Како да се користи спортската јакна?

спортски блејзерДобивме многу е-пошта со барање да разговараме за спортски блејзер онаа на една од облеките што е многу модерна овие денови и како во Стилски мажи Трајно им го должиме на нашите читатели, решив да ги задоволам уште еднаш

Дизајните на спортски чанти се многу разновидни, па сигурно ќе најдете оној што одговара на вашите желби. Боите Обичните се поудобни за комбинирање и контраст помеѓу светло и темно, а дизајните со слики во форма на квадрати, шевронен, линеарни или песови, имаат своја хармонија, но се покомплицирани за комбинирање.

Денес вкрстена вреќа Тоа е надвор од мода, но со добар дизајн и мешавина, може да се постигне добар стил. Правите јакни со две и три копчиња, ги монополизираат тековните дизајни и даваат модерен изглед.

Кога купувате спортска јакна, мора да ја знаете разликата што постои со јакна за одело за да не се збуните. Материјалите што се користат во Спортската торба имаат тенденција да бидат видливо подебели и потешки од оние на костумите, дизајните на цртежите се многу различни, како и боите.

Што се однесува до комбинациите, спортските чанти со цртежи треба да се комбинираат со обични панталони без фигури и по можност со ткаенини, мантили или крепи од Мелани.

Земи го во предвид!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

9 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Али dijo

  Што мислите за бела јакна? Aboutе добијам еден, за роденден ... Ви благодарам! 🙂

 2.   Дејвид dijo

  Здраво, погледнете, сакав да коментирам дека за 15 дена имам роденден на 18 години, тоа е повторно глам, планирав да носам
  Панталони од фармерки со добри зашилени чевли или квадратни прсти со бела кошула на црна јакна што би можеле да ме советувате, ви благодарам многу, го чекам вашиот итен одговор ... поздрав Ат Дејвид

 3.   maxi dijo

  Здраво, би сакал некој да ми даде мислење, тоа е дека имам забава во декември и би сакал да облечам спортски фустан.

 4.   Марио Фонсека Гонзалес dijo

  секојдневни јакни за секој настан, предлог
  мазни карирани ленти и сл

 5.   руису dijo

  Здраво, имам забава за неколку дена и сакав да ве прашам или поточно да ве посоветувам. Планирам да носам патики, црни панталони, зелена кошула и спортска јакна во рустикален стил. Имате идеи што можете да ги споделите?

 6.   jenny dijo

  Здраво, би сакал да знам која цена е оваа торба и колку чини

 7.   ПАБЛО ГАРЕЈ dijo

  Здраво. Стари фармерки, со спортска јакна. и ком-маици. Тоа е најдебелата работа што постои. Се чини дека е нешто надвор од програмите на кумбија вилера.
  Најдоброто нешто е, фина габардинска фармерка или панталони, кошула во склад со јакната, што го подобрува !!!!
  и неколку добри чевли, внимание. Кожен ѓон, а не гума или градежни работници.
  Друг детал, ремен и чевли во иста боја. и Воилаа, Сите Том Круз. за 5 минути. !

 8.   Педро dijo

  Спортската јакна со фармерки е идеална за носење со добар пар високи, кафеави, добри кожни чизми за возење над фармерките. Тие можат да бидат црни и со кафеави ливчиња. Пар чизми за јавање треба да бидат задолжителни во гардеробата на секој елегантен маж.

  1.    Родриго Трумперт dijo

   Педро, целосно се согласувам со тебе. Всушност, секој ден носам чизми за јавање, преку фармерките. Ефектот што го имаат врз жените е извонреден.