Како да се облечете добро на 40 години

Како да се облечете добро на 40 години

Влезот во 40 продолжува да биде одличен отворен прозорец за исполнување на многу соништа. Мажите на оваа возраст веќе направиле а долго патување на лично ниво и Затоа знаат што сакаат и што им треба.

Тоа е доба во која практично можете да носите што сакате, Без разлика дали е лежерно или елегантно, но давајќи меки конотации, без многу екстраваганции. Сите совети што сакате да ги знаете се детално опишани подолу за да бидете во склад на оваа возраст.

Најдобрите детали за убаво облекување на 40 години

Не чувствувајте срам да можете да носите практично што сакате. Мора да се признае дека постојат одредени аранжмани кои можат да спречат и одредени екстраваганции кои не се конзистентни на оваа возраст. Многу дизајнери нагласуваат дека повеќе не е добро да се носат супер искинати фармерки со патики. Ниту младинските маици со екстровертен принт не се облекуваат добро, но сега е време да се обложиме на минималистички дизајни. Идеално е да се избере неутрални бои каде што секогаш може да се испрскаат со бои или додатоци кои ја разбиваат нивната монотонија.

Во една од нашите објави за „Паметен секојдневен“ Ние веќе даваме приоритет на користење на овој стил од оваа возраст. Совршено е, бидејќи можете да продолжите да го користите дизајнот на облеката лежерно или неформално со елегантното. Сака да прави добра хармонија со тесна и не широка облека, со тесни кроеви и со тенок ефект. Но, можете да носите и бомбер панталони, со тесна кошула и спортски чевли.

Како да се облечете добро на 40 години

Обновете се по 40

Тоа е начин да се збогуваме со тие пред неколку децении и започнете нов живот. Влегува 40 во нова ера на безбедност и мудрост и вашиот начин на облекување може да почне да поставува тренд. Извадете ја старата облека од плакарот, бидејќи облеката што е надвор од употреба или има истрошен изглед нема да биде најдобро. Заменете ја облеката потстрижете се и подновете се со нешто што ви дава виталност.

Облеката мора да биде суптилно, едноставно и удобно. Доколку сакате да купите нова облека, лежерната облека ќе биде многу попрактична, па можете да ја комбинирате на многу начини. Не користете светли бои или сјајни отпечатоци, бидејќи не можете да дадете погрешна порака за вашиот изглед. Побарајте трезвени тонови кои ви ласкаат, а кои се неутрални и мазни. И пред сè, пробајте облека за да биде вашата големина и да одговара на вашата анатомија.

Како да се облечете добро на 40 години

Совети за носење најдобра облека

Сега можете да си дозволите да се облекувате многу поелегантно од порано. Спортската облека сепак е онаа која најдобро се чувствува во удобност. Типичните „тренерки“ веќе не се дизајнирани и без никаква друга изведба, туку панталони и џемпери. може да се носи лежерно, давајќи слика на елеганција во секојдневната спортска облека. Можете да ја освежите сликата лежерно облечена, но и одвреме-навреме мора да го комбинирате со нешто елегантно.

Облеката ако Паметен лежерен тоа е идеално, секогаш можете да го користите фармерка со фустан кошула и блејзер со отворен или двоен гради. Можете да користите а тесна права вратоврска, еден од оние кои немаат голема формалност во својот јазол. Боите треба да бидат обични и со неутрални бои, ако сакате да си играте со дезени, со годините повеќе не можете да носите екстравагантни слики или необични цртежи.

Деним кошулите тие исто така не излегуваат од мода и се идеални на која било возраст. Можете да ги комбинирате со а тенки фит чино панталони и дајте опуштен допир со некои секојдневни патики.

Опуштените и отворени здолништа кои ви го покриваат грбот веќе не се добри, сега ќе се носат напика внатре во половината, со елегантен кожен ремен. Ако имате гломазно тело или широки колкови овде ви ги даваме најдобрите совети како да ја носите вистинската облека за да ги скриете пропорциите.

Чевлите веќе можат да бидат поформални, ако во текот на неделата се користеле бродски чевли, Оксфорд или секојдневни чевли или патики. Сега можете да користите неколку викенди елегантни чевли во стилот на мокасин, ако е можно вистинска кожа.

Како да се облечете добро на 40 години

Не престанувајте да се облекувате млади

Наш совет е дека веќе не сте доволно возрасни за да се облекувате како многу младо момче, но не можете да бидете ни досадни. можете да продолжите да инвестирате истата облека што ја носевте во претходната деценија. Можете да продолжите да носите спортски, патики, па дури и да се осмелите да носите чизми и големи капути од три четвртини.

Користете го Кинески панталони Како вашата најдобра облека, па дури и фармерките кога се директно исечени, никогаш не носете разгорени панталони или хеланки. користи темни бои во панталони и користете облека со темни тонови доколку сакате да ја стилизирате вашата фигура. Ризиците повеќе не вредат, ниту пак вреди да се носи некоја облека, надополнете ги вашите години со елеганција за да можете да понудите тоа формално и неутрално однесување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)