Кои бои се најласкави кога се облекуваат мажи

Кои бои се најласкави кога се облекуваат мажи

Облечете се со стил и комбинирајте бои дека тие фаворизираат не е сложена задача. Но, ако и вие сакате да го знаете од прва рака, овде можеме да ви понудиме какви бои тие се она што најдобро го носат кога станува збор за облекување маж.

Мора да го имате на ум тоа тонот на кожата може да помогне да ја одберете таа боја што ќе се вклопи подобро од друга, но не брзајте да ја ставите таа боја само затоа. Боите исто така ќе има врска со моментот и местото каде што ќе се покажат.

Кои бои се најласкави кога се облекуваат?

Имајте на ум дека боите се многу лично прашање и дека само вие можете да знаете кои од нив се чувствуваат најдобро. Да може да го облече удобноста мора да преовладува При изборот, никогаш не знаете како боја или облека ќе ви одговара додека не го испробате. Ова се совети што можат да ви помогнат, но ние исто така можеме да ги прегледаме боите што најдобро одговараат.

Како општо правило, најдобрите бои и најчесто се бели, црни, сиви и каки. Тие се најосновните бои и кои најдобро се комбинираат со која било друга боја, затоа, тие не треба да недостасуваат во вашиот плакар за облека.

Кои бои се најласкави кога се облекуваат мажи

Задебелените бои се исто така важни и многу од нив се многу убави, особено ако се модерни бои од таа сезона. Бојата лосос, розова, жолта, смарагдно зелена, тиркизно сина, хипи, плажа или Хавајците... се оние што поставуваат трендови, или за секојдневна облека или спортска облека и дека треба да се облекувате ако сакате, но на многу подискретен начин.

Бојата на облеката според тонот на вашата кожа

Несомнено, бојата на облеката е факт или многу лична диспозиција што тие мора да чувствуваат привлечност кон некоја личност, мора да ти го осветли лицето. Можеби ви се допаѓа боја и не го чувствувате тоа соучество, меѓутоа, во поглед на другите, тоа е бојата што најмногу ви одговара. Според тонот на вашата кожа Можете да комбинирате некои алишта со други и за ова ќе ви покажеме подолу:

За светли тонови на кожа

Нијанси што најдобро одговараат на бела или прилично светла кожа се темните боиНа Меѓу нив ги имаме основите како црниот, што е секогаш најдобра опција и најоблечена. Темно сината, и темните тонови на опсегот нал зелена, црвена, виолетова и кафеава. Светлите бои исто така изгледаат добро, освен жолтата боја. Меѓу нив, беж и белИако второто сепак изгледа многу подобро на темни тонови на кожа.

Кои бои се најласкави кога се облекуваат мажи

За темни тонови на кожа

Темната кожа е идеална за комбинирање на бои од било кој тип. Ако се темни бои, треба да се забележи дека тие можат многу повеќе да ги обележат цртите на лицето. Секогаш изгледаат одлично сиви бои, каки зелена, сина и бела боја. Многу темно сината изгледа добро, но нема да истакне многу од личноста, ниту пак треба да се обложувате на нијанси на кафеаво кафе или виолетови.

Бојата на вашата облека според сезоната во годината

Кои бои се најласкави кога се облекуваат мажи

Друг белег е бојата во зависност од сезоната во годината: генерално лето или зима. Продолжуваме да ги споделуваме тоновите што ве фаворизираат во зависност од тонот на вашата кожа и кои ќе ги практикувате заедно со претходните совети.

Боите на облеката во зима

Тоновите и боите што преовладуваат најмногу за оваа сезона се основните бои, вклучувајќи ги и бела, темно сина, црна и темно сива. Тие секогаш можат да се мешаат и да се совпаѓаат едни со други. Изберете ги оние што тие можат да одговараат на бојата на очите и бојата на косата. Во зависност од модата што се истакнува таа година, ќе мора да користите една од боите за поставување трендови, секогаш има светла боја која се издвојува и можете да ја комбинирате со која било од основните бои.

Кои бои се најласкави кога се облекуваат мажи

Боите на облеката во лето

Боите што се користат повторно се основните. Изгледаат многу добро за да се облекуваат во боја бело, темно сина боја со тенденција кон јаглен, светло сива и црна, но второто само во некои прилики. Други бои што можете да ги користите се оние што се носат таа сезона, секогаш постои онаа што се истакнува по тоа што е светла или впечатлива боја. Тие се од тиркизна боја, впечатлива зелена, жолта во сите нијанси и јоргована или малина.

Запомнете дека прашањето за боите е многу важно, но со тоа не треба да претерувате експлозивна комбинација од нив, секогаш мора барај хармонија. Препорачливо е секогаш да ги барате тие бои во иста продавница и да ги пробате, на овој начин бидете сигурни што одговара на тонот на вашата кожа, бојата на косата, бојата на очите и возраста.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.