 43.   сонирек dijo

  сечењето е во стил на моакано

 44.   бебето dijo

  Ивеам во аселехо и овде можете да видите повеќе смели парчиња и баканоси, оние на Кристијан има одлична кучка. не виделе ништо

 45.   помлади dijo

  Кристијано Роналдо е најдобриот играч што сум го видел, нема друг како CR7, исто така и неговиот стил на коса, тој изгледа подобро Ми се допаѓа како прави велосипеди кога игра

 46.   Ianулијан dijo

  cr7 se bn со таа фризура што ја носи и тој, исто така изгледа подобро од онаа што ја имаше во е спортски лисбоа
  Исто така, како игра од добро на лошо? Да за мене и знам дека за многумина тој е најдобриот играч на ова време

  1.    Луиз Јтд dijo

   Ми се допаѓа христијанскиот рез затоа го правам секој пат

 47.   joaquin dijo

  Не ја сакам фризурата

 48.   Александар dijo

  што убаво

 49.   рене карилао dijo

  Неговата фризура е одлична ... Мислам дека е добра за личност како Роналдо ... тој има долг врат ... тој е слаб и висок. Сега, не само секој ја прави таа фризура, поради карактеристиките што веќе беа споменати погоре. Можам само да посакам да навлегувате повеќе во вашиот профил .. и имајте на ум дека убаво е убаво да се изгледа убаво .., но не претерувајте Поздрав RENE CARILAO (RC9)

 50.   христијански CR7 dijo

  Мислам дека ако е сè уште исто и освен што секогаш ја менува фризурата, нема проблем, иако ако повеќе ми се допаѓаше кога го донесе горизонталното влажно :)

 51.   христијански CR7 dijo

  Мислам дека ако е сè уште исто и освен што секогаш ја менува фризурата, нема проблем, иако ако повеќе ми се допаѓаше кога го донесе горизонталното влажно :)

 52.   Брајан dijo

  Јас го направив тоа сечење и е ревијално

 53.   кмило dijo

  Таа фризура во Колумбија се нарекува седум затоа што е зарамнета на страните и подолга на горниот и на задниот дел.
  Го користат повеќето ракчиња.

 54.   Исус Давид dijo

  Каков христијански рез

 55.   jose antonio dijo

  Размислувам за тоа што сечењето е чиро

 56.   Жирон100-колео1 dijo

  како се вика таа фризура

 57.   диего вогт dijo

  Јас сум мини cr7 од Патагонија

  1.    Арг хомосексуалци dijo

   Вака зборуваат за аргентинските курви и за Латинска Америка Јас ги прифаќам аргентинските курви

 58.   Хуан Диего Ривера dijo

  ТРЕБА ДА ФОТИТЕ ФОТО ВО ДОНД КТ ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НАЗАД

 59.   Цр_ ersерсон dijo

  ричард п направи таа фризура да земаш гомна п.с хахахахахаха

 60.   Миулер dijo

  Намалувањата на Кристино се раскошни и од таа причина сум фан на Кристино 

 61.   миулер-7 dijo

   Намалувањата на Кристијано се полираат од таа причина сакам да бидам како него

 62.   AndReS Барса dijo

  Дека фризурите се нарекуваат гребен

 63.   марлон dijo

  Би сакал пресек како на Кристијано Роналдо, но никој не знае како да го направи тоа, јас сум луд, сакам да го имам веќе тој рез на Кристианито, единствениот изглед кој е славен, затоа сакам чекори да се направам така што , јас се викам Марлон Либни, кој е единствениот Мендоза, јас сум и фудбалер

 64.   Диего dijo

  за да има тој пресек аи треба да земе лимон хахахахаха

 65.   Сдффсдсфдиуфсд dijo

  Плис, како се вика пресекот на Кристијано Роналдо?

 66.   Jajaja dijo

  вакано

 67.   Гамар22811 dijo

  Како се вика пресекот на Кристијано Роналдо го сакам сега
  како се викаш те молам кажи ми

 68.   Луис Фабијан12 dijo

  причина како можам да копирам ист стил пасат XDseeeeeeeeee

 69.   ЈАВИ dijo

  тој има најдобра фризура најдобар играч е Меси

 70.   Луис Ромеро Пантоја dijo

  Изгледав многу кул
  пресекот најпрво би сакал да го знам
  со кои машини фризерувате

 71.   орландо дел вале dijo

  Како се вика пресекот на првата и последната фотографија?