Како да комбинирате бели панталони?

Човек со бели панталони

Веќе некое време, белите панталони веќе не се во модаЗатоа, побарувачката што постоеше пред неколку години за оваа облека значително опадна, што исто така го отежнува наоѓањето на овој тип ако сегашната намера е да купиме пантолони од оваа боја. И како и сè што има недостиг, цената на белите панталони се зголеми.

Белата боја е неутрална боја која го прави многу полесно комбинирањето со други бои, но комбинацијата на бои зависи од видот на панталоните за кои станува збор за пикадо, фармерки / фармерки, чинос, стилот што сакаме да го претставиме и иако не помалку важен тонот на кожата.

Ако бараме бели панталони, можеме да најдеме разни нијанси на бело, некои влечат кон многу светло сина, други влегуваат кон бело-бело, затоа мора да ја земеме предвид сенката на панталоните што сакаме да ја бараме ако сакаме да ја купиме или ако веќе ја имаме, ние мора да бидеме многу јасни точната тоност, ако тоа доаѓа од сина, светло розева, зелена или скршена коска, бело што стана модерно особено во венчаници.

Фармерки / фармерки од бела боја отсекогаш биле најпродавани панталони, за ваша удобност кога станува збор за носење во текот на денот. Белите наборни панталони обично се забележуваат особено во летната сезона каде постарите луѓе избираат да користат ваков тип панталони со кошула или со поло маица. Наоѓаме и бели чинос, кои, како фармерките, никогаш не излегуваат од мода и секој маж сака да сака да биде добро облечен и треба да има некои во модата во неговата гардероба.

Појасен појас со бели панталони

Во врска со употреба на ременот Некои панталони се совршено во ред со темно кафеав појас, но во други времиња комбинацијата може да биде непријатна, па затоа е најдобро да се тестира со и без појас. Она што не можеме да го сториме е да носиме панталони кои не се вклопуваат добро на нашата половина и да ги носиме со покажување на долна облека, без оглед колку е тоа брендирано.

Комбинирајте бели панталони со кошули, маици, поло маици, јакни

Бели панталони со сина кошула

Најголемиот проблем што го наоѓаме при комбинирање на бели панталони, го наоѓаме во горниот дел од нашето тело. Како што споменав погоре, белата е неутрална боја која апсолутно работи со скоро секоја боја, исто како и црните панталони. Но, ако сакаме да одиме добро заедно, не можеме да користиме никаква кошула или маица од бојата што е Да се ​​комбинираме со нашите нови бели панталони, без разлика дали се тоа фармерки / фармерки или чинос.

Toе земеме предвид четири главни бои со кои конечниот резултат е повеќе од задоволителен. Зборувам за црната, сивата, белата и кафеавата боја, иако не можеме да ги оставиме настрана портокаловата / розовата боја и класичната темносина боја. Горе коментирав дека бојата на кожата е важна кога сакаме да комбинираме бели панталони, бидејќи ако кожата е потемна, портокалово / розовите бои совршено ја комбинираат бојата на кожата со белите панталони.

Комбинацијата на бели панталони со бела кошула освен ако не одиме на забава на Ибица или на забава на Ибизан, многу популарна последниве години, може да биде малку впечатлива ако не го комбинираме со црна или американска постелнина јакна со иста боја, според месецот во годината во која се наоѓаме.

Како да тип на облека што најдобро се комбинира со бели панталониСè зависи од местото каде одиме често. Не е исто да присуствувате на свадба или важна прослава, отколку да излегувате на ноќно излегување. Во случај на присуство на свадба, најдоброто нешто што треба да направите за да избегнете кршење на непишаниот кодекс на облекување е да носите кошула со долги ракави со портокалова / розова боја, без да бидете премногу раскошна или црна кошула. Секако, секогаш мазни кошули без никаков вид цртеж, без разлика дали се тоа ленти или квадрати, и покрај фактот што вертикалните линии ја стилизираат фигурата дека ако тоа е она што сакаме да го направиме, за ова е најдобро да се користи црна кошула.

Ако причината за носење бели панталони е забава или прошетка, едноставно можеме да користиме поло маица или кошули без јака Со една од боите што ја споменав погоре или ако времето не е добро, можеме да користиме џемпер без врат на кој можеме да ги подигнеме ракавите доколку температурата на околината е висока.

Комбинирајте бели панталони со вистинска обувка

Обувки за бели панталони

На прво место, мора да имаме предвид дека ако нема да присуствуваме на забава на Ибизан, на која облеката мора да биде бела, мора да избегнуваме комбинирање на бели панталони во секое време со чевли во иста боја, бидејќи понекогаш може да изгледа како нашите обувки да се продолжени на панталоните.

Идеалните бои за комбинирање со нашите обувки се практично исти како во горниот дел од панталоните, особено темните бои, но оставајќи ги портокаловите / розовите боибидејќи не се во контраст со тонот на кожата, што е главната причина да се користат на горниот дел од телото.

Наутичките во темносина или кафеава боја, тие се идеални обувки за комбинирање со бели панталони, секогаш без чорапи. Комбинација што изгледа одлично ако имаме кафеави чевли за чамец е да користиме темно сина поло кошула. Ако, пак, имаме сини наутички чевли, кафеавата боја не изгледа добро на горниот дел од телото, туку темно сива.

Друг вид обувки што исто така добро се комбинираат со бели панталони, без разлика дали се фармерки / фармерки или чинос, се оние темносини патики со бели врвки за повеќе младешка и лежерна облека. Флип-апостоите, во кој било од нивните модалитети, се целосно исклучени да се комбинираат со овој тип панталони.

Ако имаме само чевли во темна боја, можеме да ги искористиме ако одиме на некој настан за кој е потребна одредена етикета како што е свадба или важна прослава, се додека не се бели или светли бои. Црните и кафеавите бои се најтипични во овој вид на комбинација што исто така бара да користиме потемни бои на врвот, како на пример темносина, црна или темно кафеава кошула.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

62 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Адријан dijo

  што има….

  Имам прашање..

  што се надевам е дека ќе купам бели цевки и збрчкани панталони ...

  и вистината е дека немам соодветни чевли за езе панталони

  Што препорачувате да носите чевли?

  или друго прашање е.

  јас го купив за да го носам за нова година, дали е во ред?

  1.    брат dijo

   неколку бели патики со врвки од иста боја и кошулата

  2.    Ез dijo

   Добро ја напишав лушпата на мајка ти

 2.   Никола dijo

  Здраво Адријан како си? Ова е повеќе од добра бела панталона за Нови години. Многу земји и традиции носат бело за да ringвонат во новата година. Ако имате флип апостолки или сандали (како на фотографијата), тие се совршени со овој стил на панталони. Ако не се осмелувате да имате прсти во воздух, тогаш побарајте бел чевел или контрастна боја што ја имате во кошулата или кошулата што ги носите на врвот. Побарајте летни обувки за да дадете подобар стил.
  Со среќа! и потоа кажи ни што си носел.

 3.   Лучијано dijo

  Здраво, ти кажувам дека имам бели панталони и како Адријан ќе ги носам во новата година, имам бели патики, но не знам што да облечам на врвот, не знам дали да носете нешто кратки или долги ракави и каква боја! Ви благодарам!!!!

 4.   Никола dijo

  Здраво Лучијано. Погледнете, според она што го гледам дека сте во топла клима, затоа препорачувам да носите кошула, џемпер или кошула, но со кратки ракави. Што се однесува до боите, секоја боја е валидна да се комбинира со бела, тоа ќе зависи од боите што редовно ги користите. Би избрал бои како црвена, розова, портокалова или светло сина, но тоа ќе зависи од тебе. Но, можете да го комбинирате со црно и за најсмело, бело.

  Поздрав и среќна нова година!

 5.   matias dijo

  добро! Имам бели патики, бели панталони и одбрав две кошули, од оние што имаат натписи на италијански јазик, едната е електрична сина, а другата светло сива, не знам која, темна сум и дебеличка, што правиш советувај ме ???

 6.   Federico dijo

  Добро Мислев да купам бели панталони за роденден и сакав да го комбинирам со: горниот дел сакав да носам рендана розова кошула со бели кратки ракави и бели патики на нозете. Дали е добра комбинацијата?

 7.   ФЕРНАНДО КАМАРИЛО Р. dijo

  Имам состанок и сакав да носам бели панталони, со кошула со сини линии, сина јакна и црн чевел, одличен детал е бојата на чорапите што може да биде одлична

 8.   Никола dijo

  Здраво Фер, како си? Вистината е дека ќе изгледате многу добро и трезвено облечени на тој начин за состанок. Би ги сменил црните чевли за бели, ќе бидете подобро облечени и во тој случај, чорапите треба да бидат бели. Во случај да немате чорапи, облечени во црни чевли и бели панталони, тие треба да бидат црни, но мора да земете предвид дека панталоните не се многу про transparentирни или црното на чорапите станува про becomesирно. Ако се покажат, тогаш одете на бело.

  Се надевам дека ова може да ви помогне. Потоа, кажете ни дека сте одбрале. Поздрав и продолжете со читање на HombresconEstilo.com

 9.   мауро карера dijo

  Здраво, моето прашање е следново: Имам 15 од пријател и ќе облечам бели панталони со бели чевли и црна маица со многу добар златен принт. Моето прашање е дали треба да носам кошула или маица? и каква боја на кошулата?

 10.   Ромео dijo

  здраво, имам прашање имам бели фармерки и би сакал да го комбинирам со кошула со мангала во риги. Да излегувам навечер. Која боја на кошула и чевли би ја препорачале?

 11.   гује dijo

  здраво… .Имам бели фармерки чирипа и сакам да го комбинирам со пар розови патики што се машки, дали ќе изгледа добро? до црна кошула !!!

 12.   Куро dijo

  белата фармерка веќе е надвор од мода (ИЗЛОГ)

 13.   Елвин dijo

  Никола, како си? Youе ти кажам за претставникот. Само те замолувам да купиш бела фармерка зара, розова кошула со долги ракави и бели светлосни ленти и ми предложија да ставам црни чевли покрај прерамката што ми кажуваш дали е во ред оваа комбинација или ти препорачуваш? Ви благодарам

 14.   Sergio dijo

  Здраво! белите панталони се многу ласкави, особено ако сте високи. Јас обично го комбинирам со електрична сина поло маичка Венча, но навечер ми се допаѓа повеќе со сива или темно сина кошула.
  Честитки!

 15.   ANTONIO dijo

  Здраво!!!!
  Некој може да ми каже дека можам да носам панталони од бел фустан со црни ленти, ве молам, немам претстава за тоа.

 16.   kevin dijo

  Здраво! .. убаво е што можете да ги споделите .. непријатностите со вас експертите, ви благодарам на вниманието. Прашањето ми е .. купи бели панталони, сакам да ги комбинирам со црна или црвена маица, и двете се со V врат, но немам чевли за бели панталони .. Јас носам само тениски чевли, не како патики, каква боја на тенис или каков стил ми препорачуваш? Благодарам за се..

 17.   еза dijo

  Здраво, прашање, имам свадба во соба, но не сакам да одам во костум, луѓето повеќе сакаат да одат со елегантен спорт, накратко, идејата ми беше бела фармерка (Левис), прилично темно розова кошула камила- појас со ароматичен велур и чевли во иста боја и материјал како додатокот, ќе ми кажете дали е добар избор. Може да носам и комплементарна капа со боја на камила на чевлите и ременот.

 18.   Томас dijo

  Здраво, имам бели панталони и бели патики
  но сакам да го носам со кошули, кои бои ми ги препорачуваш?
  кошули, како и топло розеви итн

 19.   Никола dijo

  Здраво Томас, како си? Па, имајќи бели панталони и патики, комбинацијата е супер лесна. Ако сакате да носите розова кошула, можете; Можете исто така да изберете чај во боја на кошула, портокалова или зошто да не и црна. Сè ќе зависи од изгледот што сакате да го дадете, настанот на кој ќе присуствувате и вашата личност. Но, имајте на ум дека имајќи бели панталони и патики, бојата на вашата кошула може да биде која било. Потоа, кажете ни што сте користеле и како сте го комбинирале.

  Продолжете да читате мажи со стил !!!

  1.    ХРИСТИЈАН dijo

   Имам бели панталони и го комбинирам со црни чизми и бел џемпер одозгора, не знам ако ова bn или ако треба да користам нешто, како црн појас или нешто како средниот дел?
   Јас сум колумбија и живеам во градот кали

 20.   Жоакин dijo

  Здраво како си?? Луѓе, имам бела фармерка и малку кремаста наутичка .. Сакам да ја комбинирам со кошула или кошула, но не ја знам бојата .. Друга работа, не знам дали да користам појас или не .. Конечно, кошулата, внатре или надвор од фармерката? Ви благодарам многу стилски мажи, вашиот совет е супер корисен !!

 21.   Никола dijo

  Здраво Хоакин !!! Што се однесува до вашето прашање, боите и за кошулата и за маицата исто така може да бидат различни, од зелени бои, портокалови или светло сини тонови, исто така можете да барате дезен. Што се однесува до ременот, треба да имате бела или онаа што одговара на вашите чевли или бојата на облеката што ја носите погоре. И во случај на носење кошула или џемпер, би го носел надвор од пантолоните, но тоа ќе зависи од начинот на кој секогаш ќе се облекувате или од настанот на кој ќе присуствувате.
  Се надевам дека помогнав !!! Продолжете да читате мажи со стил !!!

 22.   Ситуацијата dijo

  Здраво .. whiteе се облечам за нова година со бела фармерка. бели патики, бела поло маичка, краток ракав, врат, розова карирана кошула (ќе го облечам отворено), бел часовник, неколку црни очила за сонце и црн ремен со бравата што свети ... добро, таа комбинација е во ред не препорачувам ... одговорете

 23.   Gibran dijo

  Здраво, добро 1-ви поздрав на страницата е успешен (барем во мојот случај), барав комбинации и стилови и ме извадија од неволја, сега, моето прашање, сакам да се облечам на официјален начин; за овие божиќни датуми, имам бела кошула со вертикални јорговански ленти, планирам да ги комбинирам со црни панталони, или сенф или фармерка, црни чевли, за новата година, сакам да ризикувам со бели панталони, и деградиран кошула како претходниот ракав Долг, чевли сè уште не сум одлучил дали се бели или црни, дали ќе биде добро? И ако имаат други идеи, тие исто така се добро примени, вистината е дека барам изглед за овие датуми и зошто да не, за стилови во иднина, благодарам и честитки, продолжете така !!! = Д

 24.   Престани dijo

  Здраво, сакав да знам дали комбинацијата што планирам да ја користам за Нова Година е точна ... неколку бели чевли (фустан) 1 бели панталони со 1 црна поло маица и розев блејзер. = како тоа што го носат момчињата од дувачкиот оркестар Хабанера ... но јас сè уште не сум решена дали ќе биде добро затоа што блејзерите најчесто се користат со бели поло маици за да се истакне облеката, но се додека е 1 темна панталона , но во овој случај панталоните се бели како чевлите. ќе биде добро ???? или каква боја на поло може да биде блејзерот или не? Те молам одговори ми. Благодарам однапред

 25.   Емануел dijo

  Здраво, имам 15 роденден и планирам да носам бели патики, бели панталони, розова кошула, но имам црна јакна, дали изгледа добро? или што би ми препорачале! Ви благодарам многу

  1.    клементина dijo

   ако е СПЕКТАКУЛАРНО

 26.   Роберто dijo

  здраво, срдечен поздрав

  Купив бели фармерки, го комбинирам со сини кошули во риги со долги ракави или со црна кошула кос бели ленти, покрај тоа што го користам со поло кошули од различни бои, дали е правилно да се користи оваа комбинација? Прашувам и какви чевли треба да носам со кошули и со џемпер, обично ги користам со беж чевли и лента со иста боја, дали е правилно?

 27.   Рожелио dijo

  Здраво, Па, купив тесни бели панталони, но не знам со какви чевли да го користам, не мислам на бојата, туку на обликот на чевелот, дали одат со конверс или мокасини или квадрат чевли на прсти? Тоа е за забава од XV години и сакам да го видам Елегантен. Те молам помогни ми…!!!!!! (:

 28.   Даниел dijo

  Здраво, стилски мажи, имам бели панталони, црна маица и бели патики, но сакав да ве прашам каква фризура можам да облечам? И, исто така, ако можам да користам лента и каква боја?
  Ви благодарам стилски мажи.

 29.   факундо dijo

  Здраво на сите, ја сакав страницата, многу е добра, ви честитам! Прашањето ми е дека имам свадба и ќе облечам бели фармерки, бели патики и не знам со што да го комбинирам? Мислев да облечам црна маица или црна, сива, розова кошула што ќе ми одговара.

 30.   Алексис dijo

  Здраво Факундо, ако планирате да облечете кошула на врвот, најсоодветна би била бојата спротивна на белите панталони и белите чевли, бојата на кошулата или кошулата што планирате да ги користите многу зависи од вашиот тен, ако сте бринета , бела, темна и слично, јас особено носам кошула од 3/4, изгледа повеќе мммм Фашон, ајде да го ставиме така, ако ти треба повеќе помош. Alexis-olivares77@hotmail.com , успеси (Y)

 31.   Хозе Кастиloо dijo

  здраво ми треба некој да ми каже како да комбинирам кошула од 3/4, бела, со фланел под и каква боја имам да ја користам фланелата што ја носам подолу ... благодарам однапред

 32.   Едуардо dijo

  Здраво, би сакал да знам дали гледате бели панталони со црна кошула и црни лежерни чевли, тоа е да излезете во клуб, благодарам за помошта

 33.   Факундо dijo

  Здраво, имам бела фармерка, и бела кошула со црвени ленти, сакав да знам дали ќе залепам некои црвени патики со бели, со бели патики ..

  Од веќе ви благодарам многу!

 34.   евгениј dijo

  Имам брановидни црни панталони, бели тениски чевли без врвки, повеќе патики My? Прашањето ми е дали користам бела или црна корејска боја и какво послатко помага за декември на 24-ти, би рекла… благодарам

 35.   Матијас2011 година dijo

  Здраво на сите; Имам 12 години и сакам да комбинирам црни кожени патики, бели фармерки и светло сина кошула со бели линии кои формираат квадрати. Дали би изгледало добро?… Ви благодарам.

 36.   Помлад dijo

  Здраво, имам бели панталони и светло зелена V-вратна поло кошула со бели линии, изгледа добро, но не знам какви обувки да облечам, иако многу се занимавам да носам патики.

 37.   Исус dijo

  Еј поглед, имам бели панталони со фармерки и црна секојдневна јакна, но не сакам да носам под твојата плажа или маица ... и чевли мислев на неколку бели тениски чевли. Ајде, ми препорачуваат

 38.   alex dijo

  Здраво, имам бели панталони, бели чевли со црни ремени и не знам што да облечам одозгора, каква боја на кратка кошула или поло кошула, каква боја, не сакам за утре, Сан Балентин

 39.   Матео dijo

  здраво Имам бели чевли и свечена бела фармерка .. која би била вистинската боја за јакна, кошула и елек?

 40.   Самоил dijo

  Здраво, имам чад бели панталони и едниот од вас е бел чевли, би сакал да знам каква боја на кошула или кој стил би ви одговарал добро, сакам да се облечам елегантно Ви благодарам

  1.    клементина dijo

   Прво измијте ги панталоните за да бидат бели, а кошулата да биде црвена страст

 41.   Многу интересно dijo

  Здраво, добро, дали знаете дека имам тесни фармерки во средно светло сина или бела боја, бојата не се разликува многу добро и тексас јакна во иста боја, со каква боја на патики можам да ги мешам? !!

  Ви благодарам многу се надевам дека ќе ми помогнете =)

 42.   Многу добра dijo

  И со што може да ја измешате таа сина или бела тексас јакна, мислам, каква боја на кошула или кошула?! тоа поелегантно! Се надевам дека ќе ми помогнеш многу ти благодарам

  1.    клементина dijo

   Маица??? Може да биде со флуо зелени чевли

 43.   Даниел dijo

  Здраво, сакам да знам дали добро комбинира бела панталона, со тиркизна кошула, бела јакна и црни чевли? Од веќе ви благодарам многу

  1.    клементина dijo

   Даниел тоа е СТРАШНО!

 44.   Danny dijo

  еу е мојот прием и сакам да носам бели фармерки, јоргована кошула, и црна јакна да ????

  1.    клементина dijo

   Дени, ќе бидеш чебер, но јас би го комбинирал со флуо-розова шамија, здраво

 45.   andres dijo

  здраво панталони со бели панталони со кафеави чевли и розова кошула комвина

  1.    клементина dijo

   Андрес, СТРАШНО е, треба да носиш флуо зелена кошула за да бидеш жешка и неколку жолти чевли за пате, поздрав

 46.   Мигел dijo

  Здраво, имам лесна јакна од синап, дали можам да ја комбинирам со бели панталони? и каква боја кошула треба да носам? и вратоврска?

 47.   Ангел dijo

  БЕЛИ ПАТУВАЧИ СО МАСЕН МЕНИЧКА ФУСТАА, Чевли со гасеница, светла боја на кафе, ремен и појас во иста боја на чевли комбинираат?

 48.   Александар dijo

  Размислувам да купам бели фармерки но не знам со што да комбинирам ... ми треба за неформална забава но немам идеја како да комбинирам: С

 49.   Едуардо dijo

  Имам бели фармерки и црна кожна јакна.
  дресот му одговара »ако одам во клуб

 50.   Џонатан dijo

  Моите бели панталони и моите розови патики, каква боја кошула можам да облечам?

 51.   камило dijo

  Имам прашање имам бела фармерка и чевлите што ги купив црни со сиви ленти би сакала да знам која јакна можам со винар и под јакна сакам нуркач со качулка би сакала да ми дадеш совет бидете во можност да го комбинирате тоа Ви благодарам многу за вашето внимание

 52.   Абнер Елиас Родригез Алварез dijo

  Имам прашање што би изгледало добро со бели панталони, имам бели и сини чевли и имам две кошули, едната квадратно сина со бела и другата сива со бела боја, и двете се кратки ракави
  Ми треба одговор, те молам помогни ми ...

 53.   Итиел dijo

  Здраво! како оди? Имам бели панталони и би сакал да ги носам за 24 декември! помогни ми те молам!!!
  Не знам дали тие бели панталони би биле за тој датум ...

бул (точно)